6 روش خلاقانه سپری کردن زمان در هنگام دی جی کردن

6 روش خلاقانه سپری کردن زمان در هنگام دی جی کردن

در دسته بندی : دی‌جی

دی جی کردن علم موشک سازی نیست، در حالت معمول همه‌ی سختی و تب و تاب آن پخش کردن یک ترک بعد از دیگری برای سالن رقص می‌باشد و بعد از اینکه شما به تکنیک‌های اولیه مسلط می‌شوید و آنها را به خوبی یاد می‌گیرید و دیگر با آنها مشکلی ندارید، از دیدن اینکه در طول ست دی جی چقدر برایتان زمان خالی به وجود می‌آید شگفت زده خواهید شد و صد در صد نمی‌خواهید در این زمان خالی به وجود آمده بدون فعالیت باشید و تنها نگاه کنید، حال باید پرسید که شما بعد از بالا آوردن ترک بعدی که 4 دقیقه هم تا پایان زمان پخش آن باقی مانده است، چه کاری انجام می‌دهید و چطور این زمان را به بهترین شکل پر می‌کنید؟ در این مقاله من لیست مورد علاقه‌ام از کار‌هایی که برای مشغول کردن خودتان در هنگام دی جی کردن می‌توانید انجام دهید را با شما به اشتراک گذاشته ام.

برخی از FX ها را به داخل ترک بیاندازید

اطمینان حاصل کنید که ناب‌ها برای سالن رقص به راحتی قابل مشاهده باشد. این کار به شما کمک می کند تا در صورتی که افراد حاضر در سالن به هیجان و انرژی بیشتری نیاز داشتند، نشان دهید که توانایی اداره کردن بالایی دارید و در معمولی ترین حالت‌ها می‌توانید هیجان را با چرخاندن ناب‌ها بالا ببرید. تنها کلمه‌ای که در این مورد می‌توانم بگویم این است که FX را مدت زمان زیاد بکار نبرید و بگذارید تا در هنگام استفاده تازگی خودشان را داشته باشند. با رعایت این مورد، این کار یک روش قابل قبول برای مشغول کردن خودتان و هم نشان دهنده‌ی این است که برای هیچی و یک کار ساده، دستمزد دریافت نمی کنید و در مواقع لازم خلاقیت خود را داشته و آن را در ست تزریق می کنید.

یک بطری آب یا نوشیدنی داشته باشید

این کار ساده اما مفید می باشد. اول اینکه برای تامین آب بدن و هیدراته ماندن بدن شما مهم است. دوم، شما می‌توانید با هر سرعت و همانطور که می خواهید درب بطری را باز کنید مقداری بنوشید و آن را ببندید، و این کار را طوری انجام دهید که کاملا یک کار واقعی بنظر برسد. سوم، زمانی که شما می‌نوشید یا چیزی می‌خورید، مغز شما تصور می‌کند که در معرض خطر احتمالی نیستید، استرس شما را کاهش می دهد و آرامش پیدا می‌کنید. این کار سطح اضطراب شما را پایین می‌آورد و با اعتماد به نفس بیشتری در میان آن جمعیت هنر خود را به نمایش می‌گذارید. به یاد داشته باشید که به غیر از پر کردن وقت این کار برای کارایی و روند خوب کار کردن ذهن شما در طول اجرایتان بسیار مهم می باشد.

به سالن رقص بروید و صدا را چک کنید

با ورود افراد بیشتر به سالن، آکوستیک سالن رقص تغییر می کند، چراکه افراد حاضر در سالن مانند موانعی هستند که باعث انتشار کمتر صدا می شوند، بنابراین چک کردن صدا و مانیتور ها لحظه به لحظه مهم می باشد و نباید بگذارید که شلوغی سالن جو صدای آنجا را از بین ببرد. باید مطمئن شوید که بیس به اندازه‌ی کافی وجود دارد؟ آیا لازم است که حجم صدا کمی بیشتر شود؟ شما با این کار و بیرون آمدن از پشت میز دی جی و رفتن به میان جمعیت برای چک کردن صدا، نگاه‌ها و نظرات جمعیتی که حواسشان به کارهای شما می‌باشد را جلب خود می‌کنید. و هم برای بالا بردن کیفیت اجرای خود کار مفیدی کرده‌اید و به مخاطبان خود نشان می‌دهید که برای شما مهم است که آنها چه صدایی می‌شنوند و ارزش شما برای آنها بیشتر می‌شود و زمان خالیتان هم به خوبی پر کرده‌اید.

گپ زدن با برخی از دوستان در کنار میز دی جی

حقیقت را به شما بگویم که دوستان شما در زمان پلی کردن خیلی بیشتر از یک دوست هستند و شما با کمی گفت و گوی دوستانه برای مثال در مورد نرم‌افزاری که استفاده می‌کنید یا در مورد اینکه "ترک جذابی که پلی کردید را از کجا گرفته اید؟" به شما کمک می‌کند تا وقت کشی کنید و ریلکس‌تر به نظر برسید و با قدرت بیشتری جمعیت را کنترل کنید. در اصل شما با حرف زدن با افراد و دوستان نزدیک به خودتان، یخ ارتباطی خود را شکسته و اجازه می‌دهید که مردم احساس راحت تری نسبت به شما داشته باشند و جو دوستانه و صمیمانه‌تری حاکم شود.

با افراد حاضر در سالن ارتباط چشمی برقرار کنید

همه‌ی شوخی کردن ها، لبخند‌ها و ارتباطات چشمی شما با افراد حاضر در سالن رقص به ثبات و آرامش شما کمک می‌کند و به آنها این درک را می‌رسانید که شما از حالات هیجانی آنها آگاه هستید و با حال خوب آنها را همراهی می‌کنید و در مقابل انرژی خوب شما از طریق چشم به مخاطبان شما منتقل می‌شود و آنها نیز با هیجان و انرژی بیشتری با شما همراهی می‌کنند و چند برابر همان انرژی دوباره به خود شما منتقل می‌شود، به یاد داشته باشید که این چرخه‌ی انرژی از خود شما شروع خواهد شد و نباید منتظر شروع آن از طرف مخاطبان خود باشید.

انتقال سریع به ترک بعدی

اگر همه چیز برایتان ناکام کننده بود، فقط زودتر به ترک بعدی بروید و سعی کنید با انتخاب ترکی بهتر حال و هوای ست خود را تغییر دهید. اگر دیدید که ترک در حال پخش برای جمعیت جالب نیست این کار به شما کمک می کند و سعی کنید سریعا ترک بعدی را با آن میکس کنید. بنابراین شما نباید صبر کنید تا آن ترک نا موفق به فراز و نشیب خود و اوترو نزدیک شود تا به آهنگ بعدی منتقل شوید. انجام این موارد به بالا رفتن اعتماد به نفس و بهبود عملکرد شما کمک می کند. باید یاد بگیرید کارها را سریع و به طرز درستی انجام دهید.

منبع دی جی سنتر : هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *