اهمیت استفاده از کیس دستگاه دی جی

اهمیت استفاده از کیس دستگاه دی جی

در دسته بندی : دی‌جی , راهنمای خرید
بسیاری از دی جی های مطرح برای برگزاری تور های متعدد مجبور به سفر از یک کشور به کشوری دیگر هستند. سفر برای آن ها از ضروریات شغلشان محسوب می شود و باید در این سفر ها از تجهیزات دی جی خود که قیمت بالایی هم دارند، محافظت کنند. البته برای محافظت از لوازم خود لزومی ندارد که حتما دی جی مطرحی باشید. تمام دی جی ها در همه مراحل کاری شان به مراسمات گوناگون دعوت می شوند و برای آن شب های شلوغ نیاز به ایمن نگه داشتن این وسایل دارند. کیس دستگاه دی جی  به همین منظور طراحی شده است. در این مقاله سعی این لوازم را به طور کامل بررسی می کنیم.

چرا به کیس دستگاه دی جی نیاز داریم؟

کیس های مخصوص دی جی کنترلر به صورت اختصاصی برای محافظت از دستگاه های حساس و گران قیمت طراحی شده اند. همان گونه که اشاره کردیم، تفاوتی ندارد که به تازگی شروع به کار کرده باشید یا دی جی حرفه ای ای باشید که سال ها به این کار مشغول است. در هر حال دستگاه شما به نگهداری صحیح نیاز دارد و در غیر این صورت با آسیب هایی مواجه می شود. این کیف ها همچنین حمل و نقل دستگاه شما را آسان تر و مطمئن تر می کنند. زمانی که برای نخستین بار وارد این حیطه می شوید، احتمالا به دلیل بودجه محدود و تجربه کم سعی می کنید با مقداری پوشش حباب دار و یا یک کوله پشتی محکم ایمنی کنترلر دی جی خود را تضمین کنید. اما با گذشت زمان، مجهز تر کردن لوازم خود و قیمت دستگاه دی جی آن ها می کوشید این ایمنی را چند برابر کنید. در این زمان قطعا به یک کیس دستگاه دی جی نیاز خواهید داشت.

انواع کیس دی جی

کیس دستگاه دی جی برای انتخاب بهتر و عاقلانه تر لازم است با انواع گوناگون این کیف های محافظ آشنا شده باشید. در ادامه هر کدام از آن ها را ارزیابی می کنیم:آ 
  • کیس های قابل حمل

در تولید این کیس ها موادی مانند نایلون و مواد پد دار به کار رفته است. این کیف ها برای مسافت های کوتاه و سفر های داخلی انتخاب مناسبی هستند. آن ها مانند کوله پشتی بر روی دوش قرار می گیرند. اگر به دنبال کیف های مستحکم تر هستید، ما کیس های قابل حمل را به شما پیشنهاد نمی دهیم؛ زیرا ایمنی شان متوسط است. مواد به کار رفته در آن ها نرم و حالت بالشتک گونه دارد؛ با این حال اگر بند هایش را بر دوشتان محکم کنید، ممکن است به دی جی کنترلر خود آسیب برسانید. بنابراین همان گونه که گفته شد بهتر است در مسافت های طولانی از آن ها بهره ببرید نه در سفر های خارجی. کیف های قابل حمل ارزان ترین کیس دستگاه دی جی هستند و بیشتر به کوله پشتی شباهت دارند تا کیف مخصوص دی جی ها.
  • کیس های مناسب برای سفر های هوایی

اگر به دنبال گزینه بادوام تری می گردید، پیشنهاد ما کیس های مخصوص سفر با هواپیماست. به آن ها در زبان انگلیسی flight case می گویند. این کیف مخصوص دی جی حرفه ای ای است که دائما سفر می کند و برای ایمنی دستگاه دی جی خود اهمیت زیادی قائل است. همچنین در مقایسه با دیگر کیس ها برای مدت طولانی تری دوام می آورند. دوتم بالای آن ها هزینه های شما را به میزان چشمگیری کاهش می دهد؛ زیرا مجبور نیستید هر چند وقت یک بار به تعویض کیس دستگاه دی جی خود بیاندیشید. کیس های مناسب برای سفر های هوایی علاوه بر این ها همان گونه که از اسم این کیف ها بر می آید، شما می توانید آن ها را با خیالی آسوده در تمام سفر های هوایی خود به همراه داشته باشید. اگر بخواهیم با دیدی همه جانبه آن ها را بررسی کنیم باید بگوییم که قیمت بالا و وزن زیادی دارند. همچنین اگر زیاد سفر می روید، به درستی متوجه نخواهید شد که در طول پرواز در قسمت بار هواپیما با کیف شما چگونه برخورد می شود. البته در این صورت به شما توصیه می کنیم که همیشه تجهیزاتتان را با خود به داخل هواپیما ببرید. در مجموع اگر زیاد سفر می کنید، ناگزیر از خرید این کیس میکسر دی جی هستید.
  • کیس های سفت و سخت

این کیس ها که به هارد کیس مشهور شده اند، تمام ویژگی های دو مورد قبلی را در خود جای می دهند و تمام انتظارات شما را از یک کیف قابل حمل و مناسب برای سفر های هوایی برآورده می کنند. موادی که در این کیس ها به کار می رود ترکیبی است از پلاستیک مقاوم در برابر ضربه های بیرونی و فوم محافظ داخلی؛ در نتیجه نیازی نیست که نگران آسیبی از داخل یا خارج باشید. کیس های سفت و سخت اگر می خواهید کیفی که خریداری می کنید تمام ویژگی های یک کیس خوب را از جمله دوام، قابلیت حمل، راحتی و حفاظت، توامان داشته باشد، سراغ کیس های سخت بروید. همان گونه که ذکر کردیم این کیس ها بین کیس های قابل حمل و کیس های مخصوص پرواز قرار می گیرند و بیش از 75 درصد دی جی ها برای شروع آن ها را تهیه می کنند.

جمع بندی

همان گونه که می دانید لوازم مخصوص دی جی ها بسیار حساس و گران قیمت هستند و برای محافظت باید آن ها را در کیف های مخصوصی جای داد. تمام دی جی ها اعم از بی سابقه و مجرب بهتر است دستگاه دی جی خود را در درون آن ها قرار دهند؛ زیرا در سفر های طولانی و یا مراسمات گوناگون ممکن است ضربه ببینند و از کار بیفتند. این کیس ها در انواع گوناگونی از جمله قابل حمل، متناسب با سفر های هوایی و سفت و سخت عرضه می شوند و شما می توانید هر کدام از آن ها را با توجه به نیاز و بودجه خود خریداری نمایید. در این مقاله پس از ذکر توضیحاتی درمورد کیس دستگاه دی جی ، انواع آن را بررسی کردیم.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *