چه زمانی بهترین موقع برای کار تمام وقت به عنوان یک دی جی می باشد؟

چه زمانی بهترین موقع برای کار تمام وقت به عنوان یک دی جی می باشد؟

در دسته بندی : دی‌جی

کار تمام وقت به عنوان یک دی جی یک حرکت جسورانه، مهیج و حتی تغییر دهنده ی سبک زندگی است. اما آیا این کار را باید انجام دهیم؟ و اگر باید انجام دهیم، چه زمانی وقت این کار است؟ در این مقاله، من به برخی از نکات مثبت و منفی خواهم پرداخت و چند توصیه ی قابل اطمینان را به شما ارائه می دهیم.
بنابراین منظور ما از تمام وقت شدن چیست؟ در اصل یعنی انجام کاری که عاشقش هستید بدون داشتن شغل های متفرقه. یعنی اگر شغل دیگری دارید، آن را رها کنید و به دی جی تمام وقت بپردازید  یا کاری انجام دهید که حداقل به آن مرتبط باشد. برای مثال آهنگ سازی از این نوع شغل ها می باشد که شما می توانید تمام وقت درگیر آن باشید همچنین می توانید یک دی جی / آهنگ ساز باشید یا اگر دی جی عروسی باشید می توانید یک دی جی / پروموتر باشید.

دلایلی که باید یک دی جی تمام وقت بشوید

اگر که می خواهید به یک دی جی موفق تبدیل شوید این تنها یک تصمیم است که می توانید انتخاب کنید . سالها پیش گروه رقص KLF کتابی را منتشر کرد که "The Manual" نام داشت که مدت زیادی از چاپ آن گذشته است. آن کتاب در مورد داشتن یک موفقیت بزرگ می باشد و در صفحه ی اول آن گفته شده است که "اگر شما در کاری مشغول هستید، آن را رها کنید تا بتوانید روی هدف اصلی خود تمرکز کنید" حقیقت این است که اگر شما می خواهید حرفه ی دی جی خود را با جت های شخصی، رزرو های جهانی، میلیون ها دلار در بانک همراه شود، هرگز به صورت پاره وقت به آن نخواهید رسید. بنابراین اگر این آرزوی شماست چاره ای جز این کار ندارید.
 مانند زندگی کردن در رویا می باشد، اگر واقعا این کاری است که می خواهید دیوانه وار و از صمیم قلب انجام دهید، به من اعتماد کنید،  کاری است که با آن در هر لحظه از زندگی خود می توانید احساس فوق العاده ای داشته باشید عالی است و افرادی مثل خدمه ی یک فیلم همیشه در کنار شما وجود دارند. هر تصمیمی که میگیرید، هر رشته ای که می بافید، برای به نتیجه رساندن هدف شما می باشد. واقعا چند نفر می توانند آن کاری  که واقعا دوست دارند را انجام دهند و یاد بگیرند ؟ این یک احساس فوق العاده است.
هرگز فراموش نکنید که "بهتر است از کاری که انجام داده اید پشیمان شوید تا اینکه از کاری که انجام نداده اید پشیمان شوید." یکی از بزرگترین قشرهای دی جی ها , دی جی هایی هستند که دوباره به بازی برگشته اند، زیرا آنها با وجود داشتن بچه و شغل های متفرقه از دی جی کردن دور شده اند. مطمئنا این کار هرگز شما را تنها نمی گذارد، پس اگر فکر می کنید که هیچوقت پشیمان نخواهید شد، آن را جدی بگیرید.
بله، شما می توانید از آن پول بدست آورید. شما می توانید یک دی جی / پروموتر باشید. ایونت ها را پروموت کنید و برای خودتان رزرو بگیرید. شما باید بعد از کسب تجربه درب های کسب درآمد را برای خود باز نگه دارید. این کار ساده نیست. اما، بعد از چند سال سخت تلاش کردن به گنج خواهید رسید. شما برای موفقیت باید موقعیت های خود را جدی بگیرید، ایمان داشته باشید و برای سال ها و سال ها سخت تر از آنچه که تا امروز در این زمینه کار کرده اید کار کنید، این امکان پذیر است. توجه داشته باشید که ما از فعل "امکان داشتن" استفاده کردیم، نه "تضمین کردن" یا حتی "احتمالا" ...

… و حالا استدلال علیه آن

حالا می خواهیم به صورت واقع گرایانه به مواردی بپردازیم که ممکن است شما از جنبه های منفی با آنها مواجه شوید.
ممکن است شما برای مدت طولانی بی پول شوید. اگر جنبه ی مالی دی جی کردن را جدی نگیرید و از اصول پله به پله ی فراگیری تا حرفه شدن آگاه نباشید، شاید زمانی فرا رسد که به دلیل بی پولی و گرسنگی در اِزای شام به خانه ی مردم بروید و مردم شما را در  ِازای دادن غذا به مراسم ها دعوت  کنند و با وجود تکثیر بی رویه  شاید در آینده روزی تعداد این نوع دی جی ها به قدری افرایش یابد که عده ای از آنها به دلیل تورم زیاد و جنگ قیمتی، در ازای دریافت یک قوطی کنسرو لوبیای پخته ، حاضر به دی جی کردن شوند. به صورت تمام وقت کار کردن در شغلی که در آن تازه کار هستید یا به آن عادت نکرده اید، آن هم به صورت شخصی معمولا نتیجه اش ابتدا بی پولی است، نه تنها برای روز ها ، هفته ها یا ماه ها، بلکه ممکن است برای سال ها این قضیه ادامه دار باشد، اما ناامید نشوید و ادامه دهید زیرا همیشه بعد از عبور از کوه مشکلات به دشت آرامش و رفاه خواهید رسید که این مسیر به جز تلاش نیازمند  برنامه ریزی و تفکر اصولی در تمام ابعاد کار یک دی جی است .
در این مسیر شما به یک خودخواه تبدیل می شوید و در این مرحله ریسک های خطرناک می کنید، چون این زندگی، رویا و آینده ی شما است.  بعد از اینکه در این کار فرو رفتید، باید آنقدر در برابر جزر و مدها سخت شنا کنید تا تمام کاری که می توانید را انجام دهید و اگر خانواده دوستان و پارتنر ها در زندگی تان نقشی داشته باشند ممکن است همگی از کار شما رنج بکشند اما تحملتان کنند، یا مجبور باشند شما را در انجام کارتان تامین کنند یا در حل مشکلاتتان به شما کمک کنند.
احتمالا در ابتدا شما از کاری که می کنید پول زیادی در نیاورده اید، برخی افرادی که به این بازی می آیند انتظار اقامت های بسیار جذاب در کلاب ها و فستیوال های فوق العاده و برنامه های حیرت انگیزی که همه برای شما بیایند و عاشق اجرایتان باشند را دارند ، در حالی که واقعیت این است که احتمالا عروسی هایی با بودجه ی کم، 10 ساعت پلی کردن برای مبالغ ناچیز، تولد کودک ، ایونت های خیریه و امثال این ها نسیب آنها می شود و ممکن است حداقل در ابتدای راه  اینطور باشد.
زندگی شما به عنوان یک دی جی تمام وقت ممکن است آنطور که انتظار داشتید نباشد. پس از موارد فوق شما باید کارهای بزرگ تری انجام دهید، اما شما همچنین باید بازاریابی، کپی رایت، تبلیغات، حسابگری، برنامه نویسی سایت، کار در رسانه های اجتماعی، ساخت ویدئو و مذاکره کردن را به خوبی یاد بگیرید، همه ی این ها برای پشتیبانی از حرفه ی در حال رشد شما لازم و مفید می باشد. با کمال تعجب شما می بینید که دی جی کردن بخش کوچکی از این حرفه می باشد و کم کم به طور مداوم به این فکر می افتید که برای تمام جوانب این کار خود را آماده کنید.
حقیقت این است که این مرحله از دی جی کردن برای بسیاری از مردم هرگز اتفاق نمی افتد. این یک سرگرمی فوق العاده است. اما اگر می خواهید یک دی جی / آهنگساز فوق ستاره شوید، شروع این کار در سنین نوجوانی بهترین زمان است، زیرا مسئولیت کمتری دارید و قطعا زمان بیشتری نیز خواهید داشت. شما باید در این موقعیت به فکر خود باشید و سال ها را صرف یادگیری آن و همه ی جوانبش کنید. امیدواریم که شما بچه، اجاره ی ماهیانه یا وابستگی آن چنانی نداشته باشید، تا بتوانید با فکر باز روی کار دی جی خود تمرکز کنید و بلند ترین قله ها در این کار را فتح کنید.

منبع دی جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *