میکسر RMX 44 BT

میکسر RMX 44 BT

در دسته بندی : راهنمای خرید

کمپانی Reloop میکسر تازه خودش با نام RMX-44 BT را چندی پیش معرفی کرد. قیمت این دستگاه  ۴۲۹ یورو است و دارای یک طرح پایه میکسر کلاب ۴ کانال میباشد که افزوده بر آن دارای توانایی اتصال و پخش بلوتوثی بر روی یکی از کانال هایش میباشد. هدف کمپانی Reloop از ساخت این میکسر مقرون به صرفه، ایجاد انگیزه در دی جی های تازه کار است که از اتاق خوابشان بیرون بیایند و به رویداد های کوچک مانند جشن ها و عروسی بروند و مانند یک حرفه ای با یک میکسر کامل و با تمام اصول بنیادی و نخستین پلی کنند تا تجربه حرفه ای بودن را بسادگی تجربه کنند.

RMX-44 BT

جدا از اینکه این میکسر بدون هیچ افکتی به جز فیلتر میباشد، RMX-44 BT یک میکسر کاملا برتر و حرفه ای است، آن دارای تقسیم Cue و یک کانال خوب برای میکروفون میباشد. هر چهار کانال آن دارای سه باند اکولایزر و ناب Trim و فیلترهای دو قطبی بالاگذر / پایینگذر جداگانه ای هستند و کانال میکروفون آن نیز دارای دو باند اکولایزر و توانایی Talkover میباشد. همچنین ویژگی Cue کردن با هدفون نیز دارای سوئیچ تقسیم Cueها به گوش چپ یا راست میباشد.

کراسفیدر این میکسر میتواند به عنوان یک Innofader برای دی جی های اسکرچ بکار گرفته شود، همچنین سوئیچ منحنی کراسفیدر به خوبی به کمک دی جی های اسکرچ آمده و منحنی کراسفیدر را از نرم به تیز سوئیچ میکند.

RMX-44 BT

RMX-44 BT همچنین دارای ورودی و خروجی های خوبی نسبت به قیمت خود میباشد. آن با ۶ ورودی (۶ جفت RCA) CD/Line و دو ورودی Phono برای ترنتیبل ها به همراه امکان اتصال بلوتوث که بر روی کانال چهارم پخش میشود و به وسیله کلید بلوتوث و سوئیچ کانال انجام میشود، ورودی و خروجی های خوبی نسبت به قیمتش دارد. همچنین آن بر روی هر کانال خود دارای اندازه گیر VU متر است و یک جفت VU مترنیز بر روی کانال مستر جایگذاری شده است.

RMX-44 BT

خروجی های این میکسر هم نیز همانند میکسرهای استاندارد حرفه ای دارای یک جفت خروجی تراز (Balanced) XLR برای مستر و دو جفت خروجی ناتراز (Unbalanced) RCA برای Booth و Rec Out میباشد که خروجی Rec Out آن برای لایو استریم بسیار خوب است.

RMX-44 با یک آداپتور ۱۲ ولت سبک Power Brick روشن میشود و یک میکسر تمام آنالوگ است، پس بنابراین دی جی های DVS یا دیجیتالی برای بکار گیری آن به یک رابط صوتی اضافه بر سازمان نیاز خواهند داشت. ساختار پردازنده دیجیتالی پردازش صدای این میکسر برای فراهم کردن یک صدای برجسته طراحی و ساخته شده است. RMX-44 BT دارای بدنه ای فلزی و شیک و سرسخت است و اجزای سازنده آن از فیدرها و ناب های گرفته تا کلید ها و جک های ورودی همگی از بهترین کیفیت ساخته شده اند. همچنین این میکسر دارای وزنی نزدیک به ۵.۴ کیلوگرم میباشد. که برای یک میکسر آنالوگ بسیار خوب است.

RMX-44 BT

حالا چرا بلوتوث؟

معمولا دیده یا شنیده نشده است که یک میکسر بر روی خودش دارای درگاه بلوتوث باشد زیرا همیشه دیرکرد سیگنال صدای دریافتی از طریق بلوتوث یک فاکتور بسیار وخیم و بزرگ برای جلوگیری از این کار بوده است زیرا تنها با کمی دیرکرد سیگنال همه بیت مچ ها و عبارت بندی های شما در زمان بهم خواهند خورد.

اما بلوتوث هوشمند RMX-44 BT این مشکلات را برطرف کرده است و پشتیبان خوبی برای پخش کردن ترک های درون موبایل شما میباشد و حتی میتوانید از منابع بزرگتری مانند Spotify براحتی موزیک های مورد علاقه تان را پخش کنید. گرچه چنین ویژگی در رویداد های رسمی و بزرگ هرگز به کار نخواهد آمد و یک ریسک بزرگ است اما بکار گیری آن در جشن و مهمانی های خانگی علاوه بر اینکه اشکالی ندارد، میتواند یک گزینه خوب برای کشف تکنیک های ناشناخته و تازه باشد.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *