5 نکته‌ی اساسی برای آهنگ‌سازان مبتدی

5 نکته‌ی اساسی برای آهنگ‌سازان مبتدی

در دسته بندی : آهنگسازی

هنگامی که بر پای پروژه ای نشسته اید و در حال کلیک کردن و خلق یا مهندسی کردن موسیقی‌تان هستید، با ارزش ترین هیجانی که به شما منتقل می شود، دستیابی به تجربه های بنیادین روزانه است. این یک مبارزه‌ی واقعی است، یک حرفه و پیگیری زیبا که اَشکال هنر موسیقیایی را با تکنیک های علمی پیوند می دهد. در حقیقت، ساخت موسیقی یک کار طاقت فرسا بوده و نیاز به سخت کار کردن دارد. در این کار شما نیاز به یک نگرش باز برای خلق ایده های جدید و گیرا و بالا بردن کیفیت آنها از لحاظ فنی و علمی دارید تا بتوانید این دو فرایند را در هم ترکیب کنید.

زمانی که ایده ها در حال آمدن هستند، تا زمانی که ایده ها متوقف نشوند، متوقف نخواهم شد؛ زیرا این سلسله افکار در هر زمانی به ذهن شما نمی آیند

Dr.dre

به اتمام رساندن موسیقی مهمترین هدف می باشد

به اتمام رساندن موسیقی را در بالای همه چیز قرار دهید. مهلتی را برای خود تعیین کنید. با دوستانتان شرط بندی کنید و برای اطمینان از اینکه شما در زمان موعود (مثلا یک هفته) موسیقی تان را به اتمام برسانید، هر کاری را که فکر می کنید درست است انجام دهید.  اگر دیدید که سرعت شما پایین است، در حقیقت شما هنوز برای کار تمام وقت بر روی موسیقیتان آماده نیستید. زمانی که یک تولید پروژه ی جدید را شروع می کنید سعی کنید نقطه نظر و هدف نهایی خود را از آن پروژه مشخص کنید و برای رسیدن به آن نقطه تلاش کنید. تلاش های روزمره اما بدون هدف و نقطه ی پایان، شما را به سمت تکرار، زده شدن و سردرگمی می برند.

وقتتان را بر روی دانش اندوزی صرف کنید، نه خریدن تجهیزات!

وقتی صحبت از تجهیزات صوتی می شود همیشه دو مورد کلی از سطح و خصوصیات این تجهیزات به ذهن من می آیند، ارزان قیمت بودن در سطح استفاده ی کاربری و قابل اطمینان بودن در حد استفاده ی حرفه ای، بهتر آن است که برای شروع سریع و گم نشدن در زرق و برق ابزار های حرفه ای مورد دوم را نادیده بگیرید و در ابتدا با همان ابزار های معمولی کار خود را شروع کنید. همان که شما زندگی موسیقیایی خود را به وجود آورده اید، خودش قابل ستایش است.  در عوض هزینه ی خود را صرف یادگیری و آموزش های حرفه ای کنید. وقتی شما 100 دلار را صرف یادگیری طرز صحیح استفاده از یک پلاگین کمپرسور می کنید، بسیار ارزشمند تر از 100 گیگابایت پلاگین کمپرسوری می باشد که خریداری کرده اید. من با نگاه به گذشته ام به وضوح و صراحت می توانم بگویم که هزارن دلاری که صرف یادگیری ام کرده ام بهتر از هر وسیله ای بوده است که تا به حال خریده ام.

همکاری همه چیز است

اجازه دادن به دوستانتان برای آمدن به کنار شما و همکاری با همدیگر یعنی اضافه کردن یک ذهن دیگر و داشتن یک بینش بزرگ تر و کمک کردن در ساختن موسیقی تان، که این کار برای جاری نگه داشتن خلاقیت و ارتقا دیدگاه شما نسبت به تولید موسیقی به شدت مهم می باشد. نه تنها این روش به شما در رشد دادن مجموعه مهارت هایتان کمک می کند، بلکه بسیار سرگرم کننده و لذت بخش است. پس سعی کنید همکاری های خود با دیگر هنرمندان را حفظ کنید، اما خودتان را نیازمند کسی نکنید. به یاد داشته باشید همکاری شما با دیگر هنرمندان لزوما نباید در همان سبک های انتخابی شما باشد و می توانید با نظراتتان به همدیگر در تولید سبک های دیگر کمک کنید.

ممکن است هر روز، روز خوب شما نباشد

فراموش نکنید که شما همیشه روزهای خوبی هم داشته اید و خواهید داشت، اما بعضی روزها چندان عالی نیستند، بعضی هفته‌ها فوق العاده و بعضی هفته‌ها چندان چنگی به دل نمی‌زنند. اگر امروز ایده‌ی خاصی به ذهنتان نیامد، در مورد آن استرس نگیرید و فردا دوباره تلاش کنید. این را به خاطر بسپارید که این مسیری طولانی است و اگر روزی در زمینه‌ی پیاده کردن ایده‌های خود ضعیف عمل کردید یا اصلا ایده‌ای در ذهن نداشتید به خود سخت نگیرید و خودتان را با کارهای دیگر در همان زمینه‌ی موسیقی، مثلا خواندن کتاب یا تماشای ویدئو آموزشی مشغول کنید.

از پاک کردن ترک های خاموش شده در پروژه تان نترسید

آیا شما واقعا به آن آکورد تصاعدی یا آن درام کیک اصلی که وقت زیادی را برای ساختن و استفاده کردن آن در پروژتان صرف کرده اید نیازی ندارید؟ یک Save As از پروژه خود تهیه کنید تا یک کپی از آنها را داشته باشید، و سپس همه ی مواردی را که دیگر نمی خواهید استفاده کنید را پاک کنید و با یک صفحه و پروژه ی مرتب و تمیز تر به سمت جلو حرکت کنید. با این کار هم شما در آهنگ سازی سریع تر عمل می‌کنید و در میان لاین‌های زیادی که بی استفاده می‌باشند سردرگم نخواهید شد. علاوه بر این شما همچنان آن پروژه ی شلوغ خود را دارید و در صورت نیاز به آنها مراجعه خواهید کرد.

 
منبع دی جی سنتر :‌هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *