معرفی VST: پلاگین Omnisphere

معرفی VST: پلاگین Omnisphere

در دسته بندی : نرم افزار

پلاگین Omnisphere پرچم‌دار سینتی سایزرهای کمپانی Spectrasonics می‌باشد و سازی است که دارای قدرت و تطبیق پذیری بالا است. برترین هنرمندان در سراسر دنیا به Omnisphere اعتماد دارند و از آن به عنوان یک منبع صوتی الهام بخش و غنی استفاده می‌کنند. این نرم‌افزار که برنده‌ی جایزه‌ی Award نیز شده است ارمغان آورنده‌ی بسیاری از انواع مختلف سنتزهای صدا سازی در داخل یک ساز با صدای شگفت انگیز است که شما را به یک سفر اکتشافی طولانی می‌برد.
Omnisphere تنها سینت نرم‌افزاری در دنیا است که ارائه دهنده‌ی ویژگی ادغام سینت سخت‌افزاری می‌باشد. این نوآوری از این کمپانی بیش از ۶۴ سینتی سایزر سخت‌افزاری را پشتیبانی می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید این سینت مجازی را به صورت بصری با سینتی سایزر خود کنترل کنید که یک قابلیت واقعا منحصر به فرد می‌باشد. به عبارتی دیگر این قابلیت اساسی باعث می‌شود تا Omnisphere درست مانند یک سینت سخت‌افزاری عمل کند. لیست این سینتی سایزرهای پشتیبانی شده توسط Omnisphere در زیر ارائه شده است:

List of Supported Hardware

Novation Bass Station II Dave Smith Mopho Korg microKorg Roland JD-XA
Novation Circuit Mono Station Dave Smith OB-6 Korg Minilogue Roland JD-Xi
Novation MiniNova Dave Smith Pro 2 Korg Minilogue XD Roland JP-08
Novation Peak Dave Smith Prophet 6 Korg Monologue Roland JP-8000
Virus A Dave Smith Prophet 8 Korg MS-20ic Roland JU-06
Virus B Dave Smith Prophet 12 Korg MS-2000 Roland JUNO-106
Virus C Dave Smith Prophet X Korg Prologue Roland JX-03
Virus Indigo 1 Dave Smith REV2 Korg Radias Roland SE-02
Virus Indigo 2 Nord Lead 1 Moog Little Phatty Roland SH-01A
Virus TI Nord Lead 2 Moog Minitaur Roland SH-201
Yamaha Reface CS Nord Lead 3 Moog Sirin Roland D-50
Studiologic Sledge Nord Lead 4 Moog Slim Phatty Roland GAIA
Deepmind Nord Lead A1 Moog Sub 37 Roland Super Jupiter
Nord Stage 3 Moog Subsequent 37 Roland System-1
Nord Wave Moog Sub Phatty Roland System-8
Andromeda A6 Moog Voyager Roland VP-03

آن همچنین دارای یک آرپژگیتور بسیار پیشرفته است که شامل الگوها و حالت‌های پخش جدید، کتابخانه‌ی پیش تنظیمات جدید، اصلاح کننده‌های سطح جدید، صداهای آکورد جدید، اسلایدهای گام جدید، تقسیم کنندگان استپ جدید و نمونه برداری از فایل‌های MIDI می‌باشد. آخرین نسخه‌ی این پلاگین دارای کتابخانه‌ی صوتی سخت‌افزاری جدید و خیره کننده با بیش از ۱۶۰۰ پچ جدید می‌باشد که توسط Eric Persing و تیم مشهور توسعه‌ی صدای کمپانی Spectrasonics می‌باشد. هر پروفایل سخت‌افزاری دارای مجموعه‌ای از صداهایی در کتابخانه‌ی سخت‌افزاری است که برای استفاده‌ی اختصاصی سخت‌افزاری که با آن Omnisphere را کنترل می‌کنید طراحی شده‌اند.

این صداهای جدید الهام بخش شامل طیف گسترده‌ای از دسته بندی‌ها و بسیاری از صداهای کلاسیک و خوش سلیقه می‌باشند. به روزرسانی نسخه‌ی ۲.۶ این سینت ارائه دهنده‌ی طراحی صدای کلاسیک Eric Persing از سینت رولند D-50 کمپانی رولند در سال ۱۹۸۷ می‌باشد. همچنین مهم‌تر از همه‌ی اینها این صداهای جدید صرف نظر از سخت‌افزاری که همراه با آن استفاده می‌کنید یا نمی‌کنید برای همه‌ی کاربران در دسترس می‌باشد.
Omnisphere دارای یک موتور سنتز گسترده است که ارائه دهنده‌ی چهار لایه در هر پچ، فیلترهای مختلف سطح جدید، بیش از ۵۰۰ Wavetable DSP، سنتز دانه‌ای یا Granular جدید و قدرتمند، ۸ LFO، ۱۲ ENV، ۳۴ نوع فیلتر در هر بخش، حالت دوبل ماتریس و مدولاسیون کامل FX می‌باشد.

58 FX Units

منبع دی‌جی سنتر هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *