8  راه کار امروزی برای اینکه دی جی بهتری باشید

8 راه کار امروزی برای اینکه دی جی بهتری باشید

در دسته بندی : دی‌جی

همیشه خطراتی وجود دارد که می تواند حرفه‌ی یک دی جی تندرو را خراب کند و یا حتی نجیب ترین افراد را به شکلی بد جلوه دهد. رفتن به دنیاهایی جدید و سفر‌های دائمی، وعده‌های غذایی رایگان بی‌نهایت، مردمی که خیلی شما را تحویل می‌گیرند و ستایش جهانی از قهرمان‌ها می‌تواند به راحتی باعث شود فراموش کنند که از کجا آمده اند. مخصوصا اگر شما در دوستان نزدیک و خانواده خود کسانی را دارید که می‌توانند به شما اصل و ریشه‌تان را یادآوری کنند یا اگر که بیش از حد از حرفه‌ی اصلی خود دور شده باشید با گفتن یک کلمه‌ی کوچک در گوشتان به شما تلنگری بزنند. 
اگر خودتان را زیاد تحویل بگیرید باعث می‌شود تا یک احمق به نظر برسید، این باعث دور شدن ترویج کننده‌ها (Promoter) از شما، و ناراحت کردن و رنجاندن دوستان دی جی شما می‌شود. ما نمی‌خواهیم این اتفاق برای شما بیفتد. آیا شما می‌خواهید؟ با توجه به این که همیشه افراد در آغاز محبوبیت خود در معرض خطر تبدیل شدن به یک فرد عیاش و از خود راضی قرار دارند، ما یک لیست از توصیه‌های مفید برای اینکه به آن دی جی بد تبدیل نشوید را برای شما آماده کردیم.

مدیریت زمان با ریتم پر سرعت

شما فکر می‌کنید که یک دی جی موفق همیشه برای دی جی کردن در برنامه‌ها حاضر است؟ درست است. شما فکر می‌کنید دی جی‌ها همیشه به پلی کردن فکر می‌کنند؟ شما بعد از مدتی از متعجب خواهید شد. به احتمال زیاد شما می‌دانید که تورها برای دی جی ها کمی از دسترس دور هستند . در تورها اکثر اوقات باید در حال سفر باشید و اگر که به درستی مدیریت نشوند با کمبود خواب شما ترکیب می‌شوند. بدیهی است که این امر به طور مشخص شما را به سمت از دست دادن کامل مسیر هدایت می‌کند و به طور بالقوه باعث می‌شود برای اجرایتان دیر از خواب بیدار شوید یا اصلا به آن اجرا نرسید. نه تنها این باعث می‌شود که شما کاملا زننده به نظر برسید، بلکه آن به پروموت کننده‌ها یک کابوس منطقی و وجهه‌ی منفی از شما را نمایش می‌دهد، و دیگر دی جی ها از شما خسته می‌شوند و مهمتر از همه، تعداد آن دسته از افراد جنجالی و قهرمانانی که برای پلی کردن شما پول پرداخت می‌کنند را به اتفاق هم کمتر می کند. حتی ممکن است که پس ازمدتی صدمات جبران ناپذیری به روح و جسم خود وارد کنید.

به حد و حدود خود واقع بین باشید

حد دی جی ها بسیار مهم است. در اینجا برای مراقبت از حرکات شما محدوده ای وجود دارد. هرچند مصرف مشروبات الکلی برای انتقال دادن جو مهمانی به شما یا شیرینی‌های که برای تنظیم قند به شما داده می‌شوند عادی است اما شما نمی‌توانید در هنگام پلی کردن به سرویس بهداشتی بروید. در مرحله‌ی اول شما خودتان به خودتان تسلط دارید نه دوستانتان به شما، بنابراین درخواست‌های دوستان قدیمی و هم دانشگاهی‌های خود را رد کنید، مقدار کمی نوشیدنی و تنقلات کاملا معقول می‌باشد. در مرحله‌ی دوم، شما از قبل توسط پروموت کننده‌ها برای پلی کردن معرفی شده‌اید، پس از خودتان سبقت نگیرید و از آنها انتظار داشته باشید که با رضایت از رفتار شما قادر فروش هفتگی را برای شما انجام دهند.

خوش‌رو و با ادب باشید

از خود بی خود نشوید. ممکن است شما قادر باشید تا یک میکس یکپارچه‌، حرفه ای و تاثیرگذار داشته باشید، اما این به آن معنی نمی‌باشد که شما بی ادب باشید. بعید به نظر می‌رسد که نام شما همیشه به یک شکل در ذهن افراد حاضر در مهمانی‌ها نقش ببندد، بنابراین هنگامی که شما با کسی صحبت می‌کنید به یاد داشته باشید که دفعه‌ی بعدی وجود نخواهد داشت که بخواهید گله کنید یا قدردانی کنید. ما به شما نمی‌گوییم که تعظیم کنید، بیش از حد با ادب باشید یا دستبوسی کنید، ما فقط به شما چیز‌های ساده‌ای را یادآوری می‌کنیم مانند گفتن یک "حالت چطوره؟"، یک "خیلی ممنونم"، یا یک "واقعا از ملاقاتت خوشحال شدم" یا "خواهش می کنم"  واقعا سخت نیست. شاید عجیب باشد اما همین جملات ساده در فضاهایی که دی جی ها کار می کنند به علت جو محیط و صدای بالای استیج به ندرت بیان می شود اما بسیار تاثیر گذار هستند.

همیشه جک هدفون خود را به همراه داشته باشید

اقدامات مقدماتی کلیدی می‌باشند. ما درک می کنیم که پرواز از کشوری به کشور دیگر یا رانندگی از شهری به شهر دیگر ممکن است به معنای از دست دادن برخی از اموال شما در طول راه باشد، اما قرض گرفتن از دیگران  هم ممکن است فقط به ایجاد یک چرخه‌ی نادرست ناشی از اموال از دست رفته منجر شود. جک‌های هدفون به راحتی گم می‌شوند، و این اتفاق عمدتا به علت اندازه آنها می‌باشد، بنابراین همیشه یک جک یدکی در کوله‌ی خود داشته باشید. در غير اين صورت شما به زودی وقتی که به پشت میز دی جی قدم می‌گذارید مجبور می شوید از دی جی قبلی درخواست جک هدفون به صورت قرضی کنید و یا در هنگام اتمام ست به احتمال زیاد فراموش می‌کنید که جک خود را بردارید و عصبانی می‌شوید.

از نماینده ی خود بخواهید که برای شما لاین آپ هایی روی نگرش های مختلف رزرو کند

نبودن تنوع در رزرو کلاب‌های شبانه و فستیوال‌ها اسرار آمیز نیست. یکی از موارد اخیر فستیوال "Wireless" در لندن بود که تعداد زیادی از دی جی ها از آن بیرون گذاشته شدند و در واقع سه زن در طول سه روز رزرو شدند، که منجر به معرفی استیجی فقط برای زنان شد. بدیهی است که شما نمی‌توانید برای رزور ایونت‌هایی که ممکن است متنوع نباشد کمکی کنید، اما شما می‌توانید از نماینده رزرو خود بخواهید که مهمانی‌ها و جشنواره‌های مختلفی را در نژاد، نوع و جنسیت گوناگون پیدا کند. فراموش نکنید که موسیقی Dance همیشه دارای حاشیه‌های بزرگی می‌باشد.

در یک ست وارم آپ سنگین پلی نکنید !

اگر شما برای پلی کردن به عنوان شروع کننده‌ی شب رزرو شده‌اید، شما آنجا هستید تا کمی حرارت را بالا ببرید، نه آنکه آنجا را منفجر کنید. دی جی وارم آپ بودن فقط به آن معنی است که: آهنگ‌های شما باید مردم را سر حال بیاورد، کمی آنها را از مسائل دیگر دور کند و موسیقی شما محرکی باشد برای آوردن آنها به سالن رقص. این به آن معنی نمی‌باشد که یک تکنو برق آسا یا آن تک هاوس ویرایش شده‌ی پر سروصدا را پلی کنید. این کار (بزرگنمایی) شغل یک روزنامه نگار است. شما نمی‌خواهید آنها فکر کنند که شما قرار است با این کار خود خودنمایی کنید. ست‌های خودتان را به درستی پلی کنید و در همان جایگاه (لاین آپ خودتان) بمانید و نمایش‌های دیگر خود را برای فرصت‌های بعدی بگذارید.

تقاضای جا به جایی زمان ست را نکنید

این جمله را به خاطر داشته باشید که می‌گوید: "شما همان چیزی را که به شما می‌دهند دریافت خواهید کرد."هیچوقت آن را فراموش نکنید. اگر شما برای یک زمان معین رزرو شده‌اید، شما می بایست به تصمیم پروموت کننده‌ها احترام بگذارید و در همان فرصتی که به شما داده شده است پلی کنید. در این مورد این جذاب نیست که جسور باشید و تقاضای یک زمان دیگر را بکنید. این کار کاملا باعث می‌شود که حق دی جی دیگری در لاین آپ ضایع شود. اگر شما دلیلی منطقی برای این که زود تر یا دیر تر پلی کنید، مودبانه درخواست کنید و برای رسیدن به یک توافق درست تلاش کنید. فقط درخواست جا به جایی نکنید زیرا شما فقط می‌خواهید که در زمان اوج پلی کنید، و پروموت کننده ها نگران آن هستند که این کار به خوبی نتیجه ندهد.

حجم صدای هدفون را پس از میکس کردنتان به صورت بک تو بک کم کنید

دی جی بودن عوارضی را برای گوش‌های شما به همراه دارد. شما به طور مداوم در کلاب‌های شبانه در معرض سیستم‌های صدای بزرگ و هیولا قرار دارید و این به طور کلی برای پرده‌ی گوش‌های شما مناسب نمی‌باشد. حتی اگر احساس کنید که گوش‌های شما خوب هستند و وز وز ندارند، باید توجه کنید در فشار بالا گوش های یک دی جی مانند جف مایلز که سازنده‌ی آهنگ های سنگینی مثل "The Bells" می‌باشد نیز ممکن است سوت بکشد اما در حال پلی کردن متوجه آسیب به آن نشود. هنگامی که بک تو بک پلی می‌کنید، سعی کنید که کم کردن صدای هدفون را فراموش نکنید، چون هنگامی که در حال پاس دادن آن به هم می باشید،  شما نمی‌خواهید که گوش‌های همتای دی جی خود را اذیت کنید.

منبع دی جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *