چهار روش برای تنظیم کنترلرها در کلاب

چهار روش برای تنظیم کنترلرها در کلاب

در دسته بندی : دی‌جی

توجه : برای اجرا در کلاب های معتبر تنها در صورتی که قصد اجرای لایو پرفرمنس با دیوایس های خاص خود را داشته باشید یا اینکه یک آرتیست بسیار معتبر در سطح جهانی باشید ، به شما اجازه داده خواهد شد تا ست دی جی کلاب را به روش مد نظر خود تغییر دهید و در صورتی که دی جی ناشناخته و جویای نامی باشید از شما در خواست خواهد شد که با دو عدد فلش روی استیج حاضر شوید و با ست کلاب مشغول به دی جی کردن شوید. این مقاله صرفا برای در نظر گرفتن مواقعی است که به هر دلیل شما توانایی اجرا با ست کلاب را نداشته باشید و کلاب به شما اجازه کار با دستگاه و کنترلر خود را به شما می دهد.

تنظیم دستگاه‌های کنترلر شما در خانه به طور معمول مانند کره خوری راحت است و به نظر نمی‌رسد با آن به مشکلی بر بخورید. اما زمانی ممکن است که شما با اعتماد به نفس کامل با خودتان می‌گویید حتما در اجرای بعدی کنترلر خودم را برای اجرا می‌برم و روی همه تنظیمات آن مسلط هستم ولی ممکن است فاجعه ای رخ دهد. در هنگام تنظیمات با ۱۰ مدل مشکل گوناگون روبرو می‌شوید، عصبی می‌شوید و اجرای شما آن طور که برنامه ریزی کرده‌اید پیش نمی‌رود.

پس از گذشت ۱۴ سال، از تنظیم کنترلرها در محیط‌های کلاب و استفاده از تجربیات دی جی‌ها، در این مقاله ما چهار روش مناسب برای تنظیم کنترلر در کلاب را به شما می‌گوییم که کمترین استرس و پیچیدگی را دارند و همچنین احترام دیگر دی جی‌ها را نیز با این روش‌ها آنها حفظ خواهید کرد. ما این روش‌ها را به ترتیب اولویت برای شما در ادامه لیست کرده‌ایم که به شرح زیر است :

حدود ۵ ساعت قبل از اجرایتان صدای خود را چک کنید‌ (قبل از باز شدن کلاب)

۱.حدود ۵ ساعت قبل از اجرایتان صدای خود را چک کنید‌ (قبل از باز شدن کلاب)

این یک سناریوی ایده‌آل برای دی جی کردن با یک یا چند دستگاه به غیر از تجهیزات آن کلاب می‌باشد. زودتر از همه آنجا حضور داشته باشید و جلوتر تجیزات خود را در آن محیط تنظیم کنید که دیگر تغییری نکند. سپس کافی است نیم ساعت قبل از لاین آپ خود آنجا باشید و می‌توانید بدون استرس ، حداکثر کارایی کار خود را انجام دهید. در این سناریو همه چیزه شما بر روی استیج آماده می‌باشد به غیر از لپ تاپ که نباید آن را فراموش کنید.

مزایا:

  • تنظیمات شما در آن مکان قفل می‌شوند.
  • استرس قبل اجرا خیلی کم می شود.
  • زمان کافی برای تنظیم، ور رفتن و برطرف کردن باگ‌‌ها خواهید داشت.

معایب:

  • نیازمند گفت و گو و هماهنگی با مهندسان فنی آنجا و پرداخت هزینه مکان
  • شما به طور رسمی همه چیز را برای خود مهیا کرده‌اید و موقعیت خیلی مناسبی دارید و به نظر می‌آید که کاری نمایشی را اجرا کنید.
قبل از شروع اجراها و تنها چند ساعت جلوتر صدای خود را بررسی کنید

۲.قبل از شروع اجراها و تنها چند ساعت جلوتر صدای خود را بررسی کنید

اگر نمی‌توانید میز/میکسر/تجهیزات صوتی خود را به شبکه‌ی اصلی صدا لینک و در آنجا مستقر کنید، ممکن است لازم باشد که در جایگاه دی جی مستقر بشوید. این تقریبا همان مورد اولی است، منتها با تفاوت اینکه شما باید درست قبل از زمان اجرا تجهیزات خود را در آنجا جابه جا و تنظیم کنید و البته قبل از باز شدن کلاب حتما اگر توانستید صدای خود را خوب چک کنید.  در مورد قبلی شما به محل اجرا می‌آمدید و تنها بعد از اتصال لپ تاپ خود شروع به اجرا می‌کردید ولی حالا باید بعد از اتمام ست دی جی دیگر شروع به جابه جایی تجهیزات کنید تا مزاحمت و بی احترامی برای دیگر دی جی‌ها در آن مکان به وجود نیاورید.

تمام تجهیزات خود را در ایده‌آل ترین حالت ممکن روی میز بوث تنظیم کنید و اگر بعد از برک دان لاین آپ شما است شروع به تست کنید:

- یک کابل USB بلند همراه خود داشته باشید تا اگر کارت صدای حرفه‌ی دی جی از محل استقرار شما دور بود به مشکل نخورید.

- کابل USB را به کنترلر وصل کرده و آماده‌ی اتصال به لپ تاپ کنید.

- کابل برق آنها را آماده‌ی اتصال کنید و لپ تاپ را روشن کنید.

- نرم‌افزار خود را راه اندازی کنید و آزمایش کنید که سیگنا‌لهای صوتی و مپ‌ها به درستی در میکسر یا کنترلر شما کار کنند.

- در صورت امکان لپ تاپ خود را ببندید و روی کنترلر قرار دهید.

و حالا وقتی نوبت به اجرای شما رسید لپ تاپ و کنترلر را در محل مورد نظر قرار دهید USB کارت صدا را وصل کنید و کلید پلی را فشار دهید.

در شکاف زمانی خودتان تنظیمات را انجام دهید (اگر که قادر به نرم میکس کردن هستید)

۳.در شکاف زمانی خودتان تنظیمات را انجام دهید (اگر که قادر به نرم میکس کردن هستید)

-یک موبایل، Mp3 پلیر، یا هر چیزی که قادر به پخش ۲۰ دقیقه موسیقی باشد را همراه خود بیاورید.

-بهترین روش برای این کار این است که میکس آماده ی خود را بر روی CD رایت کنید و از CDJهای موجود در آنجا استفاده کنید.

-یک میکس آماده از ترک‌های اولیه‌ی مورد نظرتان را آماده کنید و پس از اتمام ست دی جی دیگر صبر کنید تا به طور کامل از پشت میز خارج شود، سپس تجهیزات خود را مستقر کنید و با آن دستگاه ست آماده‌ی خود را پخش کنید و پس از اتمام تنظیمات خود به آرامی با آن صدای آماده شروع به میکس کنید.

زمان کم و لحظات فوق العاده مهم

۴.زمان کم و لحظات فوق العاده مهم

اگر نمی‌توانید کمی زودتر یا حتی از قبل از باز شدن کلاب تجهیزات خود را مستقر کنید بهتر است که با اعتماد به نفس کامل به افراد آنجا و مخاطبان سلام کنید و بگویید: من زمان زیادی نداشتم و از شما می‌خواهم زمانی کوتاهی را برای آماده شدن تجهیزات من صبر کنید و برای مدت  زمان نهایتا۲۰ دقیقه تنظیمات خود را انجام دهید. اصلا نگران نباشید و استرس نداشته باشید ۲۰ دقیقه زمان زیاد برای مخاطبان نیست ولی برای تنظیمات شما به اندازه کافی است. همچنین این انتظار مخاطبان، شور و شوقی را برای شنیدن ست شما در آنها به وجود می‌آورد.

منبع دی جی سنتر :‌هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *