مهمترین مهارت دی جی کردن: خواندن سالن رقص

مهمترین مهارت دی جی کردن: خواندن سالن رقص

در دسته بندی : دی‌جی

مهمترین مهارت دی جی کردن:

در دنیای دی جی، یک مهارت مهمتر از سایر مهارت‌ها است و آن دانستن چگونگی خواندن یک سالن رقص است. این مورد در مقایسه با بقیه موارد از هر چیزی مهم تر است. در این مقاله ما می‌خواهیم یک بینش جدی در مورد آن چیزی که یک دی جی قبل از انجام هر حرکتی باید بداند و درک کند ، که یک جمعیت چه چیزی را می‌خواهند را به شما انتقال دهیم.

آیا شما تا به حال یک دی جی را دیده‌اید که تلاش خاصی برای میکس کردن نمی‌کند و نمی‌تواند به صورت دستی بیت مچ کند و دانش متوسطی در مورد ابزار دی جی دارد – اما همچنان هنوز قادر به تکان دادن مردم در یک جشن باشد؟ این اتفاق معمولا به دلیل آن است که آن دی جی در یک مورد خوب است و آن خواندن و واکنش نشان دادن به مخاطبان خودشان است.

اگر شما از من بپرسید که مهمترین مهارت یک دی جی چه می‌تواند باشد، پاسخ من همیشه این است که باید بدانید چطور سالن رقص را بخوانید. من صحبت‌های مشابه دیگری را از دی جی‌های با تجربه در این مورد شنیده‌ام: (روانشناسی یک سالن رقص را بدانید)، بدون آن مهارت دیگر چیزها اهمیتی نخواهند داشت. این خصوصا برای من واضح است، زیرا آن چیزی است که من نمی‌دانستم برای یک ست طولانی چطور باید این کار را انجام دهم. زمانی که من مفاهیم اساسی را در مورد خواندن جمعیت یاد گرفتم، تفاوت‌های مثبتی را در نتایج کارم کشف کردم. اگر از قبل می‌دانستید که چطور یک جمعیت را مانند یک حرفه‌ای بخوانید؟ این خواندن جمعیت را برای سرحال ماندن ست خود ادامه دهید و نکاتی را که در این مقاله به شما ارائه می‌دهیم را نیز دنبال کنید و در انتهای این مقاله ما را با نظرات خودتان همراهی کنید.

دی جی‌هایی که فقط در حال تماشای تجهیزات خود هستند هیچ چیز نمی‌دانند:

دی جی‌هایی که فقط در حال تماشای تجهیزات خود هستند هیچ چیز نمی‌دانند:

یک اشتباهی که معمولا دی جی‌های جدید مرتکب می‌شوند این است که در طول تمام ست خود فقط به تجهیزات خود نگاه می‌کنند. شما باید بدانید فرقی نمی‌کند که چه ابزاری را به کار می‌برید از قبیل کنترلرها، پلیرها، ترن تیبل‌ها و ... لازم است تا قابلیت این را داشته باشید و خودتان را ارتقا دهید تا به صورت یکسان هم به تجهیزات و هم به سالن رقص توجه کنید.

برای کمک به بهتر شدن در این کار شما باید بر روی تجهیزات خود چیره شوید و بدانید که چطور در کمترین زمان ممکن بیشترین و بهترین کار را از آنها بکشید. این چیره شدن به معنی این است که:

-جای هر کلید/ناب خاص را بدانید و قادر باشید تا کنترل‌ها را با لمس کردن پیدا کنید.

-بدانید که چقدر فشار برای فعال کردن آن کلید لازم است.

-قادر باشید تا سوزن ترن یک ترن تیبل را در نور کم با دیدن گوشه‌های واینیل در سر شیار درست قرار دهید.

-پلی لیستی داشته باشید که به خوبی سازماندهی شده باشد تا بتوانید به سرعت ترک بعدی خود را در چند ثانیه پیدا کنید.

شما باید به تمام اثرات متقابل تنظیمات خود مسلط باشید تا بتوانید اساس کار خود را در حافظه‌ی خود به صورت پیش فرض ثبت کنید. این کار باعث می‌شود تا چشم‌های شما تا جایی که امکان دارد روی جمعیت باشد و بتوانید سالن رقص را زیر نظر داشته باشید.

جدا از قادر بودن برای یادگیری خواندن جمعیت از طریق نگاه کردن به سالن رقص، دی جی‌هایی که فقط به تجهیزات خود خیره می‌شوند یک احساس قطع ارتباط و سرخوردگی را در جمع ایجاد می‌کنند. این اتفاق می‌تواند منجر به خالی شدن سالن رقص بشود و احساس منفی در مورد دی جی موج بزند و مخاطبان این اتفاق را به خاطر خود می‌سپارند.

مشرف بودن به سالن رقص به معنی آن نیست که شما باید جمعیت را با رقصیدن و حرکات وحشیانه سرگرم کنید. شما باید به آرامی برقصید و لذت ببرید و باید سعی کنید یک لبخند بر روی چهره‌ی خود داشته باشید که این خودش اعتماد به نفس به وجود می‌آورد، اما مراقب باشید که برای حرکات شما در پشت جایگاه دی جی به یک نمایش تبدیل نشود. ایجاد یک جو و ایجاد یک سالن رقص در موسیقی و میکس کردن شما ریشه دارد، نه مقداری که بتوانید پرش کنید. بله دی جی‌های فستیوال اغلب در حرکات خود بر روی استیج افراط می کنند، اما مردم به ندرت به این حد از خودشان لذت می‌برند.

مانند یک حرفه‌ای روی مکان‌ها تحقیق کنید:

مانند یک حرفه‌ای روی مکان‌ها تحقیق کنید:

هیچوقت دو محل عروسی یا جشن یکسان نیستند و نه حتی مخاطبانی که در آنجا حضور خواهند داشت. در اینجا یک چک لیست پایه برای مواردی که قبل از پلی کردن خودتان در یک مکان باید بدانید وجود دارد که می‌توانید به عنوان یک تحقیق میدانی ، برای برنامه‌ی خود به آنها فکر کنید:

-آن مکان کجاست و چه سالن‌های دیگری در نزدیکی آنجا وجود دارد؟

-چه افرادی به آنجا می‌آیند؟ (افراد محلی، توریست، دانش آموز و....)

-ظرفیت محل جشن چقدر است؟

-به طور معمول موج مورد انتظار در ساعات مختلف اجرا چیست؟

-چه زمانی مردم به آنجا می‌رسند؟ بسیاری از سالن‌ها موقع باز شدن خالی هستند و دی جی اولین نفری است که به آنجا وارد می‌شود.

-چه زمانی پیک موزیک، توجه و اوج هیجان است؟ و چه زمانی مردم شروع به رفتن از آن مکان می‌کنند؟

-چه موسیقی باید پخش بشود که بیشترین نسبیت با مخاطبان و موضوع برنامه را داشته باشد؟

-آیا افراد برای صحبت و معاشرت به آن مکان آمده‌اند یا برای تفریح؟

احتمالا اینها اطلاعات کاملی به نظر می‌رسند و احتمالا شما با یک شب کاوش به جواب همه‌ی این سوال‌ها نخواهید رسید، اما شما قبل از رفتن به آنجا هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشید، انتخاب موسیقی بهتری خواهید داشت.

اگر این مکان اجرا یک کلاب است و به شما نزدیک است به عنوان یک مخاطب به آنجا بروید و آن مکان را بررسی کنید. یک جای راحت در آن مکان پیدا کنید و به موسیقی گوش دهید و تماشا کنید تا بتوانید خصوصیات آن مکان و افرادی که به آنجا می‌آیند را بشناسید. آگهی‌های مربوط به آن مکان یا کلاب را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید تا با برنامه‌های آن مکان بشتر آشنا بشوید.

منبع: دی جی سنتر ، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *