سایه تکنولوژی واقعیت مجازی بر آینده آهنگسازی دیجیتال

سایه تکنولوژی واقعیت مجازی بر آینده آهنگسازی دیجیتال

در دسته بندی : آهنگسازی , ویدیو

در آغاز سال خبری از یک نوآوری درباره سینت واقعیت مجازی مدولار منتشر شد که یک پیش آوری شگفت انگیز از کمپانی 42tones است و نام این VST سینت مدولار واقعیت مجازی SynthVR میباشد و برای اجرا بر روی برخی از هدست های VR واقعیت مجازی از جمله Oculus Rift، Quest، HTC  سری Vive  و Valve Index طراحی شده است.

SYNTHVR

تا جایی که من خبر دارم این نخستین نرم افزار ساخت آهنگ آن هم به صورت استفاده از یک سینتی سایزر مدولار و به صورت واقعیت مجازی بود تا اینکه با پیدایش یک سینت واقعیت مجازی دیگر رقابت بالا گرفت و هر دو به شناخته شدن هرچه بیشتر خودشان به هم کمک کردند. سینت واقعیت مجازی SynthSpace از کمپانی Bright Light Interstellar این رقیب میباشد که تنها با فاصله یک ماه پس از SynthVR در ۲۷ فوریه منتشر شد.

سینت SynthVR فراهم کننده یک محیط نئون و با امواج خط کشی شده است که نظم خاصی به روند کار شما میدهد و با تمرکز ویژه ای به دنبال اکتشافات صوتی خود میروید، گرچه این کار ۵۰ سال پیش هم ممکن بوده و تنها روش انجام آن فیزیکی بوده است. به این فکر کنید که یک جا نشسته یا ایستاده اید و به صورت واقعیت مجازی میتواند به یک سینتی سایزر مدولار و بهتر بگویم به یک سیستم آهنگ سازی کامل دسترسی دارید و بدون لمس کردن چیزی و تنها با حرکات دست میتوانید یک آهنگ کامل را بسازید.

SYNTHVR

در برابر آن وی اس تی واقعیت مجازی SynthSpace دارای یک نمای دیگر است و میتوانید پس زمینه های واقعی تر و یک میز کار Eurorack با نگاه کاملا واقعی را داشته باشید و میتوانید ماژول ها را مانند زندگی در لحظه واقعی در رک کارگذاری کنید. این وی اس تی در گام نخست گسترش خود دارای ۴۰ ماژول، پشتیبانی از سمپل های ورودی کاربر و توانایی رکورد صدا را دارد چه از ماژول ها و چه عناصر دیگر این سینت یک روح از DIY (Do It Yourself) از سنتز مدولار است.

گسترش دهندگان این وی اس تی کد منبع لایه های صوتی SynthSpace را در GitHub منتشر کردند که به مردم اجازه میدهد تا ماژول های سفارشی خودشان را کد نویسی کنند. این یک پیشرفت بزرگ است و گسترده بزرگی از کمپانی های سازنده وی اس تی را به زودی در بر میگیرد و به نظر من سازندگان ماژول سخت افزاری نیز وارد کار خواهند شد و حتی شاید یک رابطی ساخته شود تا اطلاعات داده شده توسط شما در محیط مجازی را برای وروی میدی و USB سینت های آنالوگ برای کنترل پارامترهای آنها ترجمه کند.

SYNTHVR

من امیدوار هستم که این تکنولوژی در نسخه های آینده نرم افزار های بزرگ DAW مانند Ableton به کار گرفته شود تا شاهد بهترین ترکیب های نسل جدید بهترین نرم افزارهای آهنگسازی کامپیوتری و تکنولوژی های پیشرفته بازی های دیجیتالی باشیم.

نسخه اولیه این وی اس تی اکنون با قیمت 30 دلار به فروش میرسد و شما با داشتن سیستمی با حداقل رم ۸ گیگ، حداقل پردازشگر Core i5 6600K و گرافیک Nvidia GeForce GTX 970 / AMD RX 480 8GB یا بالاتر و یک گیگابایت فضای خالی به همراه یک هدبند VR شایسته و سازگار SynthSpace را آماده اجرا و ترک های خودتان را بسازید و ضبط کنید.

منبع DJCMAG : هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *