5 نکته ضروری برای راه اندازی استودیو

5 نکته ضروری برای راه اندازی استودیو

در دسته بندی : آهنگسازی

ایجاد تنظیمات استودیویی شما می تواند تجربه ای قدرتمند و فوق العاده باشد، اما آیا می دانید چه ابزار هایی مورد نیاز و چه فرایند هایی درگیر این موضوع هستند؟ در این مقاله ما نکات ضروری راه اندازی استودیو را برای بهتر شدن آن به شما می گوییم.

یک کامپیوتر خوب تهیه کنید

هیچ تضمینی وجود ندارد کامپیوتری که 10 سال از تاریخ تولیدش گذشته یا یک مک بوک قدیمی 2007 زوار در رفته، برای مثال آخرین نسخه از نرم افزار Pro Tools را به خوبی اجرا کند. پس مانند هر کار دیگری که می گویید ارزشش را دارد و آن را انجام می دهید، موسیقی نیز با ارزش است و می توان برایش خرج کرد.  این به معنای آن نیست که باید ثروتمند باشید، اما عاقلانه خرید کنید. شما می توانید کامپیوتر قدیمی خود را با هاردهای SSD جدید و مقدار زیادی RAM ارتقا بدهید تا بتوانید کامپیوتر خود را با یک انتخاب عاقلانه و هزینه‌ای نه چندان زیاد، مناسب استفاده در کاربرد های آهنگ سازی کنید.

به یاد داشته باشید که همه چیز نباید پر زرق و برق باشد

کارت صداها، لپ تاپ‌ها و سینتی سایزرها همگی چیزهای بسیار جالب و جز قطعات ضروری برای تولید موسیقی می باشند. اما به یاد داشته باشید که خیلی موارد مهم دیگری وجود دارند که ممکن است از لحاظ ظاهری برایتان هیجان انگیز نباشند و به چشم نیایند. ما در مورد چیز هایی مانند کابل‌ها، منابع تغذیه قدرت، پایه‌ها و پاپ‌های محافظ میکروفون صحبت می‌کنیم. اینها جز ملزومات یک استودیو به حساب می آیند و به زودی متوجه می شوید که برای چه چیزی ارزش بیشتری بگذارید. جک‌های معمولی کابل منجر به دریافت نویز و به وجود آمدن لوپ به زمین می شود. اندکی از بودجه‌ی خود را برای لوازم جانبی سخت افزاری کنار بگذارید تا در لحظات الهام بخش موسیقی با یک نویز بد موقع یا پایه‌ی میکروفون نا مناسب وقت تان تلف نشود و الهامات‌تان از بین نروند.

تا جای ممکن از بیشترین فضا استفاده کنید

بیایید باهم رو راست باشیم، بیشتر افراد در یک اتاق خواب یا در گوشه ای از محیط خانه آهنگ هایشان را ضبط می کنند، مگر اینکه خیلی خوش شانس باشند و محیطی خارج از فضای خانه برای خود داشته باشند. بعد از این ممکن است که همان استودیویی خانگی به خوبی طراحی نشده باشد، و فقط محیطی برای انجام کارهای موسیقی تان باشد، به هر حال شما باید ویژگی‌های اتاق و محیط کار خود را بشناسید و درک کنید تا بتوانید مشکلات به وجود آمده را مدیریت کنید. بیشترین مسائل مربوط به آکوستیک ضعیف می باشد. برای مثال در این محیط ها شما باید میکروفون را در نزدیک دیوار و کنج قرار دهید، اسپیکر ها در مجاورت گوشتان باشند و ترجیحا با پایه ای از سطح میز جدا شده باشند تا وضح صدای بهتری داشته باشید یا در مواقع ضبط حتما درب ها و پنجره ها بسته باشند.

ورودی و خروجی های شما ممکن است نیاز به تغییر داشته باشد

ممکن است وسوسه هایی برای خرید کارت صدای جدید برایتان به وجود بیاید، اما باید در نظر داشته باشید که در آینده ممکن است نیازهایتان تغییر کند. یک رابط صوتی 2*2 برای یک خواننده و یا کسی که با کامپیوترش (پلاگین و سمپل ها) موسیقی EDM تولید می کند، بسیار عالی است. اما برای ضبط یک کیت درام یا گروه‌های موسیقی مناسب نیست. اگر شما فکر می کنید در مراحل بعدی آهنگ سازی ممکن است به ورودی و خروجی های بیشتری نیاز دارید و بودجه ی شما اجازه می دهد، پس آن را همین الان تهیه کنید، ممکن است در حال حاضر شما به همه ورودی و خروجی های آن نیاز نداشته باشید، اما داشتن آن بهتر از این است که بعدا هزینه های بیشتری بپردازید.

اسپیکر مانیتور های خوب تهیه کنید

ممکن است این بارها و بارها به شما توصیه شده باشد، شما در بیشتر وقتی که صرف آهنگ سازی می کنید با آنها سروکار دارید و نتیجه ی نهایی همه ی پردازش ها ویرایش ها و تولیدات شما از طریق آنها به گوشتان می رسد، و شما اولین نفری هستید که آن موسیقی را می شنوید و صدایی که می‌شنوید باید با بهترین کیفیت ممکن و بدون بزرگ نمایی یا حذف فرکانس‌ها و با دقیق ترین جزئیات به گوشتان برسد تا بتوانید یک آهنگ مناسب پخش در هر سیستم صوتی را بسازید. پس مانیتورینگ یکی از تجهیزات ضروری می باشد که در بودجه ی شما باید در اولویت‌هایتان قرار بگیرد.

منبع دی جی سنتر : هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *