معرفی گروه Meute

معرفی گروه Meute

در دسته بندی : معرفی هنرمندان

MEUTE یک گروه آلمانی ۱۱ نفره موزیک زنده ی میباشد که موزیک رقص را به صورت زنده و در مکان های آزاد یا در هنگام راه رفتن در خیابان با سازهای زنده ی درام، ساکسیفون، ترومپت و... اجرا میکنند. این گروه موزیک های برتر و تنظیم های برجسته ای که دی جی ها در سبک های تکنو، هاوس، دیپ هاوس پخش میکنند را به صورت هیجان انگیزی با سازهای زنده بازسازی میکنند.

هدف MEUTE از این کار پیدایش سبک تازه ای از تلفیق سبک تکنو هیپنوتیک و درایوینگ با گروه موزیک سازهای برنجی و برخی دیگر از سازهای بیانگر میباشد. بنابراین این گروه موزیک الکترونیک را به نوعی خلاقانه از میزهای ثابت جدا کرده است و آن را در طول ۴ سال فعالیت خودش در اروپا، آمریکا و جنوب آفریقا با گشت زنی و راهپیمایی در مکان های گوناگونی از جمله خیابان های شهر، فستیوال های موزیک و سالن های کلاسیک کنسرت به صورت زنده اجرا کرده اند.

معرفی گروه Meute

گروه MEUTE در سال ۲۰۱۵ به دست شیپور نواز Thomas Burhorn در هامبورگ راه اندازی شد. این گروه در آغاز سال ۲۰۱۶ هنگامی که ریمیکس ترک آنها به نام Rej توسط دی جی معروف آلمانی Ame پخش شد، ویدئو های این گروه به سرعت در رسانه های اجتماعی ترند شد و موفقیت زیادی را برای این گروه به همراه داشت. تنها در عرض یک هفته دستاورد این گروه از چشمداشتشان به موزیک سبک دیپ هاوس بیش از ۴۰۰ هزار بازدید در یوتیوب داشته است.

این گروه پس از انتشار آلبومشان به نام Tumult در میانه سال ۲۰۱۷، برگزاری تورهای خود در کلاب های موزیک آلمان، استرالیا، سوئیس، فرانسه، اتریش و لوکزامبورک را آغاز کرد و روی هم رفته در دو سال آغازین پیدایش آنها در صحنه های موزیک الکترونیک بیش از ۱۵۰ اجرا را برگزار کرده اند.

معرفی گروه Meute

تنظیمات Meute باعث شد که در بین هنرمندان بزرگ شناخته شوند. این گروه و دی جی فرانسوی Laurent Garnier, در سال ۲۰۱۷ به طور مشترک آهنگ The Man with the Red Face را در جشنواره Festival Yeah در فرانسه اجرا کردند. در سال ۲۰۱۸ نیز Meute و Stephaan Bodzin در فستیوال Reperkusound در لیون فرانسه باهم روی استیج پدیدار شدند. این گروه چندین اجرای غیر رسمی هم داشته که در جایی ثبت نشده اند. در ژوئن ۲۰۱۸ یک اجرا از این گروه در برلین به توجه گسترده ای رسید که آن آهنگ You & Me (Flume Remix) بود و تا نوامبر ۲۰۲۰ از این ویدئو ۳۹ میلیون با  در یوتیوب بازدید شده است و بیشترین بازدید این گروه به شمار میرود.

پدیدار شدن غیر منتظره ی این گروه در رم در اکتبر ۲۰۱۸ با تک آهنگ Hey Hey (Dennis Ferrer Remix) نیز به همان روش جلب توجه کرد. همچنین در سال ۲۰۱۸ Meute در فستیوال های ESNS و SXSW حضور داشت و سال را به عنوان یکی از  مهمترین هنرمندان رزرو شده توسط جشنواره ها در اروپا به پایان رساندند.

معرفی گروه Meute

در اوایل سال ۲۰۱۹  این گروه در تور اروپای خودش در ۴۰ شهر از ۱۴ کشور گشت و اجرای زنده برگزار کرد و پس از آن به کمک موسسه گوته در آفریقای جنوبی اجرا گذاشتند. تور آمریکای شمالی آنها در ایالات متحده و کانادا در اکتبر ۲۰۱۹ با ۱۴ اجرا انجام شد و در همان ماه آلبوم زنده خودشان به نام Meute Live In Paris را منتشر کردند که در مارس ۲۰۱۹ در سالن کنسرت و تئاتر Le Trianon در پاریس رکورد کرده بودند که دارای ۱۴ ترک که پیشتر به صورت تک آهنگ و همچنین ۳ قطعه از ترک های منتشر نشده بود را منتشر کردند.

این گروه همچنین دارای نوازندگانی بدون مرز و از سراسر جهان است که به کمک سازمان بشر دوستانه آلمانی Musik Bewegt برای بکار گیری موزیک در ایجاد تفاوت در روند آموزش، تلفیق، سلامتی و جوانان انجام شده است. سومین آلبوم ۸ ترک این گروه به نام Puls نیز در ۲۱ فوریه ۲۰۲۰ از لیبل Tumult Records منتشر شده است که با استقبال و ستایش فراوان روبرو شده است.

موزیک این گروه بر پایه سبک های تکنو، هاوس و دیپ هاوس است، آنها ترک ها یا ارنجمنت ها را بازسازی میکنند و نام کارشان را Rework میگذارند. این ترک ها توسط این گروه و سازگار با سازهایشان با ترکیبات تکنو و سازهای ارکستری آکوستیک در معرض دید همگان اجرا و نواخته میشوند و یک موج منحصر به فرد از موزیک و نحوه اجرای آن را نمایش میگذارند و یکپارچگی و تمپو ثابت موزیک الکترونیک را در ترکیب خود نگه میدارند و با سازها و شدت نواختن درام ها به این موزیک ها فراز و نشیب میدهند و شور هیجان بالایی را ایجاد میکنند. مجله آلمانی Frankfurter Allgemeine Zeitung این کار آنان را نتیجه همراهی و یکپارچگی سازها در ارکستر سمفونی ها میداند.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *