۵ ویژگی احتمالی در نرم افزارهای دی جی آینده

۵ ویژگی احتمالی در نرم افزارهای دی جی آینده

در دسته بندی : دی‌جی

این روز ها ما درباره ی آینده ی دی جی کردن زیاد می شنویم، اما واقعا در آینده ی نزدیک چه ویژگی هایی در نرم افزار های دی جی مانند Traktor، Serato،  Rekordbox، و  Virtual DJ ارائه خواهند شد؟ در مقاله ی امروز، ما از ویژگی هایی حرف می زنیم که احتمالا در انتشار نسخه های بعدی این نرم افزار ها ظاهر خواهد شد، و حدس زده می شود که این کمپانی ها به احتمال خیلی زیاد به دنبال انجام کارهای مشابهی هستند.

تنظیمات دی جی واقعیت مجازی

مورد اول ما در این لیست به دلیل درگیری زیاد و نیاز بالایش به تکنولوژی پیشرفته تر کمی دور از جریان اصلی نوآوری های جدید می باشد، اما این ویژگی در ماه گذشته موضوع اصلی صحبت های بین دو کمپانی مایکروسافت و اپل بود چرا  که این دو کمپانی قصد دارند تا سال آینده این پروژه را به مرحله ی اجرا برسانند و با استفاده از صفحات مجازی معلق در هوا اجرا های دی جی را دچار تحول بزرگی کنند. کمپانی مایکروسافت تقریبا نیمی از این راه را رفته و با هدست جدیدش یعنی HoloLens 2 که برنامه ها و اطلاعات مجازی را به دنیای واقعی می آورد، نشان داد که زمان تغییرات بزرگ رسیده و این تکنولوژی ارزش و توانایی استفاده در دنیای دی جی  را دارد.

99 % ترک ها دیگر نیازی به آنالیز شدن ندارند

به طور کلی تجزیه و تحلیل ترک ها یک بازی حل شده است. همیشه یک جدول برای کلید موسیقی و سرعت آن برای هر ترکی که تاکنون منتشر شده است وجود دارد، و وقتی که اکثریت دی جی ها یک بار از آنها مطلع میشوند دیگر دلیلی وجود ندارد که هر مرتبه با باز کردن نرم افزار ترک ها دوباره آنالیز شوند. و همچنین به زودی کل کتابخانه ی Beatport مستقیما به نرم افزار های دی جی متصل خواهد شد که مزایای زیادی برای دی جی ها خواهد داشت و این ادغام باعث می شود تا تمام اطلاعات ترک ها بدون نیاز به تجزیه و تحلیل در دسترس باشد.

به اشتراک گذاشتن کتابخانه ها و اطلاعات ترک ها بین همه ی نرم افزار ها

انتظار می رود به جای استفاده از ابزارهایی برای همگام سازی کتابخانه ی نرم افزارها، خود آن نرم افزار ها با استفاده از یک سیستم یکپارچه اطلاعات را به راحتی بین یکدیگر به اشتراک بگذارند. اطلاعاتی از قبیل شکل موج ها، سرعت، نقاط Cue، لیست های پخش، اطلاعات کلید، مواردی هستند که در حال حاضر درون نرم افزار های دی جی قفل هستند اما در آینده ای نزدیک انتقال این اطلاعات در بین پلتفرم های مختلف به راحتی صورت می گیرد و تطبیق پذیری بیشتری پیدا می کنند.

اشتراک گذاری داده های بیشتر با دک های ویژوال و نورپردازی

کار کردن با ویژوال ها یا دک های نورپردازی در طول یک ست دی جی می تواند سرگرمی زیادی را به همراه داشته باشد. اما اگر شما آهنگ ها را برای اولین بار بشنوید و یا با آن سبک دی جی نا آشنا نباشید آن نورپردازی ها بطور باورنکردنی غیر قابل پیش بینی می شوند، و این چیزی است که ما از آینده ی دی جی انتظار داریم و ارسال اطلاعات بیشتر به نرم افزار های ویژوال و نورپردازی، به تیم های نورپردازی اجازه می دهد تا خلاقیت بیشتری را در ارائه ی عملکرد پویا تر بکار ببرند و با تجزیه ی اطلاعات موسیقی نورپردازی را سازماندهی کنند تا فقط بصورت بداهه نباشند.

پخش آنلاین کتابخانه ی موسیقی که شما عملا از آنها استفاده می کنید

ما در حال انتقال به یک موج سوم از استریم کردن (پخش آنلاین) درون نرم افزار های دی جی هستیم. این در حالی است که اقدامات اولیه ی صورت گرفته در این مورد بسیار ناامید کننده بود و بزرگترین ضعف آن عدم کیفیت کافی ترک ها بود. اما در این موج جدید این ویژگی با استفاده از منابع کیفیت بالا، کتابخانه های باورنکردنی متنوع ، و گزینه های جهت دار و مفید دی جی مانند ارائه ی ترک های پیشنهادی و لیست های پخش نیز شامل این ویژگی می باشند که این ویژگی توسط Beatport  برای نرم افزار های دی جی ارائه شده است.

منبع djtechtools

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *