3 مرحله برای تبدیل شدن از یک دی جی محلی به یک دی جی جهانی

3 مرحله برای تبدیل شدن از یک دی جی محلی به یک دی جی جهانی

در دسته بندی : دی‌جی

فرض می‌کنیم که شما در حال فعالیت کردن در زمینه‌ی دی جی می‌باشید و چند وقتی است که از دی جی کردن در اتاق خوابتان به دی جی کردن واقعی رو آورده‌اید و در مقابل مردم پلی می‌کنید، و برای برنامه‌ها شما را رزرو می کنند. یا شاید حتی هفته‌ای یک بار در یک سالن محلی اقامت داشته باشید. این خیلی خوب است. شما از این روند پیش رفتن کار‌ها خوشحال هستید، اما دنبال بیشتر از این هستید، شما می‌خواهید در مکان‌های بیشتری و برای افراد بیشتری موسیقی پلی کنید.
 تبریک می‌گویم، شما به عنوان یک دی جی به اولین نقطه‌ی عطف بزرگ خود رسیده‌اید. اینجا زمانی است که شما تصمیم می‌گیرید کاری که در حال انجام آن هستید را ادامه دهید یا اگر که آرزو‌هایی بزرگ‌تر از دی جی کردن دارید، این زمانی است که شما باید شروع به برنامه ریزی برای ایجاد حرکت‌های بزرگ‌تر در سال‌های آینده کنید.
اما می‌خواهید از کجا شروع کنید؟ چطور از یک دی جی محلی به یک قهرمان منطقه‌ای و یک دی جی با تورهای بین المللی و حرفه‌ای تبدیل شوید؟ شما باید برای خود برخی از فرصت‌ها را ایجاد کنید، در اینجا یک مسیرِ مستقیمِ سخت برای رفتن از اتاق خواب به استیج وجود دارد. در این مقاله ما 3 نکته برای هموار کردن این مسیر و تبدیل شدن به یک دی جی بین المللی را برای شما پوشش داده ایم.

خارج از منطقه‌ی راحت خود اجرا بگذارید

شاید یکی از بزرگترین چیز‌هایی که می‌تواند شروع دی جی کردن حرفه‌ای شما در هر استیجی را رقم بزند، قبول کردن برنامه‌هایی باشد که شما را بترسانند. اگر که تصور دی جی کردن در نوع خاصی از نمایش‌ها باعث عرق کردن دستان و استرس شما می‌شود، باید بدانید که این مسیر درست می‌باشد. اجازه دهید بیشتر توضیح بدهیم: فرض کنید شما چندین ماه یا چندین سال در مکان مورد علاقه‌ی خود دی جی کرده‌اید. جمعیت شما را دوست دارند، پروموت کننده‌های از اینکه شما آنجا هستید خوشحال هستند و مدیر آنجا مطمئن است که شما هر دفعه که به پشت دک‌ها می‌روید قدرت اجرای نمایشی حرفه‌ای را دارید. این فوق العاده است، اما موفقیت همیشه بهترین معلم نیست. همه ی ما می‌دانیم که حداقل یک دی جی هم وجود ندارد که دوست نداشته باشد که در منطقه‌ای غیر از منطقه‌ی زندگی خود دی جی کند. برای مثال شما یک فستیوال را دوست دارید و دوست دارید که در مقابل آن جمعیت پلی کنید و معتقد هستید که می‌توانید آن جمعیت را درک کنید و می دانید که در هر لحظه باید چه ترکی را پلی کنید.
 وقتی که شما در پاتوق مورد علاقه‌ی خودتان پلی می‌کنید هیچ موضوعی برای نگرانی وجود ندارد زیرا آنجا حس خانه‌ی شما را دارد. اما اگر بزرگترین موفقیت شما تا به امروز پلی کردن در لاین آپی در نقطه‌ای دیگر در مقابل جمعیت بزرگتر بوده است، شما باید از خودتان بپرسید که چه چیز دیگری وجود دارد که کشف نکرده‌ام؟ یا برنامه ی بعدی برای من چه می‌باشد؟
این کارها به طور پیوسته دست به دست هم می‌دهند تا شما برای افرادی پلی کنید که شما را نمی‌شناسند، برای مکان‌هایی پلی کنید که شما مجبور شوید تا با سیستم صدای آنجا دوباره آشنا بشوید و نوع تجزیه و تحلیل جمعیت است که به شما می‌گوید در آنجا چه چیزی جواب می‌دهد، نه اینکه بخواهید به پلی لیست‌های امتحان شده‌ی خود متکی باشید.

قبل از بین المللی شدن به منطقه‌ای شدن فکر کنید

بسیاری از دی جی‌ها، در داخل و اطراف محل زندگی خود پلی کرده‌اند، و از این روند کار خود راضی هستند. ولی اگر آرزوی شما سرگرم کردن و به برنامه رفتن در اطراف منطقه‌ی شما باشد، جالب تر است. اما اگر بخواهید دی جی کردن خود را به فراتر از این‌ها گسترش دهید، شما باید از عمد صدای خود را به بیرون از شهر سکونت خود منتقل کنید. برنامه‌های دور از خانه‌ی شما، تاثیرات خوب مختلفی بر روی حرفه‌ی شما می‌گذارد. این کار به نظر سخت نمی‌آید. اگر در آمریکا باشید جابجایی بین ایالت‌ها بسیار ساده است. و همچنین اگر در اروپا باشید جا به جا شدن بین شهر‌های بزرگ اروپا به راحتی با هواپیما یا قطار انجام می‌شود.  بزرگترین چالش شما در این مرحله، وقت گذاشتن و تلاش کردن برای گسترش روابط و ارتباط با پروموت کننده‌ها و مکان‌ها در شهر‌ها و کشور‌های مختلف است.
به یاد داشته باشید که هرچیزی که شما در دی جی کردن در مکان‌های محلی و منطقه‌ای در مورد روند پلی کردن یک دی جی در برنامه یاد می گیرید، از قبیل ارتباط با تدارکات  یا مهارت مورد نیاز برای گفت و گو با پروموت کننده‌های محلی همچنین نحوه‌ی آماده کردن ابزار برای یک برنامه و ... هیچوقت تجربه ی پلی کردن در مقابل جمعیت زیاد را به شما یاد نمی‌دهند.  این زمانی اتفاق می‌افتد که شما جسارت ظاهر شدن و پلی کردن برای افرادی با فرهنگ و حتی زبان‌های مختلف را داشته باشید.

موسیقی که ساخته اید را منتشر کنید

این یک داستان واقعی است: هفته‌ی پیش من از یک پروموت کننده ی بین المللی خواستم که به من برای رزرو مکانی در شهر‌های مهم موسیقی رقص در سرتاسر آسیا (مانند توکیو، سنگاپور، هنگ کنگ) کمک کند. من می‌خواستم سبک خودم را از حالت معمولی که همیشه پلی می‌کنم به سمت (40 کلاب برتر) به سبک دیسکو/هاوس اروپایی تغییر دهم. پروموت کننده گفت: "حتما، من می‌توانم شما را در لیست قرار دهم، آیا تا به حال ترکی را منتشر کرده اید؟ و آن را در فستیوال یا اجرای معتبری پخش کرده اید؟
من میدانستم که او چنین سوالی را می‌کند. در حالی که من پلی لیست‌هایی داشتم که می‌توانستم آنها را به یک میکس تیپ تبدیل کنم، هیچ آهنگی از خودم نداشتم که برای او ارسال کنم. در این لحظه شما نباید سعی کنید که ترکی را بسازید، زیرا انجام این کار با تجربه داشتن در منتشر کردن میکس تیپ بسیار متفاوت خواهد بود.
و کار این پروموت کننده کاملا درست است، چون می‌خواهد در صورت امکان یک رزومه قابل قبول از شما داشته باشد، پروموت کننده‌ها  معمولا دارای مدیران ریسک پذیری هستند. آنها می‌خواهند دی جی‌هایی را  برای مردم بیاورند که بتوانند بلیت‌ها را بفروشند و غرفه‌ هایشان را با کشاندن مردم به آنجا رونق دهند. بهترین راه برای اینکه آنها بدانند با چه شخصی روبرو هستند، این نیست که شما حتما یک دی جی سلبریتی باشید. کافی است تعدادی ترک منتشر کنید و رزومه‌ی خود را کامل کنید.

منبع دی جی سنتر : هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *