آیا میخواهید نخستین کنترلر خودتان را بخرید؟ در اینجا ۷ نکته برای شروع وجود دارد

آیا میخواهید نخستین کنترلر خودتان را بخرید؟ در اینجا ۷ نکته برای شروع وجود دارد

در دسته بندی : دی‌جی

اگر میخواهید یک کنترلر بخرید و آن نخستین کنترلری است که میخواهید بخرید اول از همه ورود شما به دنیای دی جی را خوش‌آمد میگویم و در این نوشته میخواهم نکاتی برای داشتن یک شروع خوب با تجهیزات و سرگرمی جدیدتان با شما به اشتراک بگذارم.

۱.پکیج را بررسی کنید و آن را در جایی امن بگذارید

علاوه بر کنترلر، موارد دیگری مانند برچسب ها، کارت لایسنس و شماره سریال، نرم‌افزارهای همراه، راهنمای استفاده و ... وجود دارند که باید آنها را در جایی امن نگداری کنید زیرا اگر بخواهید این سرگرمی یعنی دی جی کردن را به حرفه ی خود تبدیل کنید چیزی نمیگذرد که میخواهید آن دستگاه را بفروشید و یک دستگاه مجهز تر بگیرید برای همین کارتن و متعلقات همراه کنترلر شما باید تمیز و سالم بمانند تا بهتر بتوانید آن را بفروشید.

۲.برای تنظیم ابزارهای خود در جایگاهی ثابت تصمیمی بگیرید

بهتر است که هر بار که میخواهید دی جی کنید نخواهید ابزارهایتان را از نو بچینید. بنابراین در صورت امکان یک جای همیشگی را برای ابزار خود مشخص کنید، همچنین اسپیکرهایتان را نیز درست به صورت قرینه در کنار آنها روی پایه ای بگذارید. شاید لازم باشد زمان زیادی را برای کشف چالش ها و پرسش هایتان سپری کنید بنابراین یک صندلی نیز برای خود داشته باشید تا در بهترین وضعیت نشسته کارهایتان را انجام دهید.

۳.راهنمای شروع سریع را بخوانید

امروزه تنظیمات ابزار دی جی آسان است اما برای آغاز کار شما نیاز به گرفتن یک نرم‌افزار دارید، یا شاید باید فریم‌ویر را آپدیت کنید، سیستم را به روز رسانی کنید یا موارد دیگر را انجام دهید که وجود دفترچه راهنما و خواندن آن بسیار به شما کمک میکند. تولید کنندگان برای آسودگی شما این دفترچه را آماده میکنند، اما تنها در صورت اطمینان از درستی انجام کارتان هم که شده حداقل یک بار آن را بخوانید.

۴.برای خودتان موزیک بگیرید

امروزه این امکان وجود دارد که نرم‌افزار یا کنترلر شما با سرویس های پخش آنلاین به خوبی کار کند. حتی اگر قصد ساخت یک مجموعه موزیک برای خودتان هستید، همه سرویس های پخش امکان استفاده آزمایشی را دارند و بنابراین برای شروعی سریع در یکی از آنها ثبت نام کنید.

۵.شناسایی کنید که ترک ها را چگونه و با چه ترتیبی پشت هم پلی کنید

پخش هر ترک روی یک دک، سپس سوئیچ کردن روی ترک بعدی روی دک کناری، پایه ای ترین حرکت دی جی کردن است و اگر به نرمی از آهنگی به آهنگ بعدی فید (محو کردن) کنید حتی برای داشتن یک کار خوب به بیت میکس هم نیازی ندارید و تنها شکاف های بین ترک ها را از بین بردن راهی خوب برای شروع است. تنها چیزی که برای دی جی نیاز دارید این است که تنرسید.

۶.برخی از آموزش ها را ببینید

پرشتاب ترین راه برای برداشتن گام های بزرگ و خوب در جهت پیشرفت یادگیری و بکارگیری همه ویژگی های ابزار به صورت حرفه ای است. شما برای یادگیری سریع باید برخی از مقالات آموزشی و ویدئو ها را دنبال کنید و تمریناتی را سر مشق خود قرار دهید تا روی یک برنامه روشن و رو به جلو حرکت کنید و زود نتیجه بگیرید.

۷.با دیگر دی جی ها ارتباط برقرار کنید

به خودتان لطفی کنید و به شبکه ها و انجمن های جهانی دی جی بپیوندید تا برای همکاری ها و آگاهی از کار دیگر دی جی ها و یادگیری بیشتر با دیگران در ارتباط باشید تا بتوانید تجربه بدست آورید. این یک منبع بسیار خوب برای بدست آوردن دانش هایی است که در هیچ جایی نوشته نشده و ممکن است در طول زمان زیادی به آنها دست پیدا کنید. پس ارتباطات را جدی بگیرید زیرا یک منبع بسیار خوب برای آموزش است.

در نهایت

همیشه به یاد بسپارید اگر میخواهید با موزیک و افراد پیرامون خود ارتباط بیشتری داشته باشید، گوش دادن به موزیک کافی نیست و دی جی کردن گام بعدی شما خواهد بود. شور و اشتیاق خود برای دیدن حال خوب مردم را به ارمغان آورید و هرگز احساس نکنید که به عنوان یک دی جی شاید از شما استقبال نشود شما نیز به اندازه هرکس دیگری میتوانید به خوب شدن این جهان کمک کنید.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *