معرفی نرم‌افزار MIXED IN KEY

معرفی نرم‌افزار MIXED IN KEY

در دسته بندی : نرم افزار

راهنمای میکس کردن هارمونیک رسمی

مقدمه

این نرم‌افزار انقلاب میکس کردن هارمونیک را به تحرک واداشته و به میلیون‌ها دی جی نشان داده است که چطور از این تکنیک قدرتمند استفاده کنند. در این راهنما به شما نشان خواهیم داد که چطور دی جی های مشهور دنیا از جمله David Guetta برای میکس هارمونیک از نرم‌افزار Mixed In Key استفاده می‌کنند.

ترکیب کردن کل ترک‌ها، سمپل‌ها، وکال‌ها، ملودی‌ها یا بیس‌لاین‌ها، هرچه که باشد، میکس هارمونیک به زودی به شما کمک می‌کند تا صدایتان شگفت انگیز به نظر برسد. این تکنیک ساده خزانه‌ای از گنجینه‌ی امکانات خلاقانه را برای شما باز می‌کند. شما کلیدهای بی عیب و نقص میکس‌ها و مش آپ‌ها را در اختیار دارید و یاد می‌گیرید که چطور کنترل انرژی ست خود را با استفاده از روش‌های جدید بی شمار در دست بگیرید.

بهترین نرم‌افزار شناسایی کلید

بهترین نرم‌افزار شناسایی کلید

برای استفاده از تکنیک‌های میکس‌ کردن هارمونیک، باید کلید موسیقی که می‌خواهید پلی کنید را بدانید. این نرم‌افزار پیشرو در بازار موسیقی مجموعه‌ی شما را اسکن می‌کند و نتایج را با سیستم پیشگام Camelot EasyMix تطبیق می‌دهد و به شما می‌گوید که آهنگ یا سمپل شما در چه کلیدی می‌باشد و چه کلیدی با آن بهترین ترکیب را ایجاد می‌کند. با استفاده از آن شما حتی نیازی به درک واضح از کلید‌ها و تئوری موسیقی ندارید، استفاده از آن به راحتی شمردن ۱ تا ۳ می‌باشد.

بیش از یک دهه است که این نرم افزار در حال توسعه است و آزمایش های مستقل همواره نشان داده است کهMixed In Key دقیق ترین سیستم تشخیص کلید بر روی کره زمین است. این روزها اکثر نرم‌افزارهای دی جی به همراه یک سیستم داخلی ضعیف تشخیص کلید همراه هستند، در عین حال Mixed In Key انتخاب نهایی برای دی جی های برتر جهان است.

آیا نرم‌افزار دی جی شما به همراه Mixed In Key ارائه نشده است؟

در یک کلام، نه. برخی از نرم‌افزارهای دی جی از سیستم Camelot استفاده می‌کنند، اما شما با استفاده از این نرم‌افزار از دقت و آرامش خاطر حاصل از الگوریتم Mixed In Key بهره‌مند خواهید شد.Mixed In Key به سرعت نتایج شما را به نرم‌افزار دی جی شما منتقل و تغذیه می‌کند و دقیق ترین اطلاعات ممکن را برای شما فراهم می‌کند و شما را مطمئن می‌کند که میکس‌هایتان در چه نقطه‌ای قرار می‌گیرد.

چرخ Camelot

چرخ Camelot

استفاده از آن بسیار ساده است. Mixed In Key در یک نگاه به شما می‌گوید که کدام ترک‌ها و صداها باهم بهتر جواب می‌دهند. شما می‌توانید به همان کلید یکسان دقیق یعنی 5A تا 5Aبچسبید، یا از طریق ابزارها به روشی هماهنگ و دلپذیر حرکت کنید. 5A می‌تواند به نرمی درست مانند چاقویی که کره را برش می‌دهد، به کلیدهای 4A، 6A یا 5B برود. در ادامه‌ی مقاله طرز کار این چرخ به شما توضیح داده خواهد شد:

این شکل بالا، Camelot Wheel است. هر کلید موسیقیایی با ترکیبی از یک حرف و عدد نشان داده می‌شود.حلقه‌ی بیرونی دارای آکوردهای ماژور است، در حالی که حلقه‌ی داخلی نشان دهنده‌ی آکوردهای مینور است.سیستم Camelot Easymix با شمارش به بالا و پایین، حرکت کردن و انتقال بین کلیدها را امکان پذیر می‌کند.

بالا، پایین، اطراف.

مچ کردن کلید موضوع مهمی است، زیرا آن کار صدای میکس موسیقی را طوری جلوه می‌دهد که گویا آن دو ترک یک ترک هستند. بنابراین شما می‌توانید برای تمام ست خود به از آن کلیدها استفاده کنید و همه چیز درست پیش برود. اما بعد از مدتی خیلی کسل کننده می‌شود. با حرکت در اطراف Camelot Wheel، در یک خط مستقیم در چرخ یک پله به پایین یا بالا حرکت کنید و صدای خود را فوق العاده کنید.این مورد را بررسی کنید: 8A به 9A یا 7A می‌رود، زیرا آنها یک شماره بالاتر یا پایین‌تر از 8A در یک خط مستقیم قرار دارند.

میکس کردن از دایره‌ی داخلی به دایره‌ی خارجی

میکس کردن از دایره‌ی داخلی به دایره‌ی خارجی

برای یک میکس هارمونیک دلچسب شما می‌توانید همان شماره را نگه دارید، اما حرف را تغییر دهید. برای مثال، 8A با 8B جور است، زیرا شماره‌ی 8 در آنها یکی است و شما می‌توانید بین آنها میکس کنید.آن چهار گزینه‌ی عالی در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر شما به نتایج Mixed In Key خود نگاه کنید و تلاش کنید تا تصمیم بگیرید تا چه آهنگی را به عنوان ترک بعدی پخش کنید، باید به دنبال چیزی باشید که در مجاورت کد جاری و ترک فعلی شما باشد. همه‌ی آن آهنگ‌های با کدهای مجاور از لحاظ هارمونیک باهم سازگار هستند.

خلاق باشید

با دنبال کردن این قوانین ساده شما به اصول میکس هارمونیک نزدیک شده‌اید و شما می‌توانید بر روی چرخ Camelot به بالا و پایین رفته و میکس کنید و از نتایج این میکس لذت ببرید. اما فریب نخورید، در آن گزینه‌هایی بیشتر از چیزی که با چشم میبینید وجود دارد. سعی کنید مسیر خود را به صورت چرخش عقربه‌های ساعت یا معکوس آن در اطراف چرخ دنبال کنید. حرکت کردن از ترک‌ها به یکدیگر به این صورت صدای ست شما را دلپذیر، تازه و پویا می‌کند. برخی از دی جی های برتر، توجه مخاطبان خود را با یک حرکت دیوانه‌وار جلب می‌کنند. مثلا یک میکس را از یک ترک 3A به یک ترک 9A می‌برند. آن صدایی بسیار بی پروا دارد و باید بسیار با احتیاط این کار مورد استفاده قرار بگیرد، اما نشان می‌دهد که زمانی که بر روی میکس هارمونیک استاد شده‌اید شما چقدر می‌توانید خلاق باشید.

سیستم رتبه بندی سطح انرژی منحصر به فرد

سیستم رتبه بندی سطح انرژی منحصر به فرد

نه تنها دی جی های معروف برای اطمینان از صدای خوب از میکس هارمونیک استفاده می‌کنند، بلکه آنها در اداره کردن مخاطبان خود با انتخاب ترک‌هایی که دارای سطح انرژی ایده‌آل هستند ماهر می‌باشند. Mixed In Key این کار را برای شما بسیار آسان می‌کند تا پتانسیل مجموعه‌ی خود را با رتبه بندی هر ترک با یک سطح انرژی از ۱ تا ۱۰ درک کنید. آن یک روش بسیار جذاب برای اطمینان از برداشتن مناسب ترین ترک برای آن لحظه، ست نهایی یا یک موج وارم آپ بسیار هموار است. میکس هارمونیک با انتخاب رتبه بندی سطح انرژی ترک یک ترفند محرمانه از حرفه‌ای ها می‌باشد. Mixed In Key به تنهایی می‌تواند با لمس یک کلید، دانش فنی و حرفه‌ای را در اختیار شما قرار بدهد.

منبع دی جی سنتر :‌هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *