اولین مجموعه‌یNFT در موسیقی دنس

اولین مجموعه‌یNFT در موسیقی دنس

در دسته بندی : دی‌جی

قرار است تا  Beatport  با همکاری Crypto.com  که پیشرو در  بازار رمز ارز است ، سیستم پرداختی با بیت کوین و اولین مجموعه ی NFT موسیقی دنس را راه اندازی کند تا به دنیای ارز های رمزنگاری شده رونق ببخشند.

او اعلام کرده است که از ماه ژوئن، بیت کوین را به عنوان روش پرداختی میپذیرد و به عنوان اولین خرده فروش موزیک، که گام در این راه گذاشته، شناخته میشود.

مدیر عامل Beatport، راب مک‌دنیل گفته است:  "هنگامیکه نوآوری میتواند دلیلی برای قوی شدن جامعه ی هنرمندان باشد، نباید متوقف شود. این بسیار روشن است که حتی در اواسط همه گیری کرونا، دیجی ها و تهیه کنندگان، این صنعت را به سوی تکنولوژی و رسانه های جدید هدایت میکنند تا با طرفداران خود تعامل داشته باشند و  توکن های غیر قابل لمس، نشانه هایی آشکار برای این امر هستند. این اولین گام Beatport در مسیر تکنولوژی های آینده است ، آنها می گویند: ما متعهد میشویم تا بستر های مناسب و دراز مدت برای این فناوری تکان دهنده را ایجاد کنیم.

جو کوینرس، رییس بخش NFT سایت جهانی Crypto.com گفته است: ماموریت مشترک ما و Beatport ، توانمند سازی هنرمندان در اشتراک گذاری کار های خودشان به صورت مستقیم و در بستر فضای دیجیتال با طرفدارانشان است و ما بسیار خوشحالیم که در جهت گسترش دنیای NFTها با هم همکاری میکنیم.

شرکت Beatport اخیرا بازار NFT خود را برای هنرمندان افتتاح کرده است تا بتوانند به مشتریان خود متصل باشند و محصولات منحصر به فرد خود را بفروشند.

 

مروری بر برنامه های آینده ی بیت پورت

  •  بیت پورت، قرار داد تولید یک مجموعه ی صوتی تصویری با عنوان "موسیقی برای دنس فلور های آینده" را با Crypto.com  امضاء کرده و آن را در در بیست و سوم ماه آپریل منتشر میکند.

این یک سری بسیار نادر است که توسط Beatport برنامه ریزی شده و شامل قطعاتی از  Sasha, Charlotte de Witte Boys Noize و Pan-Pot و یک همکاری جدید بین Nic Fanciulli و Alec Monopoly است ، به علاوه یک قطعه جدید از سماع عبدالهادی ، خواهد بود و در کنار این ستارگان، هنرمندانی نوظهور مانند  Anna Lann , Risa Taniguchi و Third Son با آثاری به قیمت 303 دلار ، حضور دارند.

Charlotte de Witte می‌گوید: پلتفرم جدید NFT دنیایی جذاب برای هنرمندان است تا در درباره‌ی خروجی های آنها جستجو کنند ، ما بسیار کنجکاویم تا این دنیای جدید را به همراه Beatport کشف کنیم و متوجه معنای آن برای دنیای خودمان بشویم.

هنرهای تجسمی این مجموعه توسط Leif Podhajsky که در برلین حضور دارد و سالهاست با افرادی مثل Bonobo و Tame Impala

کار میکند، ساخته میشود. او میگوید: NFT روح تازه ای به دنیای خلق آثار هنری و جمع آوری موسیقی مدرن بخشیده است و به عنوان یک هنرمند دیجیتال  از اینکه به صورت گسترده برای ساخت دنیایی بصری از موسیقی کمک گرفته ام ، بسیار هیجان زده ام و معتقدم واقعا NFT ،  چه چیزی برای افراد خلاق ارایه خواهد داد.

پس از تولید ،همه ی این قطعه ها در حراجی قرار میگیرند تا محتوای بصری بیشتری از هنرمندان را به نمایش درآورند . بخشی از درآمد این حراجی به خیریه تعلق میگیرد ، که قسمتی از آن برای جبران کربنی است که از این کار Beatport در کره ی زمین بوجود می آید.

منبع mixmag 

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *