معرفی نرم‌افزار: پلاگین Sylenth1

معرفی نرم‌افزار: پلاگین Sylenth1

در دسته بندی : نرم افزار

Sylenth1 یک سینتی سایزر VST آنالوگ مجازی است که معنای کیفیت و اجرا را به یک سطح بالاتر رسانده است. تا به امروز فقط تعداد محدودی از سینتی سایزرهای نرم‌افزاری قادر به ارائه‌ی استاندارد‌های کیفیت صدای سینت‌های سخت‌افزاری بوده‌اند و Sylenth1 یکی از آنها است که این مورد در آن صدق می‌کند. Sylenth1 یک سینت ساده نیست. آن با توجه به دیدگاه‌های یک آهنگساز و برای تولید صداها و موسیقی با کیفیت ساخته شده است.
تحقیقات و کاوش‌های بسیاری برای دستیابی به وضوح و گرمای صدای بی سابقه در این سینت صورت گرفته است. رابط کاربری گرافیکی Sylenth1 بالاترین سطح از کاربردی بودن و قابلیت استفاده‌ی آن را تضمین می‌کند و شما می‌توانید خلاقیت خود را کاملا رها کنید.
در هسته‌ی اصلی Sylenth1 چهار نوسان‌ساز Unison بدون نام مستعار جا داده شده‌اند، که شکل موج‌هایی به شکل آنالوگ تولید می‌کنند. هر نوسان‌ساز قابلیت تولید ۸ صدای Unison در استریوی کامل را دارد و در هر نت قابلیت اضافه شدن تا ۳۲ صدا وجود دارد. Sylenth1 با داشتن ۱۶ نت پلیفونیک این مفهوم را می‌رساند که شما می‌توانید تا ۵۱۲ صدا را به طور همزمان پخش کنید! نوسان‌سازهای آن هم در محدوده فرکانسی بسیار بالا و هم در محدوده فرکانسی خیلی پایین (0.01 هرتز و حتی پایین‌تر) بدون از دست دادن وضوح صدا، تازگی و شخصیت صوتی عملکرد بسیار خوبی دارند. این امر باعث می‌شود آنها برای تولید انواع صداها از بیس‌های عمیق قابل درک گرفته تا زنگ‌های شفاف کریستالی به خوبی مناسب باشند.

معرفی نرم‌افزار: پلاگین Sylenth1

علاوه بر این، دو حالت هنری در آن وجود دارد که بخش‌های فیلتر با صدای واقعی آنالوگ آن است. هر کدام از اینها ترکیبی از ۴ مرحله فیلتر به همراه ترکیبی از ستوریشن غیر خطی است تا رفتار و گرمای یک فیلتر آنالوگ واقعی را شبیه‌سازی کنند. کنترل رزونانس آن می‌تواند به یک سطح فراتر از چیزی که هست تبدیل شود و با کنترل Drive ترکیب شود. در حالی که صدای بسیاری از فیلتر‌های دیجیتالی مانند ابزار پلاستیکی ارزان به نظر می‌رسند، این فیلترها صدایی سخت و سنگین، گرم و جریحه دار کننده دارند.
Sylenth1 ارائه دهنده‌ی بسیاری از گزینه‌های مدولاسیون برای تجسم هر صدایی که شما دوست دارید می‌باشد. در آن دو انولوپ ADSR و دو LFO‌ وجود دارد که می‌توانند برای مدوله کردن تمام مجموعه‌ی پارامترهای مختلف بکار بروند. در کنار این گزینه، امکان استفاده از دو انولوپ دامنه، ولوسیتی، Keyboard Track یا چرخ مدولاسیون به عنوان یک منبع برای مدولاسیون نیز وجود دارد.
بخش نهایی این سینتی سایزر بخش افکت‌های مستر آن است. آن شامل یک مجموعه‌ی ۷ تایی از افکت‌هایی با صدای حرفه‌ای با کیفیت و یک آرپژگیتور است که به خوبی در یک ساختار پنل LCD قرار گرفته‌اند.

Arpeggiator: این بخش دارای ۱۰ حالت ملودیک مختلف، سکوئنسر مرحله‌ای داخلی به همراه گام قابل تنظیم، ولوسیتی و تنظیمات Hold می‌باشد و ولوسیتی استپ‌ها می‌توانند به عنوان یک منبع مدولاسیون بازدهی داشته باشند.

Distortion: این بخش دارای ۵ نوع مختلف دیستروشن (OverDrive، Foldback، Clip، Decimator و Bitcrusher) در استریوی کامل می‌باشد، که از اُورسمپلینگ 4x برای به حداقل رساندن صداهای مصنوعی استفاده می‌کند.

Phaser: این بخش یک افکت Phaser استریوی ۶ مرحله‌ای به همراه اُورسمپلینگ 2x، یک LFO جاسازی شده، Feedback و تنظیمات Spread فرکاس می‌باشد.

Chorus/Flanger: این بخش یک کورس استریوی ۴ مرحله‌ای به همراه اُورسمپلینگ 2x، زمان Delay قابل تنظیم، Depth، Rate و Feedback برای افکت‌های Flang کننده می‌باشد.

Equalizer: این بخش نیز ارائه دهنده‌ی تنظیمات تریبل و بیس توسط فرکانس و تقویت (amplification) می‌باشد.

Delay: ماژول Delay آن دارای امکاناتی مانند فیلترهای بالا و پایین گذر، عملکرد منحصر به فرد آلوده کردن اِکو، حالت Ping-Pong با spread استریو، زمان تاخیر چپ و راست مجزا و عرض استریوی قابل تنظیم می باشد.

Reverb: که شامل افکت ریورب بسیار نرم به همراه pre-delay، Damp، Size و عرض استریوی قابل تنظیم است.

Compressor: این بخش شامل یک کمپرسور استریو به همراه تنظیمات Attack، Release، Threshold و Ratio است که می‌تواند برای بالا بردن پانچ، Drive، گرمای صدا و حس آنالوگ دادن به صدای شما استفاده شود.

معرفی نرم‌افزار: پلاگین Sylenth1

این سینتی سایزر با وجود تمام این ویژگی‌ها و قدرت پردازش بسیار بالا، ممکن است به ذهن هر کاربری این را بیاورد که ممکن است شما انتظار داشته باشید این سینت از بیشترین ظرفیت CPU در هر زمانی استفاده خواهد کرد، مخصوصا زمانی که می‌خواهید به صدای خود کیفیت بدهید و افکت‌های اعمال شده روی آن را زیاد کنید. اما خب این سینت مزایایی دارد که اینطور نخواهد شد. زیرا این سینت از زبان برنامه نویسی بسیار بهینه شده‌ی SSE استفاده می‌کند تا مصرف CPU را به حداقل برساند. همچنین آن به صورت خودکار بخش‌هایی که استفاده نمی‌شوند را خاموش می‌کند تا زمان زیادی را در مصرف CPU ذخیره کند. این شما را قادر می‌کند تا یک صدای با کیفیت محض را تنها با استفاده از کمترین منابع سیستمی ایجاد کنید. این سینت دارای صدای باورنکردنی، پیش تنظیمات بسیار خوب و افکت‌های عالی بوده و در استفاده بسیار راحت می‌باشد و معایب آن احتمالا نبودن یک مدولاسیون عرض پالس PWM اختصاصی و موجود نبودن نسخه‌ی مک آن است.

منبع دی‌جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *