۵ راز در مورد چیزهایی که یک دی جی را عالی می‌کند

۵ راز در مورد چیزهایی که یک دی جی را عالی می‌کند

در دسته بندی : دی‌جی

من و افرادی که در این مجموعه کار می‌کنیم موجودات فضایی نیستیم، اما فقط به واسطه‌ی حضور بلند مدت خودمان در زمینه‌ی موسیقی الکترونیک و ارتباط زیاد با انواع دی جی‌ها و فعالیت شخصی خودمان در زمینه‌ی دی جی به چیزهایی دست یافته‌ایم و به مواردی توجه کرده‌ایم که شاید کمتر کسی این کار را انجام دهد. چیزهای خوب و مواردی که نشان می‌دهند شما حرفه‌ای هستید، اغلب نکات ظریفی هستند. اما به جای بحث و جدال بر سر اینکه چه چیزی باعث حرفه‌ای بودن شما می‌شود، بهتر است که برخی از موارد قطعی را در این مقاله بخوانید:

نگرش

۱.نگرش

این مورد صرفا برای حرفه‌ای شدن نمی‌باشد. اما اغلب برای کسانی که دی جی کردن را فقط یک سرگرمی می‌دانند، یک راز محسوب می‌شود. تغییر نگرش مثبت برای یک دی جی شدیدا مهم است. منظور ما یک انحراف فکری اندک نیست. بلکه  به وجود آوردن و داشتن یک رویکرد روشن و واضح برای همه چیز درگیر در حرفه‌ی دی جی است. دی جی‌های فوق العاده اغلب همه چیز را آسان می‌گیرند . آنها حل کننده‌ی مشکلات هستند نه سازندگان مشکل. Diva (سردسته‌ی زنان خواننده اپرا) بودن در فرانسه فقط یک سرگرمی محسوب می‌شود اما یک دی جی فردی کاملا متفاوت از آنهاست. اینکه یک یا دو زبان اضافه‌تر از زبان مادری خود را بلد باشید یک نقطه‌ی قوت است. این مورد و سایر مهارت‌های کوچک نشان دهنده‌ی فردی است که با اشتیاق همچنان در حال یادگیری است. پس یادگیری یک عامل مهم در تغییر نگرش می‌باشد و هرچه علم شما بیشتر باشد احترام متقابل بیشتری نیز دریافت خواهید کرد و لازم نیست برای چیزی که در حال حاضر می‌توانید یاد بگیرید، چند سال دیگر به عقب برگردید و تازه بخواهید آن کار را شروع کنید. این بیشتر در مورد آنهایی است که فکر می‌کنند جایشان در برلین است و جای اشتباهی متولد شده‌اند، ولی اگر زمانی به برلین بروند و نتوانند یک جمله‌ی آلمانی را متوجه شوند تمام امیدهای جاه طلبانه‌ی آنها نقش بر آب خواهد شد.

خونسردی

۲.خونسردی

یک دی جی شایسته توانایی استفاده از هر تجهیزاتی را دارد. اگر لازم باشد آنها می‌توانند مردمی از جنس سنگ را باهم به سالن بکشانند و برقصانند. مطمئنا آنها ترجیهات و حتی تقاضاهایی هم دارند اما وقتی مسئله‌ی اجبار و فشار به پیش می‌آید، این دی جی‌های شایسته هستند که موضوع را حل می‌کنند و نه تجهیزات و فناوری. تکنیک‌ها و خلاقیت‌ها در ذهن آنها جاری می‌شوند نه در دستان و ابزارها. اگر چنین دی جی را پیدا کنید آنها در هر شرایطی فقط قادر به مدیریت شرایط نیستند، بلکه در آن موقعیت خواهند درخشید. یک دی جی عالی حتی می‌تواند با آهنگ‌های افراد دیگر پلی کند و بهتر از صاحب آن آهنگ‌ها صدا را پخش کند. یک دی جی خوب در زمان اجرا حتی وقتی که با یک نفر در حال صحبت باشد به هیچ وجه کاری را از قلم نمی‌اندازد و تمام انرژی و ترفندهای در ذهنش را پیاده می‌کند و تمام این دقیق بودن و اعتماد به نفس به حفظ آرامش و خونسردی آن دی جی برمیگردد.

تمایل برای حرکت با جریان

۳.تمایل برای حرکت با جریان

یک دی جی عالی قادر است که خودش را در هر شرایطی سازگار کند. آنها می‌توانند تصویر کلی از برنامه‌های خود را درک کنند. چیزی برای آنها آنجا وجود ندارد، بلکه آنها هستند که برای بوجود آوردن آن چیزها آنجا حضور دارند. آنها ست‌های از پیش تنظیم شده را طوطی وار پخش نمی‌کنند. آنها قادر به بداهه نوازی هستند. آنها به هر چیزی که نیازمند رسیدگی باشد سر میزنند. بعضی وقت‌ها در یک شلوغی و هیاهو ممکن است مشکلی پیش بیاید و چیزی دچار اختلال بشود. برای مثال یک بار من دیدم که در یک سوپرکلاب مدیر آنجا تصمیم گرفته بود که نیمی از آن مکان را تعطیل کند زیرا او دید که بچه‌هایی که تا به حال بیرون از اتاق خواب خود پلی نکرده بودند در پشت میز دی جی بودند و نمی‌توانستند یک وارم آپ خوب را اجرا کنند. در همین زمان یک دی جی با تجربه که در آن محل شاهد همه‌ی وقایع بود از مدیر آن کلاب خواست که ادامه‌ی کار را به او بسپارد و او با تجزیه و تحلیل خوب آن مکان و افراد عصبانی از آن شرایط توانست با پخش موسیقی اوضاع را به حالت عادی برگرداند. نکته‌ی مهم در این مثال قدرت تشخیص و فهمیدن جریان حاکم در یک مکان است که یکی از ویژگی‌های دی جی‌های خوب است.

لطافت

۴.لطافت

وحشیانه ترین ترک‌های تکنو را می‌توان با هوش و مدیریت ارائه داد. این فرق بین بزرگان و تازه کاران است، آنها تفاوت‌های ظریف را درک می‌کنند. آنها در کنار اجزای صدا کار می‌کنند، نه در مقابل آنها. آنها انرژی جمعیت را احساس می کنند و به آن پاسخ می دهند. هرکسی در یک کلاب وظیفه‌ی خودش را دارد، همه به نوعی باید به افراد حاضر در آنجا باید خدمت کنند و دی جی نیز در صدر این مسئله قرار دارد، وظیفه‌ی او آشنا کردن به مرور گوش مخاطبان به صدای خود و بردن آنها به یک سفر موسیقیایی چند ساعته است پس تمام دست اندازها و سرعت گیرهای این مسیر باید به طوری رد شوند که آسیبی به گوش مخاطبان نرسد یا آن صدا برایشان آزار دهنده نشود.

جذابیت

۵.جذابیت

جذاب بودن تنها در مورد قیافه یا نوع لباس پوشیدن شما نمی‌شود، بلکه منشا اصلی جذابیت یک نفر رفتار خوش برخورد و طرز حرف زدن او است. اینکه کسی بخواهد با شما صحبت کند چیزی نیست که نیازمند اجازه باشد یا موضوعی باشد که حتما برای شما مهم باشد. شما باید مهربان باشید و توانایی برقرار کردن یک ارتباط خوب با همه افراد را داشته باشید. قدرت این را داشته باشید که با احترام در مورد دیگر دی جی‌ها صحبت کنید، حتی اگر از آنها خوشتان نیاید. وقتی در جایی که شما هستید و از دی جی دیگری تجلیل می‌شود قدرت نگه داشتن نفس خود را داشته باشید و شروع به بدگویی از آن دی جی نکنید. اینها مواردی هستند که شاید مردم عادی آنها را به وضوح نبینند اما اینها انرژی‌هایی هستند که کاملا از سمت شما حس خواهند شد.

منبع دی جی سنتر :‌ هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *