۵ نکته طراحی صدا برای تازه کاران

۵ نکته طراحی صدا برای تازه کاران

در دسته بندی : آهنگسازی

آیا یک تازه وارد در جهان آهنگسازی هستید؟ ما در این نوشتار ۵ نکته بسیار ارزشمند در طراحی صدا را به شما خواهیم گفت. ما این نکات را ویژه آهنگسازان تازه کاری که رو به طراحی صدا آورده اند جمع آوری کرده ایم. پس بیایید با هم ،نگاهی به این ۵ تکنیک برای طراحی صدا بیاندازیم.

 یک پریست خالی آغاز کنید

با یک پریست خالی آغاز کنید

همیشه برای طراحی صدا بهتر است که از یک پچ ساده و اولیه استفاده کنید تا اینکه بخواهید پچ های از پیش تنظیم شده را به کار ببرید. این کار زمینه خوبی را برای آغاز درست طراحی صدا فراهم میکند و شما در دریافتن چگونگی روش کارکرد پارامترهای به کار رفته در آن پچ ها سردرگم نخواهید شد.

 پیچش های یک سینت کوچک آغاز کنید

با پیچش های یک سینت کوچک آغاز کنید

با به کار گیری یک شکل موج دندان اره ای (Sawtooth) ساده آغاز کنید. یک فیلتر پایین‌گذر به دنبال سینت بیافزایید و با تنظیمات ADSR بازی کنید و نخست آن را رویEnvelope  AMP و سپس روی Filter بیازمایید و از چگونگی اثر گذاری رنگ دهی این کار بر روی صداها آگاه شوید. هنگامی که اصول چگونگی تعامل این عناصر با یکدیگر را درک کردید، میتوانید از همان نقطه طراحی و ساخت صدا را آغاز کنید.

FX سینت را رها کنید

FX سینت را رها کنید

هیچگاه به ویژه در آغاز کار وسوسه نشوید که صدا را در FX بارگذاری کنید زیرا این کار توانایی شما برای شنیدن تغییرات جزئی را از بین میبرد. این کار شاید شنیدن صدای سینت را برای شما جذاب تر کند، اما جلوی پیشرفت شما در یادگیری و شناخت هنر طراحی صدا را کاهش می دهد.

ریست های مهندسی معکوس

ساختن پریست ها با مهندسی معکوس

از مهندسی معکوس برخی از پریست های مورد علاقه خود از طراحان حرفه ای صدا نترسید. گاهی اوقات بهترین راه برای یادگیری این است که در وهله نخست بفهمیم دیگران چگونه به آنجا رسیده اند. این آموخته‌ها را برای ساخت صدای جدیدی به کار ببرید که بتوانید آن را برای خود سفارشی کنید.

تغییرات معلم شماست

تغییرات معلم شماست

گاهی اوقات میتوانید زمانی که در مراحل تجربی / یادگیری هستید، از راه‌اندازی دوباره پریست ها برای بازسازی آموخته‌های پیشین خودتان و وارد کردن داده های بیش از اندازه بر روی تلاش‌های فعلی نترسید. افزودن بسیاری از پارامترهای تصادفی اغلب میتواند صدا را بیش از اندازه بارگذاری (Overload) کند. طراحی یک صدای خوب همان اندازه که به ژیمناستیک صدا از روش تنظیمات مدولاسیون بستگی دارد، از روش هایی ساده اثر بخشی خودش را ایفا میکند.

منبع DJCMAG: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *