۵ نکته برای کم کردن اضافه بار CPU در Ableton Live

۵ نکته برای کم کردن اضافه بار CPU در Ableton Live

در دسته بندی : نرم افزار

بدترین چیزی که می‌تواند اتفاق بیافتد این است که شما به یک نقطه‌ی خلاقانه در هنگام آهنگ سازی رسیده باشید و جریان کاری خوبی را در پیش گرفته باشید و در همان نقطه Ableton Live تصمیم به ارسال Crash به شما می‌گیرد و از برنامه خارج می‌شود و احتمالا دلیل اصلی این اتفاق این است که CPU شما زیر اضافه بار کم آورده است. ما قصد دارم در این مقاله برای کمک در کاهش اضافه بار CPU در Ableton Live پنج نکته را با شما به اشتراک بگذاریم تا یک تجربه‌ی شگفت انگیز را در آهنگ سازی با Ableton برای شما فراهم کنیم.

سرمایه گذاری برای هارد SSD

۱-سرمایه گذاری برای هارد SSD

بر روی یک هارد SSD سرمایه گذاری کنید، زیرا این کار باعث افزایش عملکرد کلی شما بر روی دسکتاپ یا لب تاب می‌شود. این افزایش عملکرد بر روی زمان بوت شدن، خواندن و نوشتن و همچنین اجرای برنامه ها تاثیر گذار است. حتی کسانی که برای آهنگ سازی از لپ تاپ‌های قدیمی استفاده می‌کنند نیز می‌توانند هارد‌های SSD را برای افزایش چشمگیر سرعت کامپیوتر خود، به کار بگیرند و به جای CD-ROM لپ تاپ یک هارد SSD را در داخل لپ تاپ جای گذاری کنند.

پیشنهادات ما:

هارد سامسونگ 970 Evo / ظرفیت: ۲۵۰ گیگابایت، ۵۰۰ گیگابایت، ۱ ترابایت، ۲ ترابایت / رابط: PCIe نسل ۳ x4M.2

هارد سامسونگ 860 Evo / ظرفیت: ۲۵۰ گیگابایت، ۵۰۰ گیگابایت، ۱ ترابایت، ۲ ترابایت، ۴ ترابایت / رابط: ۲.۵ اینچی،mSATA، M.2

تنظیم Buffer Size

۲-تنظیم Buffer Size

این بستگی به کاری که انجام می‌دهید دارد. شما می‌توانید بافر سایز را بر این اساس تنظیم کنید. اگر شما در حال تولید موسیقی یا ضبط در داخل Ableton هستید، این به نفع شما است که بافر سایز را به ترتیب حدود ۲۵۶ یا ۵۱۲ قرار دهید. هرچه اندازه‌ی بافر سایز کمتر باشد، زمان تاخیر ورودی‌ها در برنامه‌ها نیز کمتر می‌شود. اگر شما فقط در حال میکس کردن می‌باشید می‌توانید بافر سایز را زیاد کنید و هیچ گونه لک و خرابی صدا نداشته باشید. بافر سایز پایین کیفیت خروجی صدا را تا حدودی کم می‌کند و در هنگام تولید موسیقی یا ضبط صدا شما را با مشکل مواجه نمی‌کند.

Freeze کردن و سپس Flat کردن

۳-Freeze کردن و سپس Flat کردن

برای اینکه بار CPU خود را در حد مطلوب نگه دارید می‌توانید بر روی یک ترک راست کلیک کنید و سپس بر روی گزینه‌ی Freeze Track کلیک کنید، کاری که این عمل انجام می‌دهد غیر فعال کردن هر پلاگینی است که شما بر روی آن ترک فراهم کرده‌اید. اما صدای آن ترک درست مانند قبل از فریز کردن باقی می‌ماند. پس از اینکه Freeze کردن ترک به اتمام رسید شما می‌توانید کلیپ MIDI را Flat کرده و آن را به یک فایل صوتی تبدیل کنید که در به حداقل رساندن بار CPU کانپیوتر شما تاثیر و نقش زیادی دارد.

غیر فعال کردن پلاگین‌هایی که مورد استفاده نیستند

۴-غیر فعال کردن پلاگین‌هایی که مورد استفاده نیستند

این یکی دیگر از نکات برای سرحال نگه داشتن بارگذاری CPU و مصرف کم آن است. شما باید بدانید که کدام یک از پلاگین‌ها مورد استفاده هستند و دیگر پلاگین‌هایی را که در آن زمان استفاده نمی‌شوند را غیر فعال یا حذف کنید. همچنین شما می‌توانید نمای تجزیه و تحلیل پلاگین EQ Eight را غیر فعال کنید که اگر شما در چند مورد از آنها استفاده می‌کنید، این کار می‌تواند بار CPU شما را به شدت کاهش دهد.

ترک های خود را بر روی همان هارد ذخیره کنید

۵-ترک های خود را بر روی همان هارد ذخیره کنید

این کار می‌تواند به کاهش بار روی CPU شما کمک کند زیرا خواندن و نوشتن برنامه در یک مکان اتفاق می‌افتد. ذخیره کردن ترک‌ها بر روی یک هارد دیگر می‌تواند بارگذاری سمپل‌ها را کند و آهسته کند که این اتفاق برای من چندین مرتبه باعث Crash (پیام ارور Ableton) شده است. لازم به ذکر است که ذخیره‌ی پلاگین‌ها بر روی یک هارد کند تر می‌تواند به طرز تاثیر گذاری عملکرد Ableton را در هنگام بارگذاری پلاگین‌ها آهسته کند.

منبع دی جی سنتر :‌هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *