مروری بر زندگی Ellen Allien

مروری بر زندگی Ellen Allien

در دسته بندی : معرفی هنرمندان

Ellen Fraatz که بیشتر با عنوان Ellen Allien شناخته می‌شود یک موسیقیدان، دی‌جی و آهنگ‌ساز الکترونیک آلمانی است که در برلین زندگی می‌کند. او همچنین موسس لیبل Bpitch Control نیز می‌باشد. آلبوم Stadtkind از او مختص شهر برلین بود و او فرهنگ اتحاد مجدد برلین را به عنوان الهامات اصلی موسیقی خودش را در این آلبوم خاطر نشان کرده است. همچنین او به زبان آلمانی و انگلیسی آواز می‌خواند. موسیقی او بهترین توصیف به عنوان یک ترکیب از موسیقی IDM و Techno است، که جز موسیقی‌های جهت دار سالن رقص بوده و دارای عناصر تجربی قابل توجهی است.

Ellen Allien

Ellen Allien متولد و بزرگ شده‌ی برلین است. در طول سال ۱۹۸۹ او در لندن زندگی کرد و در همین دوره بود که او برای اولین بار با موسیقی الکترونیک ارتباط برقرار کرد. هنگامی که او به برلین برگشت، موسیقی الکترونیک در آلمان به طرز چشم گیری محبوب شده بود. در سال ۱۹۹۲ او در کلاب‌های Bunker، Tresor و E-Werk به یک دی‌جی ثابت تبدیل شد و اجرای رادیویی خودش در برلین را با نام Kiss FM شروع کرد و لیبل ضبط خودش با نام Braincandy را تاسیس کرد. به دلیل مشکلات پخش، او لیبل Braincandy را در سال ۱۹۹۷ به یک سطح جدید رساند و به جای آن شروع به برگزاری برنامه‌هایی تحت نام Pitch Control کرد. او در سال ۱۹۹۹ لیبل BPitch Control را تاسیس کرد.

او اولین آلبومش را با نام Stadtkind در سال ۲۰۰۱ و دومین آلبومش به نام Berlinette را در سال ۲۰۰۳ منتشر کرد. در سال ۲۰۰۵ او پس از انتشار آلبوم Thrills، تصمیم به ایجاد یک لیبل زیر مجموعه‌ی BPitch Control گرفت و لیبلی با نام Memo Musik را تاسیس کرد که برای سبک‌های مینیمال تکنو  و مینیمال هاوس بود. او در سال ۲۰۰۶ آلبوم Orchestra of Bubbles را به همراه Apparat منتشر کرد و در طول همان سال خط مد و فشن خودش را با نام Ellen Allien Fashion راه اندازی کرد. او پس از انتشار آلبوم Sool در سال ۲۰۰۸، پنجمین آلبوم انفرادی‌اش به نام Dust را در سال ۲۰۱۰ منتشر کرد.

او در سال ۲۰۰۹ در یک مستند موسیقی الکترونیک به نام Speaking In Code ظاهر شد. سپس او بر روی موسیقی برای اجرای رقص Drama Per Musica کار کرد که یک اثر مهم بود و در سال ۲۰۱۱ در پاریس با کارگردانی Alexandre Roccoli و Sevérine Rième اجرا شد. آلبوم LISm از او در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و مانند ست‌های دی‌جی‌اش متحد کننده‌ی سبک‌های موسیقیایی مختلفی به صورت یکپارچه بود. همچنین ست‌های جایگزین Nost از او دارای تنوع خاصی است اما با این حال شامل طیف گسترده‌ی موسیقی الکترونیک می‌باشد. او ریشه‌های موسیقی زیر زمینی تکنو را همیشه در آثارش دارد و بعد از گذشت حدود ۳ دهه همچنان پایبند اصول موسیقی دنس ثابت است.

الن در سال ۲۰۱۹ لیبل UFO Inc. را تاسیس کرد و یک آلبوم EP نام UFO را منتشر کرد که در ست‌های دی‌جی او بارها و بارها پخش می‌شد. Ellen Allien اکنون به طور منظم در کلاب‌هایی مانند Nitsa، Barcelona و Circoloco در ایبیزا و Mondo در مادرید اجرا دارد. او همچنین سری اجراهای دو ماه یکبار We Are Not Alone را در زادگاه بومی و محبوبش یعنی برلین آغاز کرده است که میزبان مخاطبان زیادی از شهرهای مختلف اروپا است. همچنین می‌توانید او را در فستیوال‌های بزرگی مانند MELT و N.A.M.E. ببینید. او در مجموع ۱۰ آلبوم، بیش از ۳۰ تک آهنگ و EP، ۹ میکس CD و بیش از ۲۰ ریمیکس را منتشر کرده است.

منبع دی جی سنتر :‌ هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *