۵ مرحله برای تمرین بهتر دی جی

۵ مرحله برای تمرین بهتر دی جی

در دسته بندی : دی‌جی

یکی از باورهای اصلی ما در مورد نکات دی جی کردن دیجیتالی این است که هرکسی می‌تواند دی جی کند و این کار سختی نیست. اگر شما موسیقی داشته باشید که آن را دوست داشته باشید و بخواهید آن را پخش کنید، می‌توانید اصول فنی را بیاموزید. اما تبدیل شدن به یک دی جی خوب، از نظر تکنیکی، انتخاب موسیقی و حرفه‌ای بودن، صد البته تمرین سخت را می‌طلبد.
بنابراین اگر احساس می‌کنید شما بر روی یک عادت گیر کرده‌اید و نمی‌توانید در مسیر دی جی کردن خود برای بهتر شدن به گذشته فلش بک بزنید، در اینجا نکاتی وجود دارد که ممکن است بابت ترک عادت شما بشود:

پنج مرحله برای تمرین بهتر

۱-هدف خود را مشخص کنید

۱-هدف خود را مشخص کنید

در حقیقت شما چه کاری لازم است انجام دهید؟ آیا واقعا نیاز دارید تا با تجهیزات خود راحت باشید؟ آیا می‌خواهید بدون سینک کردن میکس کنید؟ آیا می‌خواهید با آکاپلا (صدای خواننده بدون موسیقی) کار کنید؟

زمانی که من شروع به کار کردم، هدف من این بود که برای ۳ ساعت بدون اشتباه دی جی کنم. احتمالا این کار نقطه‌ی مناسبی برای شروع است. اما هرچه که می‌خواهد باشد، قبل از شروع، یک هدف برای خودتان تعیین کنید و هنگام پلی کردن آن را به خاطر داشته باشید، این کار تمرکز شما را حفظ خواهد کرد و تنها با انجام این کار شما آگاه خواهید شد که به نقطه‌ی مورد نظر رسیده‌اید یا نه.

۲-اولین آهنگ خود را انتخاب کنید و پلی را فشار دهید...

۲-اولین آهنگ خود را انتخاب کنید و پلی را فشار دهید...

این به هدف شما بستگی دارد، اما من پیشنهاد می‌کنم جلسات تمرینی خود را تا جای ممکن به یک ست دی جی واقعی نزدیک کنید. این به آن معنی است که با گذاشتن اولین آهنگ و فشار دادن کلید پلی باید شروع کنید، سپس انتخاب آهنگ‌ها در مسیر حرکت روبه جلو انجام خواهد شد. می‌توانید از پلی لیست‌ها یا پوشه‌هایی که ساخته‌اید ترک‌ها را انتخاب کنید. به علاوه این که به کاری که انجام می‌دهید تمرین گفته می‌شود نه تئوری.

ضبط کردن جلسات تمرینی یک روش فوق العاده برای فهمیدن این است که چه نقاطی نیاز به اصلاح شدن دارند. این کار به شما اجازه می‌دهد تا ست خود را به عنوان یک شنونده‌ی مخاطب خود تجربه کنید و بشنوید که این کار بسیار متفاوت تر از گوش دادن در هنگامی است که خودتان میکس می‌کنید. با این کار شما در مورد گرایشات خودتان که ممکن است به آنها توجهی کنید، آگاه می‌شوید. در مورد خود من، یکی از چیزهایی که متوجه شدم این بود که من نیاز دارم تا یک قدم از ناب‌های افکت میکسر فاصله بگیرم و بیشتر بگذارم موسیقی پخش شود و کمتر صدا را دست‌کاری کنم.

۳-درک کنید که تمرین همیشه یک سرگرمی نیست

۳-درک کنید که تمرین همیشه یک سرگرمی نیست

مواردی وجود دارند که شما نیاز دارید تا بیشتر از دیگران تمرین کنید. ممکن است آن یک اسکرچ باشد که شما تلاش کنید تا آن را قاپ بزنید یا یک انتقال نرم بین دو آهنگی که همیشه برای شما مشکل ساز بوده است. هرچه که باشد شما باید اینها را بدانید، با این حال که دی جی کردن سرگرم کننده است، تمرین کردن دی جی برای بهتر شدن در آن می‌تواند سخت باشد. زمانی که شما کارهایی انجام دهید که در انجام آنها خوب نیستید و مکررا شکست می‌خورید، عملکرد شما بهتر می‌شود و شما سعی می‌کنید تا آن را اصلاح کنید. در هر صورت این کار الزامی بوده و همان کاری است که دی جی‌های حرفه‌ای را از کسانی که به راحتی می‌توانند دی جی کنند جدا می‌کند.

برای اینکه جلسات تمرینی شما، کاری کمر شکن نباشد آن را به دو بخش تقسیم کنید: تمرین کاری که در انجام آن خوب هستید و سپس تمرین کاری که نیاز به اصلاح آن دارید. این کار سرگرمی دی جی کردن را حفظ می‌کند در حالی که همچنان زمان کافی برای کار کردن روی نقاط ضعف شما نیز وجود خواهد داشت. همچنین باید برای برقراری تعادل روی تکرار یک تکنیک یکسان، بارها و بارها با پلی کردن به صورتی که فرض کنید آن یک ست واقعی است، تلاش کنید. این کار برای اینکه بیشتر متمرکز شوید، تصمیم بگیرید که چه تمرینی کنید و آن را سخت انجام دهید و بتوانید ادامه بدهید، مهم است.

۴-به جلسات تمرینی خود گوش دهید

۴-به جلسات تمرینی خود گوش دهید

پس از تمرین، استراحت کنید و جلسه‌ی تمرینی خود را بازپخش کنید تا از کاری که انجام داده‌اید ایده بگیرید. سریع  به این فکر کنید که چطور می‌توانید میکس‌هایی که خوب نیستند را بهبود ببخشید. انتقال‌هایی که می‌خواهید را مجددا بازسازی و دستکاری کنید، به تایم‌ کدهای آنها توجه کنید تا به این ترتیب دفعه‌ی بعدی به آنها مراجعه کنید و آنها را بهتر کنید. اگر احساس می‌کنید که گوش دادن به ست‌های خودتان سخت یا اتلاف وقت است، پس باید بیشتر تلاش کنید تا کاری را انجام دهید تا بتوانید به آن افتخار کنید.

۵-بیش از حد به آن فکر نکنید ( J.D.I )

۵-بیش از حد به آن فکر نکنید J.D.I

اگر از معنی J.D.I مطمئن نیستید باید بگویم که این همان شعار معروف Just Do It از نایک است. همچنین یکی از مهمترین پیشنهاداتی که می‌توانم به شما بدهم این است که فکر نکنید، فقط انجام دهید. تمرین کردن و خوب شدن، به من اعتماد به نفس و مهارت‌هایی که برای انجام کارهای واقعی لازم هستند را می‌بخشد. رزرو برنامه‌ها، دیدن شهرهای مختلف و کسب درآمد کاری است که من عاشق آن هستم.

منبع دی‌جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *