5 چیزی که آرزو می کردم در 18 سالگی درباره ی دی جی می دانستم

5 چیزی که آرزو می کردم در 18 سالگی درباره ی دی جی می دانستم

در دسته بندی : دی‌جی

متن زیر ترجمه ی نوشته های یک دی‌جی با تجربه و گمنام است که به صورت مقاله ای نگاشته شده است:

به عنوان یک دی جی که تجربه ی زیادی دارد، همچنان با این کار راحت هستم و از فعالیت در این حرفه خوشحال هستم. من یک یا دو چیز در مورد اینکه چه چیزی در هنگام برقرار کردن تعادل دی جی در زندگی واقعا مهم است را آموخته ام. حالا سوالی وجود دارد که اغلب اوقات در این میان مطرح می شود و عمدتا ذهن تازه واردان به این حرفه یا کسانی که قصد ورود به حرفه ی دی جی دارند را مشغول می کند، کسانی که با حرفه ی خود و جایی که می خواهند از طریق دی جی کردن به آنجا برسند درگیر هستند و مدام از خودشان سوالاتی می پرسند، مانند: آیا دی جی کردن یک حرفه ی قابل اعتماد است؟ در مورد عدم پشتیبانی پدر و مادرم از من چه کاری می توانم بکنم؟ چطور می توانم به عنوان یک دی جی به یک شغل تمام وقت دسترسی داشته باشم؟

خوشبختانه در دوره زمانی من در این سیاره زندگی کردم که از طریق تلاش و انتخاب مسیر درست تا به حال به خودم همراه فرزندانم به اندازه ی کافی برکت از این کار رسیده است که بتوانم به هر دو سمت زندگی خود برسم، بنابراین امیدوارم بتوانم به تازه کاران این راه کمک کنم و می خواهم پنج چیزی را که در طول این راه یاد گرفته ام را با شما به اشتراک بگذارم:

-در مورد چیزی که دیگران در مورد شما فکر می کنند نگران نباشید

این چیزی نیست که شما بتوانید آن را کنترل کنید، پس چرا نگران آن هستید؟ از همه بدتر این است که شما خودتان را دیوانه خواهید کرد تا بخواهید بفهمید که چطور می توانید با رفتار خود شخص دیگری را خوشحال کنید. تنها شخصی که باید برای خوشحال بودنش تلاش کنید خود شما هستید. حال شما اگر خوب باشد توانایی خوب کردن حال دیگران را هم خواهید داشت، اما اگر حال خود شما هم بد باشد تلاش های شما برای خوب کردن حال شخص دیگر بیهوده خواهد بود.

-اگر عاشق دی جی کردن هستید، همین دلیل کافی است تا به دنبال آن بروید

یا به بیانی دیگر، اگر شما آن چیزی که در زندگی برای انجام دادن برای خود انتخاب کرده اید را دوست ندارید، باید سعی کنید که آن کار را انجام ندهید. مطمئنا نباید برای پول هر کاری را انجام دهید. در حالی که پول برای ادامه ی زندگی ضروری است، این به سرعت به یک موجودیت نفس گیر تبدیل خواهد شد.

-به حرفه خود به عنوان یک تجارت نگاه کنید

بسنجید که به چه مقدار پول نیاز دارید تا بتوانید ملزومات مورد نیاز زندگی خود را تامین کنید و بتوانید خودتان از اشتیاق خود حمایت کنید (یعنی دی جی کردن) تا زمانی که شروع به درآمد زایی از آن کنید. سپس، به خودتان تکانی دهید و بی رحمانه زندگی خود را در مورد ایجاد چنین اتفاقاتی در راستای هدفتان سازماندهی کنید. تصمیم بگیرید که چه چیز ها و چه فعالیت هایی و ... برای شما ارزش دارند و آنها را حفظ کنید یا انجام دهید و بقیه چیز ها را رها کنید. فقط به یاد داشته باشید که زندگی اندکی مهم تر از دی جی کردن است، بنابراین برای دوستان، خانواده و ... وقت بگذارید و آن کار ها را کسل کننده نبینید.

-برنامه های "تجاری" را به صورت اتوماتیک وار رد نکنید

بسیاری از دی جی ها این کار را انجام می دهند، زیرا آنها تصور می کنند که برنامه های تجاری تمامیت هنری آنها را نقض می کند. ما نمی گوییم که همه ی آن برنامه ها را بگیرید، اما دی جی های زیادی وجود دارند که موسیقی جهت دار تجاری پلی می کنند تا بتوانند زندگی خود را بچرخانند و سپس بتوانند در اجرا های زیر زمینی مهارت خود را گسترش بدهند و به هنر خود بپردازند. پس از پوسته ی سخت خود بیرون بیایید و بدانید که برنامه های تجاری نیز با ارزش هستند، و مطمئن باشید که احتمالا پول بیشتری نیز نسیب شما خواهد شد.

-هر چیزی که پدر مادر شما می گویند، تنها برای این است که می خواهند شما بهتر از خود آنها شوید

پدر مادر شما همیشه برایتان آرزو هایی دارند. مثلا پزشک خانواده ی ما گفت که من باید یک پزشک بشوم و والدینم نیز موافقت کردند، با این حال که ممکن است این کار خوبی باشد، اما این کار برای من نتیجه ای نخواهد داشت. مدتی طول کشید تا آنها بفهمند که من قصد تمرین مهارت های پزشکی را ندارم و علاقه ای هم به آن کار ندارم. وقتی که شما شروع به کسب درآمد از این حرفه کنید، ممکن است باز هم والدین شما همچنان از کار شما به عنوان یک شغل حمایت نکنند، اما باید بدانید که هیچکس نمی تواند عامل مهمی در دستیابی شما به آرزوی دی جی شدن شما و پشتیبان شما باشد، بلکه این خود شما هستید که عامل اصلی می باشید.

یک مثال زنده از این موضوع دختر یک پدر دی جی می باشد که می خواهد یک موسیقیدان سبک پانک شود، اما زمانی که با نگاهی دقیق تر با آن روبرو شد متوجه شد که از آن کار خوشش نمی آید و دوست دارد به کار های هنری مانند نقاشی و عکاسی رو آورد و درست مانند پدرش مسیر خودش را خودش پیدا کرد و با آن مسیر سازگاری خود را داشت و تا جایی آن را دنبال کرد تا به رضایت برسد.

پس اگر می خواهید به عنوان یک دی جی تازه کار شروع به کار کنید، این چیزی است که شما باید در نظر بگیرید. به خود ایمان داشته باشید ، و با یک ذهن باز حرکت کنید و جرات پیروی از رویاهای خود را پیدا کنید. و درست مانند شعار کمپانی کفش نایک "Just Do It" فقط آن کار را انجام دهید.

منبع دی جی سنتر :‌هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *