۳ نکته از Jezzy Jeff برای دی جی کردن با استم ها

۳ نکته از Jezzy Jeff برای دی جی کردن با استم ها

در دسته بندی : دی‌جی

ایده ی دی جی کردن با استم ها یعنی دی جی با آواز جدا از موزیک و بخش های درام جدا شده از ترک. اکنون نرم افزارهای نیرومند می توانند بخش های یک ترک را از هم جدا کنند ( برخی از این نرم افزارها Neural Mix Pro و Xtrax Stems) می باشند ونرم افزارهای دی جی هم هستند که این کار را در زمان زنده برایتان انجام می دهند مانند djay Pro AI و Virtual DJ.

گرچه نوآوری هایی از این دست شگفت انگیز هستند و گزینه های زیادی را برای شما فراهم می کنند اما همچنین ممکن است گیج کننده باشد. زیرا با در دست داشتن این ویژگی های خوب شما این پرسش برایتان پیش بیآید که اکنون کدام یک از آنها را آزمایش کنید؟

Jezzy Jeff

یکی از کسانی که همچنان خودش را در جبهه نوآوری برای پیشرفت دی جی ها نگه داشته است Jazzy Jeff است. او یکی از پیشگامان اصلی پلی با ترن تیبل ها و همچنین نام او برای نشان برخی از ویژگی های اسکرچ در کنترلرهای دی جی نیز بکار می رود و اکنون هم او برای کاوش و ارائه اجرایی بهتر با بکارگیری استم ها نیز یکی از پیشگامان است و چشمداشت هایش را به ما خواهد گفت. در این نوشته جف اطلاعاتی بسیار خوب را به دی جی هایی می دهد که تازه با استم ها آشنا شده اند و در تجب مانده اند که چه کار باید با آنها انجام دهند.

Jezzy Jeff

۱.استخراج آکاپلاهایی (آواز) که به سختی یافت می‌شوند –  آکاپلای برخی از ترک ها هیچ جایی در دسترس نیستند و همچنین اگر در گذشته می‌خواستید با آنها دی جی کنید چیز سختی بود. اما اکنون شما می‌توانید بیدرنگ هر آکاپلا از هر چیزی را دربیآورید و یا حتی در هنگام اجرا این کار را انجام دهید. دیگر دور ور سایت هایی که با تبلیغات در مرورگر شما خواهان کلیک شما هستند، نچرخید، تنها در امید یافتن آکاپلاهای دست نیافتنی و کمیاب باشید.

۲.ایجاد اینسترومنتال هایی (موزیک هایی که صدای خواننده روی آنها نیست) که تا پیش از این شنیده نشده اند – بیشتر دی جی ها اینتسترومنتال ها را بخشی از مش آپ (میکس صداهای ریتمیک بخش هایی از چند ترک) میدانند: اینسترومنتال یک ترک را بگیرید و برخی از آواز یا دیگر صداها را به آن بیافزایید. اما جف میگوید اگر خلاق باشید همان اینسترومنتال ها نیز میتوانند چیزهای زیبایی باشند و به موزیک شما اجازه نفس کشیدن را بدهند.

۳.دگرگونی احساس آهنگ ها با جایگزینی درام ها – با بکار بردن اپلیکیشن ها و نرم افزارها به‌سادگی می‌توانید درام ها را از یک ترک بردارید و به خودتان شانس افزودن یک درام کاملا متفاوت از آهنگی دیگر را بدهید – این می‌تواند احساس یک ترک را کاملا عوض کند و اگر از دو ترک شناخته شده باشند می‌تواند بسیار خوب پاسخ بدهد.

اگر هنوز از این دست کارها انجام نداده ایم پیشنهاد من به شما این است که چند فیلم از Jezzy Jeff را نگاه کنید و با پس زمینه هایی که ما در این نوشتار به شما گفتیم دست به کار شوید.

منبع دی جی سنتر :‌ هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *