رونمایی Behringer از SWING میدی کیبورد توانمندش

رونمایی Behringer از SWING میدی کیبورد توانمندش

در دسته بندی : راهنمای خرید

کمپانی Behringer میدی کیبورد تازه خودش بنام Swing را روانه بازار کرد. این میدی کنترلر USB یک نمونه شبیه سازی شده بسیار نزدیک از یک میدی کیبورد شناخته شده Keystep از کمپانی Arturia است و قیمت آن ۱۰ دلار کمتر است. میتوان گفت همه  ویژگی آنها یکسان است. افراد زیادی از این شبیه سازی خوشحال نشدند و احساس کردند که این شبیه سازی برای یک مدل معروف و موجود در بازار بسیار زیاد است اما عده ای هم هستند که کارایی برایشان مهم است و پرداخت ۱۰ یورو کمتر برای کارایی های یکسان کیبورد معروف Keystep اما از یک کمپانی دیگر آنها را خوشحال میکند.

behringer swing

میدی کیبورد Swing دارای سکوئنسر پلیفونیک ۶۴ پله ای است که همراه با ۳۲ کلید اندازه کوچک و با ولوسیتی و افتر تاچ میباشد، کلید های اندازه جمع و جور و بدنه ای از جنس پلاستیک بسیار خوب ویژگی های MIDI و CV و .... همگی باعث شده اند تا Swing یک رقیب بسیار جدی و سرسخت برای Keystep به شمار برود.

سکوئنسر ۶۴ پله ای میدی کیبورد Swing دارای توانایی نوشتن ۸ نت پلیفونیک و مودهای وارد کردن نت Rest،  Tie و Legato میباشد. در بالا و بخش سمت چپ این کیبورد یک سوئیچ زرد رنگ میباشد که با آن میتوانید بین سکوئنسر و آرپژگیتور سوئیچ کنید. در کنار این سوئیچ نیز ۳ ناب انکودر جای گرفته اند که یکی برای حالت های گوناگون آرپژگیتور و اندازه پله های سکوئنسر بوده و  دیگری برای Tempo / Rate دوره ای آرپژگیتور است و ناب آخر هم برای تمپو آرپژ میباشد. آرپژگیتور Swing دارای مودهای up، down، inclusive، exclusive، random، note order، double up و double down میباشد.

behringer swing

پس از این ناب ها کلیدهای ترانسپورت هستند و در سمت چپ این میدی کیبورد نیز نوارهای لمسی پیچ و مدولاسیون برای اجراهای گویا و خلاقانه، بهمراه کلید های HOLD، اکتاو + و -، TRANSPOSE، KYBD PLAY و CHORD و SHIFT است که کلید شیفت کلیدهای دوگانه (با دو برچسب نام) را سوئیچ میکند تا بتوانید باشتاب همه ی تواناییهای Swing بکار بگیرید.

behringer swing

میدی کیبورد Swing دارای ورودی خروجی MIDI و سه پچ خروجی MOD، GATE و PITCH، جک برای پدال Sustain، ورودی و خروجی SYNC و یک گزینشگر دو سوئیچه برای انتخاب حالت های گوناگون Internal، USB، MIDI و SYNC IN در  بکارگیری میدی کیبورد برای کاربردهای گوناگون میباشد. افزوده بر این تواناییهایی که میتوانید به آسانی سینتی سایزر یا درام ماشین ها را نیز کنترل کنید، Swing دارای حالت Chord Play است که دارای یک حافظه تک آکورد تا ۱۶ نت است تا لوپ هایی توانمند و سمپل هایی طولانی بسازید.

behringer swing

این میدی کنترلر امکان کنترل هرگونه سینتی سایزر یا پلاگین مجازی در محیط DAW را از طریق USB یا MIDI به کاربرانش میدهد. آن همچنین توانایی روشن شدن با آداپتور را نیز داشته و نیز میتواند از طریق یک USB-C به کامپیوتر یا آیپاد شما وصل شود و یک بسته جمع و جور و پر کاربرد را در کنار خود برای آهنگسازی و اجرا بهمراه داشته باشید.

منبع Behringer

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *