کمپانی تجهیزات صدای انگلیسی، تولید کننده سینت آمریکایی را به چنگ آورد

کمپانی تجهیزات صدای انگلیسی، تولید کننده سینت آمریکایی را به چنگ آورد

در دسته بندی : اخبار

کمپانی Focusrite با خرید کمپانی Sequential امتیاز سینتی سایزرهای آنالوگ دیو اسمیت، مهندس و طراح صدا و سازنده سینتی سایزرهای بسیار شایسته ی از جمله سری Prophetها و .... را خریداری کرد. دیو اسمیت کمپانی Sequential Circuits را در سال ۱۹۷۴ به راه انداخت و افسانه هایی از جمله سینت های Prophet-5 و بسیاری دیگر از سینت ها و درام ماشینهای تاثیرگذار در صنعت موزیک الکترونیک را طراحی کرد. همچنین او یکی از بازیکنان کلیدی در گسترش شناسه های اصلی رابط MIDI در سال ۱۹۸۱ بود.

اسمیت با بازگشت به بازار سینتی سایزرهای سخت افزاری در سال ۲۰۰۲ کمپانی Dave Smith Instruments را از نو راه اندازی کرد. محصولات او در دو دهه گذشته بخش مهمی در زنده سازی آنالوگ در صنعت موزیک بوده اند.

با پس دادن نام برند Sequential به اسمیت از سوی کمپانی یاماها، وی در سال ۲۰۱۸ نام کمپانی خودش را به Sequential تغییر داد و سینت Prophet-5 بازسازی شده در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شد.

اکنون Sequential بخشی از خانواده بزرگ و نیرومند Focusrite Group است که دربرگیرنده ی برندهای Focusrite، ADAM Audio، Novation و Ampify است. داستان از این قرار است که کمپانی Sequential اکنون از منابع بزرگتری برای گسترش بازار جهانی و بررسی ها و تلاش های آینده برخوردار است.

همچنین در این بین یک همکاری و همگذری بین این کمپانی و Novation نیز وجود دارد که آن هم چندین سینتی سایزر مخصوص خودش را دارد و بنابراین امکان به اشتراک گذاری فناوری بین کمپانی های Novation و ‌Sequential نیز به وجود خواهد آمد و حتی در آینده نیز میتوانیم تماشاگر محصولات ترکیبی از این دو باشیم که حتی سخن گفتن درباره آن نیز شگفت انگیز است.

دیو اسمیت گفته است که: با فوکوسرایت ما یک خانه ایده آل و یک تناسب فرهنگی و درخور تکنولوژیک پیدا کردیم. Phil Dudderidge و تیم او دارای یک پیشینه ی بلند مدت و درخشان در کیفیت میباشند و بر روی خواسته های حقیقی موزیسین ها و حرفه ای های صدا تمرکز دارند. ما از پیوستن به چنین نیروگاه صنعتی و همکاری در راستای موفقیت دو جانبه مان خوشنود هستیم. من انتظار رویدادهای بزرگی را میکشم.

بنیانگذار کمپانی  فکوسرایت، فیل دودریج نیز بیان کرده: ما از افزودن شجره نامه سازهای کمپانی Sequential به سبد محصولات ابزارهای صوتی خانواده Focusrite Group بسیار خوشنود و هیجان زده هستیم.

تاریخچه ی دیو اسمیت به خودی خودش به عنوان یک نوآور گویای همه چیز است و نشان از همکاری و خرید موفق فوکوسرایت میباشد. از سینتی سایزر (پلیسینت) Prophet-5 گرفته تا همکاری و نخستین اقدامات مشترک او با کمپانی رولند (ایکوتارو ککهاشی) برای اختراع و گسترس بستر رابط MIDI و بسیاری از پیشرفت ها و گسترش های دیگر در صنعت موزیک همگی نشانه تاثیرگذاری این برند در موزیک الکترونیک بوده اند و ما اکنون نیز در انتظار ادامه ی ثبت شگفتی های این کمپانی در تاریخ میباشیم.

گرچه Sequential اکنون یک کمپانی زیر دست به شمار میرود اما فعالیت های روزمره و گسترش محصولات Sequential بدون کوچکترین تغییری زیر نظر دیو اسمیت باقی خواهد ماند و وی همچنان در راس Sequential قرار دارد. این کمپانی اکنون نیروی بیشتری در دست دارد.

0 دیدگاه

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.