چند دلیل پر طرفدار بودن نرم افزار Ableton Live در بین موزیسین های الکترونیک

چند دلیل پر طرفدار بودن نرم افزار Ableton Live در بین موزیسین های الکترونیک

در دسته بندی : آهنگسازی

زمانی که ما ، ده سال پیش با نرم افزار FL Studio کار میکردیم آن برایمان بهترین DAW ممکن بود تا زمانی که با نرم افزار Ableton آشنا شدیم. نرم افزار Ableton یک سری از پلاگین ها و افکت ها و دسترسی و تنظیماتی هستند که به صورت خیلی منطقی و گویا در کنار هم چیده شده اند و برای کار کردن با آنها خود به خود مشتاق یادگیری کارکردن دقیق آن دستگاه ها و افکت ها و عملکرد های آن میشوید و با نمای زیبا و گرافیک های رنگارنگ گول نمیخورید و گیج نمیشوید.

پر طرفدار بودن نرم افزار Ableton Live

-گردش کاری

نرم افزار Ableton افزون بر دارا بودن نمای ارنجمنت که در همه DAW ها یافت میشود دارای نمایی منحصر به فرد به نام Session View است که به شما امکان ترکیب فوری سمپل ها، آهنگ ها، کلیپ های MIDI و اتومیشن ها را میدهد تا بتوانید به سرعت به یک همخوانی ایده آل و فضایی برای ترکیب صداهای پیش ساخته خود دست پیدا کنید و پس از آن صداها و ترکیب برگزیده خودتان را در نمای ارنجمنت رکورد کنید و در آنجا چیدمان آنها را انجام دهید. نمای Session دارای ویژگی های بسیاری میباشد و شما حتی امکان پردازش و میکس و مستر کامل صدا را در آن بخش داریدو همچنین میتوانید قطعه های خودتان را در آنجا آماده سازی کرده و به اجرای زنده آنها بپردازید.

پر طرفدار بودن نرم افزار Ableton Live

-افکت ها و سازهای نابودگر

سازهای Ableton به شدت مهندسی شده و لذت بخش برای کار کردن میباشند و کار کردن با آنها نیازی به گذاشتن زمان زیاد برای یادگیری ندارد و مانند سینت نرم افزاری Massive نیازی نیست که یک راهنمای طولانی را مطالعه کنید زیرا هر ساز و افکت دارای کنترل های منطقی خودش میباشد و مانند پلاگین های نرم افزاری چند دستگاه در یک دستگاه ترکیب نشده اند و برای ترکیب آنها میتوانید رک های خودتان را بسازید. همچنین در این DAW شما با افزونه ی Max For Live به طیف گسترده ای از سازهای خلاقانه که به دست هنرمندان موزیکال و مهندسان صدا از سراسر جهان طراحی شده اند دسترسی دارید و خودتان نیز میتوانید همانند آنها ساز و افکت دلخواه خودتان را بسازید.

پر طرفدار بودن نرم افزار Ableton Live

-تبدیل صدا به MIDI

در Ableton شما میتوانید به سادگی کلید و نت های قطعات نواخته شده و یا سمپل ها را به صورت فایل MIDI دریافت کنید و موزیک خودتان را به صورت حرفه ای و روی کلید درستش تولید کنید. همچنین شما توانایی فریز کردن فایل ها و همه تنظیمات MIDI و تبدیل آنها به فایل WAV (با Flatten کردن آنها) را دارید.

پر طرفدار بودن نرم افزار Ableton Live

-افکت های MIDI و Warping

افکت های MIDI ابزارهای توانمندی هستند که کمتر کسی به کار و یادگیری آنها میپردازد. ما یک گوشه از کارایی آنها را برای شما بازگو میکنیم، گمان کنید در هنگام گذرها بین کلیپ های MIDI در طول تایم لاین شما بتوانید میدی کلیپ ها را با برخی از دگرگونی ها  مانند دستکاری طول و زمان نت ها همراه کنید که گذر آنها بسیار شگفت انگیز تر از یک گذر ساده بین دو کلیپ میدی باشد.

گزینه ی وارپ نیز مانند افکت های میدی یک ابزار برای داشتن گذرهای خوب است و میتوانید شکل موج فایل های سمپل و صدا را با هر چیدمانی که خودتان میخواهید در طول زمان تغییر دهید و گروو و مقصود خودتان را به دست آورید. ساده ترین کاربرد وارپینگ بر روی صدای خوانندگان به کار میرود که برای تنظیم واژه های خوانده شده به صورت دقیق روی بیت به کار میرود تا صدای خواننده بیش از پیش با صدای بیت هماهنگی داشته باشد.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *