6  قانون تغییر ناپذیر دی جی

6  قانون تغییر ناپذیر دی جی

در دسته بندی : دی‌جی

این قوانین استاندارد هایی برای پیروی کردن و تبدیل شدن به یک دی جی بهتر به واسطه ی اهداف و اشتیاق شما می باشند. و همیشه در راستای بهتر شدن شما را در یک چهار چوب رو به رشد قرار می دهد.

در آن کاری که انجام می دهید خوب باشید…این همیشه مهم ترین نکته است

هرچند موانع هزینه بردار در یادگیری و اجرای مهارت ها تا حد زیادی توسط تکنولوژی کاهش یافته است، اما کار هایی یک دی جی معمولی را تبدیل به یک دی جی خوب می کند هرگز تغییر نمی کنند: توانایی خواندن یک جمعیت، فهمیدن احساس خستگی و فروکش کردن جو یا در جریان بودن، و به وجود آوردن تعادل کامل بین هدایت مخاطبان خود و ارائه دادن آن چیزی که آنها می خواهند بشنوند، مهمترین وظیفه ی یک دی جی برای کنترل جو حاکم در برنامه می باشد. و انجام ندادن این کار ها به نوعی بی احترامی و توجه نکردن به علایق و احساس مخاطبان و همچنین پسرفت آن دی جی در توانایی انتقال احساس درست به مخاطب می شود.

تمرکز بر روی ارزش گذاری

یک دی جی ترقی خواه بعد از مدتی متوجه می شود به غیر از اینکه شنوندگان چطور بین ترک هایش شناور نگه دارد  راه های دیگری نیز برای ارزش گذاری و اولویت بندی کارها وجود دارد و می تواند به ساده ترین کارهایش ارزش طلا بدهد. آشنایی با این روش ها و نحوه ی آگاهی از چگونگی به کار بردن آنها همگی به تمرکز خوب و قدرت تجزیه و تحلیل بالا بستگی دارد. و این کار باعث ایجاد تفاوت بین لیاقت و تمایز می شود. پس آیا هرکس می تواند یک دی جی باشد؟ .. سوال واقعی این است که چطور این کار را بهتر انجام دهیم؟

در ابتدا بهترین جشن ها را انتخاب کنید

داشتن یک رویکرد منطقی در انتخاب جشن هایی که شما در آن پلی می کنید، به عنوان یک دی جی ساختن یک مسیر طولانی به سمت خوشبختی و موفقیت می باشد. برخی از مزایای انتخاب بهترین جشن ها به دست آوردن اعتبار، ارتباط با افراد جدید و با کلاس بالاتر و به احتمال زیاد معرفی شما برای جشن های بهتر توسط همان افراد می باشد. اما اگر در برنامه های معمولی و متوسط ظاهر شوید خود شما نیز به واسطه ی همان برنامه در همان حد دیده می شوید و نه بیشتر. آیا در شهر شما هیچ کلاب یا باشگاهی رویکردی برای سبک دی جی شما ندارد؟ فکر خود را باز کنید.. بار ها , سالن ها , جشنواره های شهری و رستوران ها .... امکانات و احتمالات بی پایان هستند، راه خود را بسازید.

انعطاف پذیر باشید

برای داشتن تنوع بیشتر، انعطاف پذیر بودن هیچوقت یک ایده ی بد نمی باشد. یک "دی جی انعطاف پذیر بودن" به معنی آن است که شما در فرصت ها و موقعیت های مختلف، راه های بیشتری برای خلاق بودن، و همچنین ابزار و مهارت های بیشتری برای بیان روایت خود از طریق موسیقیتان داشته باشید. این کار همچنین یک راه فوق العاده برای حفظ کردن چاشنی دی جی برای جلو گیری از رشد رو به زوال و راکد ماندن می باشد، که با تجربه کردن سبک های مختلف می توانید ست های خود را ارتقا دهید و مهارت های مختلف را برای خلاق بودن و داشتن تنوع کسب کنید.

دربرقراری ارتباط خود مانند یک شخص محترم برخورد کنید

این درباره ی ساختن ارتباطاتی ایده آل با افراد حقیقی هم فکر است که به پیشرفت شما کمک می کند. اما، به جای انجام دادن این کار مدام از خود می پرسید که در مجموع چطور با همسالان یا رفقای خود در صحنه همکاری کنید. اگر علاقه ای به همکاری با آنها ندارید، می توانید با دیگر افراد جالب ارتباط برقرار کنید. به یاد داشته باشید: خوب است که خوب باشید. و از خودتان یک منبع درست کنید تا دیگران را در هنگام برخوردن به مشکل کمک کنید و در مقابل از مزایای این ارتباط متقابل برخوردار شوید.

به یاد داشته باشید که ساختار مهم است

شما همیشه جمله‌ی "جمعیت را به یک سفر ببر" را می‌شنوید. پیک‌ها (اوج گرفتن ها) و شیار‌ها (فروکش کردن ها) به شما و شنوندگان شما اجازه ی ساختن یک داستان بین شما بر پایه ی هدایت شما و درک آنها می‌دهد. یک دی جی خوب شنوندگان متعهد خود را همیشه به اصطلاح در لبه‌ی صندلی (آماده به واکنش) نگه می دارد. تنش یا رهایی (بیلد آپ و دراپ) همیشه بهتر از یک میکس کاملا هموار و یکنواخت است، پس تلاش برای برقرار کردن یک ساختار موسیقیایی آماده به واکنش برای بالا نگه داشتن هیجان و داشتن جوی با امواج مثبت یکی از مهارت‌های مهم دی جی کردن می‌باشد.

منبع دی جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *