۵ نکته‌ی حیاتی برای فعالیت در اینستاگرام

۵ نکته‌ی حیاتی برای فعالیت در اینستاگرام

در دسته بندی : دی‌جی

هزاران دی‌جی در این دنیا وجود دارند – شما چطور خودتان را از آنها متمایز می‌کنید؟ در کنار بهبود و تقویت تکنیک‌ها و توسعه‌ی صدای منحصر به فرد خودتان، جا انداختن نام و آشنا شدن مردم با چهره‌ی شما یک امر بسیار مهم است. از آن گذشته این حرف به آن معنی است که نیاز است شما آگهی‌هایی را منتشر کنید، پوسترهایی را نیز چاپ کنید، اما این روزها رشد کردن شما درگیر و وابسته‌ی پیگیری‌ها شما در پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام است و اینستاگرام یک جز کلیدی در برند سازی شخصی شما می‌باشد. بنابراین در این مقاله پنج نکته‌ی حیاتی برای ترویج و کاشت و برداشت شما در پیگیری‌های متعهدانه‌ی اینستاگرامی را برایتان شرح می‌دهم.

راز رشد کردن: بیشتر از اینکه پست کنید، متعهد باشید

۱.راز رشد کردن: بیشتر از اینکه پست کنید، متعهد باشید

بهترین روش برای رشد فالور در اینستاگرام، برقراری تعامل بیشتر با کاربران است تا اینکه بخواهید بیشتر پست کنید. این کار ممکن از نظر برخی متناقض خوانده شود، اما تا زمانی که شما یک سلبریتی مانند کارل کاکس، تیستو یا ... نباشید مردم دلیلی برای دنبال کردن شما نمی‌بینند. با لایک کردن و کامنت گذاشتن زیر پست طرفداران خود از آنها بخواهید که به پروفایل شما نگاه بیاندازند. از نوشتن جملات هرز مانند “چه پروفایل جالبی، فالو کنید تا من هم فالو کنم” اجتناب کنید. فراموش نکنید که به نظرات آنها در زیر پست‌هایتان جواب بدهید.

به این صورت است که شما یک جامعه‌ از طرفداران خودتان را ایجاد می‌کنید و به مخاطبانتان خدمت می‌کنید. چند صد فالور درگیر داشته باشید بهتر از هزاران فالوری است که با شما تعاملی نداشته باشند. پس هرگز به سرویس‌های خدماتی که لایک و فالور به شما می‌فروشند تکیه نکنید. یک نکته‌ی دیگر این است که لازم نیست هر بار پس از انجام کاری چیزی را پست کنید، گاهی اوقات باید برای ارسال پست‌های هوشمندانه کمی وقت صرف کنید. سعی کنید از زندگی روزمره‌ی خود مانند کار، سفر، غذا یا دی‌جی کردن، تعلیم، برنامه‌ها یا استودیوی خانگی خود استوری‌هایی را منتشر کنید تا فالور‌هایتان بیشتر احساس صمیمیت بکنند. با گذشت زمان متوجه خواهید شد که کدام نوع عکس‌ها و فیلم‌ها بیشتر در ذهن مخاطبان طنین انداز می‌شوند، پس از این کار نترسید و انجام دهید.

تا جای ممکن از هشتگ‌های مربوط به دی‌جی استفاده کنید

۲.تا جای ممکن از هشتگ‌های مربوط به دی‌جی استفاده کنید

استفاده از هشتگ همچنان در حال تکامل است، آن قبلا به عنوان روشی برای ایندکس کردن توییت‌ها در توییتر استفاده می‌شد و امروز مردم آنها را برای دلایل مختلفی به کار می‌برند. شما باید از هشتگ‌های مربوط به دی‌جی استفاده کنید تا در کنار پست‌های مشابه ایندکس شوند. به این ترتیب عکس‌های شما توسط کاربرانی مشاهده می‌شود که آنها شما را نمی‌شناسند ولی به واسطه‌ی استفاده‌ی شما از آن هشتگ شما را می‌بینند، زیرا آنها هم طرفداران دی‌جی هستند و هشتگ‌های مشابه برای دی‌جی را فالو کرده‌اند. هشتگ‌هایی مانند #dj #djlife #djing #djproducer یا #EDM #deephouse #techno و #pioneerdj #nativeinstruments #seratodj #virtualdj از پر بازدید ترین و محبوب ترین آنها در میان طرفداران دی‌جی می‌باشند.

نکته‌ی مهم این است که بهتر است به جای این که شرح پست خودتان را پر از خروارها هشتگ کنید تا یک اسپم به نظر بیاید، بلافاصله پس از پست کردن پست خودتان یک کامنت زیر آن اضافه کنید و همه‌ی آن هشتگ ها را در آن قرار دهید. این کار به همان شکل هشتگ‌های موجود در شرح پست عمل خواهد کرد و وقتی که افراد شروع به کامنت گذاشتن در زیر پست شما می‌کنند در زیر آنها گرفتار خواهند شد.

۳.در استوری‌های اینستاگرام فعال باشید

۳.در استوری‌های اینستاگرام فعال باشید

استوری‌های اینستاگرام تقریبا یک ویژگی‌ آن می‌باشند که به شما اجازه‌ می‌دهد تا عکس‌ها یا ویدئو‌های ۱۵ ثانیه‌ای را با استفاده از فیلتر‌های مختلفی به پروفایل خود ارسال کنید و تا ۲۴ ساعت بیشتر باقی نمی‌مانند و ناپدید می‌شوند. آنها ثابت نیستند و برای همین در پست کردن عکس‌ها آزادی عمل بیشتری دارید. همچنین اگر که دوست داشته باشید می‌توانید آنها را در دسته بندی‌های مختلفی درست در بین پروفایل و پست‌های خودتان ذخیره کنید تا برای همیشه باقی بمانند و به نوعی نشان دهنده‌ی جهات دیگر سبک زندگی شما باشند.

نکته‌ی قابل توجه برای فعالیت در این بخش این است که استوری‌های اینستاگرام بخشی برای ارسال نظرات دارند و شما باید با ارسال نظرات خود به استوری‌های مخاطبانتان با آنها نوعی تعامل دیگر داشته باشید و این یک روش جدید و متفاوت برای ارتباط با کاربران اینستاگرام است که جدا از لایک کردن و کامنت گذاشتن در زیر پست‌های آنها می‌باشد.

اجراهای خود را پروموت کنید اما زیاده روی نکنید

۴.اجراهای خود را پروموت کنید اما زیاده روی نکنید

برخی دی‌جی‌ها از اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم برای پروموت بی وقفه‌ی برنامه‌هایشان استفاده می‌کنند و اتفاقی که می‌افتد این است که پروفایل آنها تبدیل به یک مجموعه‌ی تبلیغاتی اجراها می‌شود. پروموت بیش از حد برنامه‌های یکی از سریع ترین روش‌های آنفالو کردن شما توسط طرفدارانتان است. اگر که ۹ پست اول شما در اینستاگرام همگی پوسترهای اجرا هستند، احتمالا شما نسبت به آینده باید فرد پر سرو صدایی باشید، اما باید به یاد داشته باشید که همه‌ی افرادی که شما را دنبال می‌کنند در همان شهر منطقه یا کشور شما زندگی نمی‌کنند.

این کار را بیش از حد انجام ندهید، مشکلی ندارد که پوسترهای اجرای خودتان را پست کنید اما این زنجیره را با قرار دادن محتوای‌های دیگر بشکنید. شما تابلوی تبلیغاتی نیستید. برای تبلیغات همیشه از بخش لینک در قسمت بیوگرافی استفاده کنید. برنامه‌های در راه خودتان را با قرار دادن لینک صفحه‌ی آن ایونت تبلیغ کنید و هر باری که یک برنامه‌ی جدیدی دارید در زیر پست آن از جمله‌ی Link in my bio استفاده کنید تا مخاطبان بتوانند فراخوان شما را از طریق آن لینک دنبال کنند.

پست کردن ویدئوها را فراموش نکنید

۵.پست کردن ویدئوها را فراموش نکنید

اینستاگرام همچنین به شما اجازه‌می‌دهد تا ویدئو‌های ۶۰ ثانیه‌ای را ارسال کنید. این ویدئو می‌تواند هر چیز مربوط به شما و موسیقی باشد از اجرای زنده گرفته تا صحبت‌هایی در مورد موضوعات خاص در زمینه‌ی موسیقی، این یک راه عالی برای درگیر کردن بیشتر مخاطبان است، مخصوصا اگر که تا به امروز بیشتر روی عکس‌ها تمرکز کرده باشید این کار بسیار مفید است.

اگر ویدئوی ۶۰ ثانیه‌ای زیاد است می‌توانید از روش‌های خلاقانه‌ای مانند ابزار Boomerang استفاده کنید تا بتوانید یک لوپ ویدئویی کوتاه تهیه کنید و ویدئوی شما مانند یک GIF شود و سرگرم کننده تر باشد.

در نهایت

در نهایت

احتمالا شنیده‌اید که اکثر دی‌جی‌ها از این شکایت دارند که بچه‌ها این روزها به جای بالا بردن مهارت‌های خود در دی‌جی بیشتر روی بازایابی رسانه‌های اجتماعی تمرکز دارند. در حالی که من خودم این موضوع را به شخصه قبول دارم، اما حاضرم قسم بخورم که مردم آن بیرون تا وقتی شما را نشناسند و ندانند که چه کسی هستید و چگونه زندگی می‌کنید هیچ جذابیتی برایشان نخواهید داشت برای همین باید بیشتر از قبل خودتان را درگیر صحبت کردن و برقراری تعاملات اجتماعی بکنید. این کار برای جذب طرفداران و رشد جامعه‌ی شما است ولی این کار به تنهایی کافی نیست و باید پا به پای هدف اصلی و مهارت‌های دی‌جی شما رشد کند.

منبع دی جی سنتر :‌هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *