عشق به موسیقی، مهم ترین ویژگی دی جی خوب

عشق به موسیقی، مهم ترین ویژگی دی جی خوب

در دسته بندی : دی‌جی

یک دی جی حرفه ای ممکن است برنامه های زنده زیادی اجرا کند و طرفداران زیادی داشته باشد؛ اما یک دی جی خوب، الهام بخش دی جی های دیگر و طرفداران خود است. این ویژگی های یک دی جی خوب است که او را از دیگران متمایز می سازد. این افراد نسبت به حرفه خود دیدگاه متفاوتی دارند و با خلاقیت خود، در های جدیدی را به روی نسل های آینده می گشایند. ما در این مقاله به چند ویژگی مهم یک دی جی خوب و الهام بخش اشاره می کنیم.

  1. به حرفه خود عشق بورزید.

شاید اکثر دی جی ها به طور کامل قدردان موقعیت خود نیستند و نمی دانند در چه جایگاهی قرار گرفته اند. در این حرفه شاهد افرادی هستیم که پس از چندین سال تلاش به اهداف خود رسیده اند و در موزیک دی جی بسیار حرفه ای شده اند و شاهد افرادی نیز بوده ایم که پس از چندین سال فعالیت هیچ دستاوردی نداشته اند. موسیقی باید ابزاری برای ابراز وجود باشد نه فقط راهی برای کسب درآمد.

کارل کاکس می تواند مثال مناسب یک دی جی خوب باشد. او بیش از 40 سال است که در حرفه دی جی است و از نظر بسیاری از مردم پادشاه موسیقی تکنو است. او از تمام دی جی های زمان خود جلوتر است، پیشگام آهنگ های جدید است و همچنان مرز های موسیقی را با هنر خود جابجا می کند.

بدون شک یکی از دلایل اصلی موفقیت او این است که دی جی بودن برای او فقط یک شغل نیست. به قول خودش، این راهی برای «جشن گرفتن زندگی» است و به اندازه روزی که شروع کرده به آن علاقه دارد. طبیعتا همه نمی توانند مانند کارل طرز فکری این چنینی داشته باشند؛ اما پیروی کردن از این سبک فکری می تواند دید شما را نسبت به این حرفه تغییر دهد و شما را از دیگر دی جی ها متمایز سازد.

 دی جی خوب
  1. از تنوع نترسید.

اگر می ‌خواهید در درازمدت یک دی ‌جی موفق باشید، باید سبک منحصر به خود را پیدا کنید. شما نباید یک دی جی تک بعدی باشید که فقط می تواند مقدار محدودی موسیقی را اجرا کند. در عوض شما می خواهید نشان دهید که می توانید سبک خود را اجرا کنید و در دنیای موسیقی صاحب نظر شوید.

آرمین ون بورن را به عنوان مثال در نظر بگیرید. او شروع به نواختن موسیقی پراگرسیو هاوس و ترنس کرد؛ اما با گذشت زمان موسیقی او به حدی پیشرفت کرد که اخیرا تبدیل به تیتر یک جشنواره های برتر EDM مانند جشنواره موسیقی Ultra در میامی و Tomorrowland در بلژیک شد.

این یکی از بزرگ ترین ویژگی های یک دی جی خوب است که بتواند در سبک خود خلاقیت داشته باشد. اگر می خواهید یک دی جی خوب باشید، مهم است که طیف سبک هایی که با آن ها سر و کار دارید،  بسیار غنی باشد. در عین حال، نباید هویت خود و آنچه شما را منحصر به فرد می کند، خدشه دار کنید. شما باید موزیکی را پخش کنید که خودتان دوست دارید و بیشتر از آن لذت می برید.

  1. در انتخاب موسیقی دقت کنید.

یک دی جی خوب باید در انتخاب ها دقت داشته باشد. هم در انتخاب آهنگ و هم در انتخاب تجهیزات دی جی. باید توجه داشته باشید که با چه هدفی موسیقی را پخش می کنید و مخاطب از شما چه انتظاراتی دارد. اگر آهنگ درست را انتخاب کنید، آن را در جای مناسبی پخش کنید و آن را با افکت های مختلف ترکیب کنید و از بهترین تجهیزات استفاده کنید، می توانید بهترین عملکرد را در اجرای مراسم داشته باشید.

انتخاب موسیقی
  1. از دید شنونده به اجرای خود نگاه کنید.

وقتی در حال پخش آهنگ هستید، باید خود را در موقعیت شنونده قرار دهید. اگر در میان جمعیت بودید و به یک دی جی گوش می ‌دادید که نوع خاصی از آهنگ را پخش می‌کند، چه نوع سبکی را می پسندیدید؟ یک دی جی خوب با اجرای خود شنونده را به چالش می کشد و با امتحان کردن سبک های مختلف، شنونده را بهتر می شناسد.

  1. از بازاریابی دیجیتال به نفع خود استفاده کنید.

حال که فکر می کنید تا حدی به یک دی جی خوب تبدیل شده اید، باید خود را به دیگران بشناسانید. به هر حال، شما احتمالا با چندین دی جی دیگر رقابت می کنید؛ بنابراین بازاریابی دیجیتال واقعا می تواند شما را مشهور کند.

اصطلاح "بازاریابی دیجیتال" شامل تعدادی از استراتژی های بازاریابی مبتنی بر اینترنت است که می توانید از آنها برای تبلیغ خود استفاده کنید. برای مثال، ایجاد سایت دی جی و نوشتن وبلاگ برای ارتباط با مخاطبان و حضور در شبکه های اجتماعی، به شما کمک زیادی می کند.

دی جی خوب کیست
  1. خطرات احتمالی را در نظر داشته باشید.

داشتن بیمه تخصصی دی جی برای محافظت از خود و تجهیزاتتان در برابر خطرات ناشی از اجرا ضروری است. مثلا فرض کنید در یکی از برنامه‌ هایتان به‌ طور تصادفی کسی را مجروح می ‌کنید. اگر او از روی سیم رد شود یا روی یکی از بلندگوهای شما بیفتد ممکن است هم تجهیزات شما آسیب ببیند و هم به شخص دیگری آسیب بزنید. در این صورت مجبور به پرداخت غرامت خواهید بود.

به عنوان یک دی جی خوب باید تمامی جوانب را هنگام اجرا در نظر بگیرید. شما علاوه بر تمرکز بر کیفیت اجرا باید به شرایط و محیط نیز توجه کنید. جلوه های روی صحنه اجرا، سیم کشی ها و تردد ها، برق کشی دستگاه ها و خود صحنه اجرا بابد از امنیت کافی برخوردار باشد تا بدون وارد کردن هیچ گونه خسارتی برنامه را اجرا کنید و هیچ اختلالی در اجرای شما پیش نیاید.

کلام آخر

اگر قصد دارید به یک دی جی حرفه ای تبدیل شوید و به کار خود ادامه دهید، باید بدانید دقیقا چه رویایی در سر دارید. شما باید به حرفه خود عشق بورزید تا به یک دی خوب تبدیل شوید. بسیاری از افراد موفق، شغل و حرفه خود را عاشقانه دوست دارند و همین عشق است که آن ها را به جلو می راند. خلاقیت شما و عشق به موسیقی مهم ترین دارایی شماست. از این دارایی ها استفاده کنید تا به بهترین حرفه خود تبدیل شوید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *