این حقیقت دارد: بهرینگر سینتی سایزر آنالوگ TB-303 را با نام TD-3 شبیه‌سازی کرد !

این حقیقت دارد: بهرینگر سینتی سایزر آنالوگ TB-303 را با نام TD-3 شبیه‌سازی کرد !

در دسته بندی : اخبار

این سینت جدید را بهرینگر به عنوان آخرین سینتی سایزر تولید خودش معرفی کرده است. TD-3 یک مدل شبیه سازی شده‌ی معتبر با قیمتی بسیار مقرون به صرفه که خرید آن را برای شما ضروری می‌کند. درست است که TD-3 شاید احساس سینت نسخه‌ی اصلی یعنی TB-303 را نداشته باشد، اما با مقایسه‌ی شکل موج آنها با اُسیلسکوپ توسط برخی مهندسان صدا مشخص شد که آن تفاوتی با صدای اصلی ندارد و تنها شیوه‌ی درجه بندی برخی پارامترها تفاوت دارند. این سینتی سایزر اکنون در سایت Thomann نیز آماده‌ی پیش خرید می‌باشد.

می‌توان گفت این مدل تقریبا یکی از بهترین مدل‌های شبیه سازی شده می‌باشد که توسط کمپانی بهرینگر تولید شده است. به نظر می‌رسد کمپانی بهرینگر این روزها بیشتر تصمیم به بازسازی سینت‌های افسانه‌ای گرفته است. بهرینگر ورژن گربه‌ی اسیدی محبوب و تاثیرگذار در بیشتر موسیقی های سبک اسید را منحصرا برای خودش تولید کرده است. تاریخ انتشار اولیه این سینت به سال ۱۹۸۱ برمیگردد و تقریبا با شروع موسیقی‌های سبک Acid House و Acid Jazz سینت TB-303 اصلی نیز توسط کمپانی رولند و طراحی Tadao Kikumoto منتشر شد.
با توجه به تصاویر و مشخصات لو رفته از این سینتی سایزر که که کمی قبل تر منتشر شده بود TD-3 یک خلق مجدد وفادار از TB-303 می‌باشد، اگرچه با حجمی کمتر و به همراه یک واحد دیستورشن سبک Boss DS-1 که برای اندازه‌گیری دقیق‌تر اعمال شده است. TD-3 با قیمت باور نکردنی ۱۴۹ یورو به بازار عرضه شده است و این از نصف قیمت نسخه‌ی اصلی هم کمتر می‌باشد و خبر بسیار خوبی برای آهنگسازان سبک اسید می‌باشد.

آن یک سینتی‌سایزر بیس لاین فوق‌العاده با مدار آنالوگ برای صدای بیس و گرووی می‌باشد. آن یک بازولید معتبر مدار اصلی با ترانزیستور‌های یکسان و مسیر سیگنال آنالوگ خالص بر پایه‌ی طراحی VCO، VCF و VCA افسانه‌ای اصلی می‌باشد. VCO آن دارای قابلیت تولید شکل موج‌های دندان اره‌ای و مربعی با مدار شکل موج ترانزیستوری، فیلتر رزونانس پایین گذر ۴ قطبی فوق العاده با کنترل‌های Cut-off، resonance، envelope، decay و accent بوده و دارای یک سکوئنسر ۱۶ مرحله‌ای راحت برای استفاده با ۷ ترک و هرکدام با ۲۵۰ الگوی کاربری می‌باشد.
همچنین دارای یک آرپژگیتور با الگوهای گسترده برای تولید افکت‌های صوتی عالی، مدار دیستورشن DS-1 برای اضافه کردن چاشنی‌های اضافه به صدا بوده و زنجیره‌ی پولی ۱۶ صدای آن که با سینتی سایزر ترکیب شده است، همگی نشان دهنده‌ی شبیه سازی دقیق و حتی شاید بهتر از نسخه‌ی اصلی این سینت می‌باشند. TD-3 دارای ۱۱ کنترل ۲۸ سوئیچ برای ارائه‌ی دسترسی مستقیم و در زمان واقعی به شما برای دسترسی داشتن به تمام پارامترهای مهم بوده و سازگاری MIDI و USB با کانال MIDI و انتخاب اولویت صوتی نیز از دیگر امکانات آن است. این محصول توسط بهرینگر در ایتالیا طراحی و مهندسی شده است.

منبع دی‌جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.