پیکربندی اندازه بافر در DAW

پیکربندی اندازه بافر در DAW

در دسته بندی : آهنگسازی

این راهنما درباره ی اندازه درست بافر سایز در DAW میباشد. بافر سایز بازه زمانی است که کامپیوتر شما هر سیگنال وارد شده ای را پردازش میکند. استاندارد صنعتی برای اندازه بافر در هر سیستمی متفاوت میباشد و بستگی به سرعت پردازش آن سیستم دارد. پیکربندی درست بافر یکپارچگی DAW شما را بهبود میبخشد و در هنگام آهنگسازی شما را مدام با پیام های خطا ونا امید کننده روبرو نمیکند.

Configure buffer size in DAW

چه زمانی اندازه بافر را باید کم یا زیاد کرد؟

همه ی ما یک چیز میخواهیم آن هم دیرکرد کم سیگنال است. اندازه بافر به چیزهایی مانند شمار پلاگین های بکار رفته در یک ترک و توان پردازش کامپیوتر شما بستگی دارد. اگر اندازه بافر خیلی کم باشد میتواند در هنگام پخش با اِرورهایی روبرو شوید یا صدای مشکل دار یا کلیک بشنوید.

اگر هنگام رکورد اندازه بافر خیلی زیاد باشد، دیرکرد سیگنال زیادی خواهید داشت که نا امید کننده داست. در پایین چند نکته درباره با بافر سایز نوشته شده است.

Configure buffer size in DAW

اندازه بافر کم

اندازه بافر را روی کمترین اندازه بگذارید تا دیرکرد سیگنال را برای مانیتورینگ بهتر کم کنید. نکته منفی درباره کاهش اندازه بافر این است که فشار بیشتری روی پردازنده هاا کامپیوتر میگذارد و آنها را به سخت کار کردن وامیدارد.

در فاز ترکینگ آهنگسازی تا جایی که میتوانید پلاگین های کمتری را بارگذاری کنید تا پهنای باند پردازش کامپیوتر شما پر نشود. اگر پردازنده ی سیستم‌تان را با کارهای دیگر خفه کنید. شما به زودی صداهای کلیک و پاپ ها را میشنوید و با ارور روبرو میشوید و از ترکینگ پروژه شما کابوس میسازد.

همیشه این خوب است که کمی افکت ریورب را به صدای خواننده بیافزایید یا پلاگین های سبک را بکار بگیرید. اما زمانی که اندازه بافر کاهش یافته است شما باید ااز بکارگیری پلاگین های پرکار و متمرکز بر روی پردازنده ها بپرهیزید.

شما همیشه میتوانید اندازه بافر را تا ۲۵۶ سمپل افزایش دهید بدون اینکه نگران شناسایی دیرکرد زیاد در سیگنال باشید.

اندازه بافر زیاد

در فاز میکس کردن شما تنها میخواهید بازپخش مانیتورینگ را گوش دهید، بنابراین افزایش اندازه بافر هیچ هراسی ندارد زیرا دیگر سیگنالهای زنده و در حال پخش را دستکاری نمیکنید. این به شما این دسترسی را میدهد تا بسته به مرزبندی ها و توانایی های کامپیوترتان پلاگین های بیشتری را بکار بگیرید بدون آنکه اروری رخ دهد یا کلیک و پاپ در صدا بشنوید. البته پردازنده شما باید در حد مناسبی باشد تا بتواند کاره شما را به خوبی انجام دهد. شما میتوانید هنگام آغاز بازپخش در DAW یک دیرکرد کمی را حس کنید. اما این روال همیشگی است و نشانی از خفگی DAW شما نیست.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *