4 روش برای سرحال نگه داشتن ست دی جی

4 روش برای سرحال نگه داشتن ست دی جی

در دسته بندی : دی‌جی

هر دی جی دارای آهنگ‌های ترکیبی است که می‌داند به خوبی جواب می‌دهد. آن ترک‌ها مهم هستند زیرا آنها می‌توانند در میان دیگر ترک‌ها برجسته بودن خود را نشان دهند، اما این آسان است که تنبل باشید و همان ترکیب‌های یکسان و همیشگی را دوباره و دوباره پلی کنید. اگر شما همیشه ترفند‌های یکسان را بکار ببرید یا بیش از حد برای یک جمعیت یکسان میکس کنید، ممکن است ترفند‌های شما دیگر جذابیت اولیه‌ی خود را نداشته باشند و تکراری بشوند.
و این فقط ترکیب آهنگ‌ها نیست که کهنه می شوند: موسیقی تمایل به تغییر کردن دارد، مگر اینکه شما برای شب یک تم خاص در نظر گرفته باشید (برای مثال بخواهید برای دسته ای از اقوام و آشنایانی پلی کنید که تمایل به شنیدن آهنگ‌های خاطره ساز و همیشگی قدیمی دارند)، سبک‌های خاص برای اکثر جمعیت‌هایی که همه چیز گوش می دهند خیلی زود از توجه خارج می‌شوند. اگر شما از این موضوع آگاه نباشید، باید به زودی از سبک یک دی جی کلاب خارج شوید. مگر اینکه یک قشر خاص و ویژه از دی جی های برتر باشید. در این مقاله ما چهار روش برای کمک به سوئیچ کردن در دی جی کردن به شما می گوییم. 

موسیقی‌های جدید را مطابق با پایه ها جست و جو کنید

داشتن یک مجموعه‌ی تازه از ترک‌ها ساده ترین روش برای نو کردن ست‌های شما می‌باشد و تمام فوت و فن این کار در این است که در یک زمان تعداد زیادی آهنگ را به کتابخانه‌ی خود اضافه نکنید. اگر شما تعداد زیادی موسیقی جدید را اضافه کنید، قادر نخواهید بود آنها را سازماندهی کنید و آنها در نهایت به آشغال‌های اضافه‌ای تبدیل می شوند که در کتابخانه ی شما جا گرفته‌ اند.
شما ممکن است یک سایت مورد علاقه یا فروشگاهی برای موسیقی انتخاب کنید، اما آن همچنین می‌تواند باعث شود تا کورکورانه به دنبال کشف موسیقی جدید باشید. سعی کنید در یک منبع موسیقی متفاوت اکانت بخرید یا در دیگر سرویس‌های موسیقی مانند Bandcamp به دنبال موسیقی بگردید که در آنها موسیقی‌هایی وجود دارند که در دیگر سایت های آنلاین موجود نمی‌باشد.

هر هفته یا هر ماه پلی لیست های جدید بسازید

همه ی دی جی ها باید پلی لیست‌های خود را با ترک هایی پر کنند که می دانند آنها برای نوع برنامه ای که در آن پلی می کنند مناسب هستند. بسیاری از دی جی ها وجود دارند که مقصر کار خودشان می‌باشند زیرا هیچ تلاشی برای تازه کردن پلی لیست خود انجام نمی‌دهند و لیست‌های جدید تر درست نمی‌کنند. سعی کنید پلی لیست‌های جدید تری ایجاد کنید که شامل ترک‌های سالن پر کن ثابت شده باشد تا به عنوان ترک‌های جدید مناسب کار شما باشد و حتی برخی که ممکن است کمی پر قدرت تر از دیگر ترک ها باشند را در پلی لیست خود قرار دهید. با ریسک کردن و قرار دادن ترک های جدید در کنار ترک های قدیمی، ممکن است که مخاطبان شما ترک‌های قدیمی را به یاد نیاورند و این عالی ترین روش برای اضافه کردن چاشنی به ست ها می باشد.

گروه‌های کوچک تازه ای از ترک های قدیمی و جدید ایجاد کنید

دسته های کوچک تازه ای از ترک های قدیمی و جدید ایجاد کنید

کار کردن بر روی ترکیب میکس جدید با استفاده از روش ساندویچ: با یک آهنگ شروع کنید که می‌دانید جواب خوبی می‌دهد، سپس یک ترکی که ممکن است آشنا نباشد را روی دک بیاندازید، و پس از آن ست خود را با یک ترک داغ و جذابی که می دانید جواب یک جمعیت بزرگ را می دهد پرانرژی تر کنید. روش ساندویچ به شما اجازه می دهد تا ترک های جدید را بدون منحرف کردن مخاطبان پخش کنید و آن یک شبکه‌ی امن درست می‌کند که به شما اجازه می‌دهد به کلی در ست خود ریسک موسیقیایی بکنید.

اضافه کردن ترفند های کوچک به سبک میکس کردنتان

اضافه کردن ترفند های کوچک به سبک میکس کردنتان

تغییر دادن ست هایتان با اضافه کردن ترفند‌های جدید: سعی کنید کنترلر یا اکولایزر میکسر خود را به یک ایزولیتور تغییر دهید تا بتوانید در ترکیب هایتان ریزه کاری‌های بیشتری انجام دهید. با افکت هایی تمرین کنید که تا به حال در ست‌های خود برای ایجاد صدایی جدید استفاده نکرده بودید. سعی کنید تکنیک‌های انتقال مختلف را در هنگام آوردن یک آهنگ جدید امتحان کنید.
اضافه کردن تغییراتی مانند این در طول زمان، نه تنها صدای ست های شما را متفاوت می کند، بلکه به شما در توسعه ی روش های جدید در استفاده از ابزار ها کمک می کند و از شما دی جی بهتری می‌سازد. همانطور که موسیقی در حال رشد می‌باشد، بنابراین ست های شما نیز باید رشد کنند: موسیقی های جدید در همه ی زمان‌ها منتشر می‌شوند و مردم اکثر قدیمی تر‌ها را فراموش می کنند و برایشان به یک نوستالژیک تبدیل می‌شوند. بخشی از شغل دی جی ها معرفی کردن ترک‌های جدید به مخاطبان و یادآوری آهنگ‌هایی که قبلا دوست داشتند و ممکن است که فراموششان کرده باشند ، می‌باشد. این راهنمایی‌ها را عملی کنید و ست های خود را از خطر کهنه و تکراری شدن نجات دهید.

منبع دی جی سنتر : هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *