۵ ترفند میکس برای مبتدیان

۵ ترفند میکس برای مبتدیان

در دسته بندی : دی‌جی

این نکات و ترفندهای میکس به شما کمک می‌کنند تا بهتر میکس کنید، احتمالا قبل از اینکه حتی بتوانید نام تجهیزات و عملکرد آنها را بدانید یکی از اصلی ترین جذابیت‌های دی جی کردن برای شما این است که بدانید چطور به درستی و مثل یک حرفه‌ای میکس کنید. خب این یک بخش جدایی ناپذیر از فرایند دی جی کردن است و وظیفه‌ی شما نیز هدایت کردن مردم با موسیقی است. معمولا بیت مچ کردن و انتقال یکپارچه از آهنگی به آهنگ دیگر و تنظیم تمپوی آن دو آهنگ برای یک دی جی تازه کار از مهمترین و اولین مهارت‌هایی است که مبتدیان باید اول یاد بگیرند.

ترک‌هایی را انتخاب کنید که مطابق موسیقی شما باشد

۱.ترک‌هایی را انتخاب کنید که مطابق موسیقی شما باشد

نگاه و افکار هر دی جی منحصر به فرد خودش است. برخی چیزها در دی جی کردن نشان دهنده‌ی این واقعیت است که ترک‌های بهتری توسط یک دی جی ممکن است انتخاب شود. با طیف گسترده‌ای از سبک‌های موسیقی و انواع آنها که موجود هستند، همه جور آهنگی در اختیار شما است تا بتوانید از آنهایی که لذت می‌برید انتخاب کنید، ترک‌ها نشان دهنده‌ی مسیری است که برای موسیقی و صدای خود انتخاب کرده‌اید. نوع آهنگ‌هایی شما انتخاب می‌کنید باید عاملی برای  نشان دادن سلیقه و چاشنی شما و در خور مخاطبی باشد که قرار است اجرای شما را ببیند یا بشنود. لازم نیست با ۱00 آهنگ‌ برتر روز پلی لسیت درست کنید. خیلی از آهنگ‌های خارج از این لیست و حتی آهنگ‌های قدیمی متناسب با سبک شما همه می‌توانند در پلی لیست شما قرار بگیرند و اصلا نگران نقطه‌ی اتصال آنها به یکدیگر نباشید زیرا هر اتصالی ترفند و روشی خواهد داشت.

مطمئن شوید هر دو ترک قابل میکس هستند

۲.مطمئن شوید هر دو ترک قابل میکس هستند

شاید یکی از اولین چیزهایی که باید در نظر بگیرید این باشد که مطمئن شوید و تشخیص دهید که هر دو ترک قابل میکس با یکدیگر باشند. آهنگ‌هایی با ضرب یکنواخت و اینتروها و اوتروهای طولانی که حس خوب مورد نیاز شما در میکس کردن را به شما بدهند. این آهنگ‌ها باعث می‌شوند تا در هنگام اجرا بتوانید آنها را به راحتی با هم میکس کنید. در غیر این صورت، ترک‌هایی وجود دارند که با وجود تلاش‌های شما به خوبی در یک خط با ترک‌های دیگر قرار نگیرند. به عنوان یک مبتدی شما باید انواع سبک‌های موسیقی دنس الکترونیک را بشناسید و میکس کردن آنها را توسط بهترین دی جی‌ها در دنیا زیر نظر بگیرید.

مخاطب خود را بشناسید

۳.مخاطب خود را بشناسید

اگر به دنبال دی جی شدن برای یک کلاب شبانه هستید، میکس‌های شما باید تفاوت قابل توجهی با یک اجرا در مهمانی‌های خصوصی داشته باشد. این همچنین در مورد دی جی‌های عروسی و ورزشی نیز صدق می‌کند. حتی میکس‌های چیل اوت برای یوگا با میکس‌های ایروبیک نیز تفاوت دارند. حال ایده این است که دانش خوبی از نوع مخاطبان مورد نظر و هدف خود به دست بیاورید و یاد بگیرید که چه نوع میکسی برای آن مخاطب درست است. این شامل همه‌ چیز می‌باشد، از انتخاب آهنگ گرفته تا سطح انرژی آهنگ‌های منتخب، زمان اجرا و سبک انتقال شما همگی موارد تحت تاثیر نوع مخاطب می‌باشند.

کلیدها را بشناسید و آنها را بخوانید

۴.کلیدها را بشناسید و آنها را بخوانید

شناسایی کلید آهنگ‌ها و تشخیص تناسب آنها با یکدیگر برای میکس کردن نیز از مواردی است که برای داشتن یک میکس خوب باید در نظر بگیرید. کلید آهنگ‌ها در نرم‌افزارهای دی جی برای شما نشان داده می‌شوند و اگر شما دو آهنگ با کلید یکسان را با هم میکس کنید متوجه می‌شوید که آنها انگار برای یکدیگر ساخته شده‌اند ومی‌توانید یک انتقال بسیار نرم را بین آنها ایجاد کنید. میکس ترک‌های در یک کلید یا کلیدهای مرتبط با هم میکس شما را یکدست (هارمونیک) می‌کنند. پس کلید آهنگ‌ها و نحوه‌ی ارتباط آنها با یکدیگر را بیاموزید و همچنین می‌توانید از طرفی دیگر با استفاده از نرم‌افزار Mixed In Key کلید ترک‌های کتابخانه‌ی خود را به روز کنید و کار خود را آسان تر کنید.

همیشه میکس‌های خود را ضبط کنید

۵.همیشه میکس‌های خود را ضبط کنید

به عنوان یک مبتدی چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارند. هنر دی جی کردن وابسته به مهارت‌ها و عکس العمل‌های سریع است، اما میکس کردن در قلب و مرکز همه‌ی این اقدامات قرار می‌گیرد. با این حال میکس کردن به خودی خود نیازمند تعدادی از مهارت‌های خاص خودش است و شماهمیشه باید از انتقال نرم و بدون درز، بین آهنگ‌ها مطمئن باشید و هر دو آهنگ را در قالب یک آهنگ به گوش شنونده برسانید. برای اطمینان از این موضوع و حرفه‌ای شدن در آن به شما پیشنهاد می‌کنم  که میکس‌های خود را همیشه ضبط کنید و به آنها گوش دهید و اشتباهات و نقاط ضعف و قدرت خود را پیدا کنید تا بتوانید برای بهبود آنها به بهترین شکل عمل کنید. این بهترین روش برای ارزیابی عملکرد خودتان می‌باشد.

منبع دی جی سنتر :‌ هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *