با بلندگو دی جی اجرای خوبی داشته باشید.

با بلندگو دی جی اجرای خوبی داشته باشید.

در دسته بندی : دی‌جی

اگر به تازگی به عنوان یک دی جی شروع به فعالیت کرده اید، بهتر است از همان ابتدا روی تجهیزات بزرگ سرمایه گذاری نکنید. اکثر مبتدیان همیشه سعی می کنند در ابتدا بلندگو های سیمی یا بلوتوث معمولی خود را به کنترل کننده دی جی خود متصل کنند؛ اما این کار ساده ای نیست. اغلب می شنوید که مردم در مورد تاخیر و کیفیت بلندگو های دی جی نظر می دهند. به یاد داشته باشید که بلندگو های معمولی می توانند بدون تاخیر و با کیفیت مناسب در تمرین همراه شما باشند. اما برای حرفه ای تر شدن باید دانش کافی درباره بلندگو دی جی داشته باشید تا بتوانید حرفه ای تر اجرا کنید.

درباره بلندگو دی جی

جزئیات زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اولین مورد، کنترلر و سیم ها هستند که نقش آن ها بسیار مهم است. برای این کار، دو روش اصلی وجود دارد که از طریق آن ها می توانید کنترلر دی جی خود را به بلندگو های خارجی متصل کنید. این روش ها شامل اتصال با کابل یا بدون کابل است. برای مبتدیان اتصال کنترلر های دی جی به رابط های صوتی خارجی می تواند مشکل باشد. با این حال، با تمرین و تحقیق می توانید در مورد نحوه اتصال یک کنترلر دی جی به بلندگو با تجربه تر عمل کنید.

نحوه اتصال کنترلر دی جی به بلندگو ها

بلندگو دی جی

بهتر است قبل از شروع کار تمام وسایل مورد نیاز خود را جمع آوری کنید. این کار به شما کمک می کند تا کارایی را حفظ کنید و تاخیر های غیر ضروری را کاهش دهید. وقتی صحبت از اتصال یک کنترلر دی جی به بلندگو های خارجی می شود، برای شروع به تجهیزات درست نیاز دارید. با تهیه کردن لیستی از اطلاعاتی که در ادامه بررسی می کنیم می توانید مطمئن شوید که اتصالات مناسب مورد نیاز را دارید.

ملزومات بلندگو دی جی

بلندگو دی جی باید بلندگو خوبی باشد تا تمام جوانب اجرا را به خوبی نمایش دهد و پشتیبان هنر دی جی باشد.

  • آمپلی فایر: بلندگو ها گزینه های برقی یا غیرفعال دارند و بلندگو های برقی اغلب با تقویت کننده داخلی عرضه می شوند. با این حال، اگر از بلندگو های غیر فعال استفاده می کنید، به یک آمپلی فایر جداگانه نیاز خواهید داشت. شما می توانید برخی از تقویت کننده های با کیفیت خوب را به راحتی تهیه نمایید.
  • رابط صوتی: باید بلندگو ها و آمپلی فایر های خود را با استفاده از رابط صوتی به هم وصل کنید.
  • نرم ‌افزار دی ‌جی: برای این کار به دو چیز نیاز دارید، نرم ‌افزار دی‌جی و لپ ‌تاپ برای نصب آن. این ها برای اجرا و استفاده از بلندگو دی ‌جی ضروری هستند؛ زیرا برای تغذیه بلندگو دی‌ جی استفاده می ‌شوند.
  • کابل‌ ها: برای اتصال کنترل ‌کننده‌ ها به بلندگو دی جی با استفاده از روش سیمی، به کابل‌ ها و آداپتور هایی نیاز دارید که با بلندگو های شما سازگار باشد.

جمع آوری تمام این موارد به شما کمک می کند تا با بهترین روش بتوانید بلندگو دی جی را راه اندازی کنید و به اجرا بپردازید.

آیا می توانید یک بلندگو دی جی بلوتوثی داشته باشید؟

بلندگو دی جی بلوتوثی

رایج ترین نوع بلندگو هایی که امروزه مردم دارند، به ویژه برای مصارف خانگی، بلندگو های بلوتوث هستند؛ بنابراین، برای دی جی های مبتدی عجیب نیست که بپرسند آیا می توانند به سادگی از بلندگو های بلوتوث خود برای اجرا استفاده کنند. اتصال بلندگوی بلوتوث خود به کنترلر دی جی بهترین گزینه نیست؛ اما غیر ممکن هم نیست. شما شاید نیاز داشته باشید بیشتر از بلندگو دی جی سیمی استفاده کنید.

نحوه اتصال کنترلر دی جی به بلندگو ها

کابل ‌ها بخش مهمی از اتصال بلندگو ها، رابط صوتی و کنترل‌ کننده دی‌ جی هستند و ما در طول مقاله به بررسی آن ها می پردازیم تا مطمئن شویم از نوع مناسبی از کابل ‌ها استفاده می ‌کنیم. برخی از کابل ها هستند که همیشه هنگام استفاده از بلندگو کاربرد دارند.

رایج ترین نوع کابل، کابل RCA است. این یک کابل عالی برای اتصال دستگاه های مختلف به رابط های صوتی است. نکاتی وجود دارد که هنگام خرید کابل RCA باید مراقب آن ها بود. مانند طول کابل که باید به اندازه کافی بلند باشد تا به بلندگو های شما برسد؛ اما نه چندان طولانی که اثرات نامطلوبی بر کیفیت صدا داشته باشد.

کابل دیگری که ممکن است بسیار مفید باشد یک کابل XLR است که به دلیل توانایی خود در ارائه سیگنال های بدون وقفه و واضح به مسافت های طولانی شناخته می شود. بنابراین کابل های XLR زمانی عالی هستند که محل قرارگیری بلندگو های شما در فاصله قابل توجهی از سایر تجهیزات باشد. داشتن یک کابل ¼ اینچی همیشه عالی است؛ زیرا با کنترلر های دی جی بسیار سازگار است و به شما کمک می کند آن ها را به دستگاه های دیگر متصل کنید.

تست صدا

تست صدا

هنگامی که اتصال همه چیز، از جمله بلندگو، رابط صوتی و کنترلر انجام شد، باید مطمئن شوید که آن را به درستی انجام داده اید. شما می توانید این را با بررسی صدا و مشاهده عملکرد و واضح بودن آن تشخیص دهید. در اینجا چند راه آسان برای بررسی صدا وجود دارد:

  • استفاده از ورودی خط: اگر از میکسر خارجی استفاده می کنید، می توانید از ورودی خط برای بررسی صدا استفاده کنید.
  • تنظیم صدای خروجی کنترلر دی جی: صدای کنترلر خود را به بالا ترین درجه برسانید و از کنترل های اصلی خروجی روی میکسر خود برای تنظیم دقیق صدا استفاده کنید تا متوجه ایرادات تنظیم بلندگو دی جی شوید.
  • از طریق رابط صوتی خارجی: رابط صوتی که بلندگو های خود را به آن متصل کرده اید می تواند برای بررسی صدا نیز استفاده شود. کارت صدای رابط صوتی را به یک میکسر خارجی وصل کنید و ببینید آیا صدا واضح و قابل شنیدن است یا خیر.

کلام آخر

مبتدی ها معمولاً تحت تأثیر همه تجهیزات جدیدی که در بازار ارائه می شود قرار می گیرند اما نباید عجولانه تصمیم بگیرید. شما باید ابتدا در خصوص وسایل اطلاعات کافی کسب کنید. برای داشتن بلندگو دی جی با کیفیت باید لوازم جانبی مورد نیاز را نیز بررسی کنید. راه اندازی صفر تا صد این سیستم ممکن است دشوار به نظر برسد؛ اما با بررسی دقیق می توانید به بهترین شیوه از بلندگو دی جی استفاده کنید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *