5  ویژگی نرم افزارهای دی جی در آینده ای نه چندان دور

5 ویژگی نرم افزارهای دی جی در آینده ای نه چندان دور

در دسته بندی : دی‌جی , نرم افزار

این روز ها ما درباره ی آینده ی دی جی کردن زیاد می شنویم، اما واقعا در آینده ی نزدیک چه ویژگی هایی در نرم افزار های دی جی مانند Traktor، Serato ،Rekordbox و Virtual DJ ارائه خواهند شد؟ آیا نرم افزار های دی جی همچنان در این بازی باقی می مانند یا تکنولوژی جایگزین جدیدی برای آنها ارائه می شود؟ در مقاله ی امروز، ما از ویژگی هایی حرف می زنیم که احتمالا در انتشار نسخه های بعدی این نرم افزار ها ظاهر خواهند شد  و حدس زده می شود که در آینده این کمپانی ها به احتمال خیلی زیاد به دنبال انجام چنین کارهایی خواهند بود.

تنظیمات دی جیِ واقعیت مجازی

مورد اول ما در این لیست به دلیل درگیری های زیاد و نیازِ بالایش به تکنولوژی پیشرفته تر کمی دورتر از دسترسِ جریان اصلی نوآوری های جدید به نظر می رسد، اما این ویژگی در سال جاری موضوع اصلی صحبت های بین دو کمپانی مایکروسافت و اپل بود , چرا  که این دو کمپانی قصد دارند تا سال آینده این پروژه را به مرحله ی اجرا برسانند و با استفاده از صفحات مجازی معلق در هوا اجرا های دی جی را دچار تحول بزرگی کنند. کمپانی مایکروسافت تقریبا نیمی از این راه را رفته و با هدست جدیدش یعنی HoloLens 2 که برنامه ها و اطلاعات مجازی را به دنیای واقعی می آورد، نشان داد که زمان تغییرات بزرگ رسیده و این تکنولوژی ارزش و توانایی استفاده در دنیای دی جی  را خواهد داشت.

99 % ترک ها دیگر نیازی به آنالیز شدن ندارند

به طور کلی تجزیه و تحلیل ترک ها یک بازی حل شده است. همیشه یک جدول برای کلید موسیقی و سرعت آن برای هر ترکی که تاکنون منتشر شده است وجود دارد و وقتی که اکثریت دی جی ها یک بار از آنها مطلع می شوند دیگر دلیلی وجود ندارد که هر مرتبه با باز کردن نرم افزار ترک ها را دوباره آنالیز کنند و همچنین به تازگی کل کتابخانه ی Beatport مستقیما به نرم افزار های دی جی متصل شده که مزایای زیادی برای دی جی ها خواهد داشت و این ادغام باعث می شود تا تمام اطلاعات ترک ها بدون نیاز به تجزیه و تحلیل در دسترس باشند و در کل روند کاری دی جی ها در ذخیره سازی ترک ها،  پلی کردن و ساختن پلی لیست بسیار بهتر خواهند شد.

به اشتراک گذاشتن کتابخانه ها و اطلاعات ترک ها بین همه ی نرم افزار ها

انتظار می رود به جای استفاده از ابزارهایی برای همگام سازی کتابخانه ی نرم افزارها، خود آن نرم افزار ها با استفاده از یک سیستم یکپارچه اطلاعات را به راحتی بین یکدیگر به اشتراک بگذارند. اطلاعاتی از قبیل شکل موج ها، سرعت، نقاط Cue، لیست های پخش، اطلاعات کلید (گام) موسیقی  مواردی هستند که در حال حاضر درون نرم افزار های دی جی قفل هستند اما در آینده ای نزدیک انتقال این اطلاعات در بین پلتفرم های مختلف به راحتی صورت می گیرد و تطبیق پذیری بیشتری پیدا می کنند.

اشتراک گذاری داده های بیشتر با دک های ویژوال و نورپردازی

کار کردن با ویژوال ها یا دک های نورپردازی در طول یک  دی جی ست می تواند سرگرمی زیادی را به همراه داشته باشد اما اگر شما آهنگ ها را برای اولین بار شنیده باشید و یا با آن سبکِ دی جی نا آشنا باشید، آن نورپردازی ها بطور باورنکردنی غیر قابل پیش بینی می شوند و این چیزی است که ما از آینده ی دی جی انتظار داریم . ارسال اطلاعات بیشتر به نرم افزار های ویژوال و نورپردازی، به تیم های نورپردازی اجازه می دهد تا خلاقیت بیشتری را در ارائه ی عملکرد پویا تر بکار ببرند و با تجزیه ی اطلاعات موسیقی نورپردازی را سازماندهی کنند تا فقط به صورت بداهه کار نکنند و بتوانند تاثیر بیشتری را در جو و اتمسفر اجرا های دی جی ایجاد کنند.

پخش آنلاین کتابخانه ی موسیقی که شما می توانید از آنها استفاده کنید

ما در حال انتقال به یک موج سوم از استریم کردن (پخش آنلاین) درون نرم افزار های دی جی هستیم. این در حالی است که اقدامات اولیه ی صورت گرفته در این مورد بسیار نا امید کننده بود و بزرگترین ضعف آن عدم کیفیت کافی صداها  جهت انتقال بود , اما در  موجِ جدیدِ این ویژگی با استفاده از منابع با کیفیت بالا، کتابخانه های باورنکردنی متنوع  و گزینه های جهت دار و مفید دی جی مانند ارائه ی ترک های پیشنهادی و لیست های پخش نیز شامل این ویژگی ها می باشند.  امسال این ویژگی توسط Beatport  برای نرم افزار های دی جی ارائه شد و اکنون در برخی از دستگاه ها مانند، Denon هم  وجود دارد و نرم افزار Serato نیز این قابلیت را به همراه لینک Spotify و iTunes به ویژگی هایش اضافه کرده است.

 

منبع دی جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *