10 نکته مهم روزمره که از شما یک موسیقیدان پر بار تر می سازد

10 نکته مهم روزمره که از شما یک موسیقیدان پر بار تر می سازد

در دسته بندی : آهنگسازی , روانشناسی دی‌جی

1- یک حساب کاربری موسیقی ایجاد کنید

قبلا توصیه می‌شد که وقتی در حال نوشتن موسیقی هستید اینترنت خود را خاموش کنید اما این تا قبل از زمانی بود که اینترنت به یک بخش اجتناب ناپذیر از زندگی امروزی تبدیل شود. و از این رو بسیاری از نرم افزار‌ها برای احراز هویت این را از شما می خواهند و این واقعا ممکن نیست که شما دستگاه خود را بخاطر بسیاری از مردم از اینترنت قطع کنید. به علاوه اینکه شما هم اکنون نمی‌توانید در هنگام تمرین موسیقی تمام گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها را قرنطینه کنید - دستگاه‌هایی که ده سال پیش قابلیت‌هایی که در حال حاضر وجود دارد را نداشتند اما امروزه این کارها را انجام می دهند.

با این وجود استدلال خوبی برای ایجاد یک حساب کاربری جداگانه برای اداره‌ی برنامه های موسیقی وجود دارد و آن هم این است که دیگر آن دسته کارهای فرعی و اطلاع رسانی‌ها یا ایمیل‌های نا مربوط به موسیقی را در هنگام تمرین موسیقی از خود دور کنید تا تمرکز خود در موسیقی را بیشتر کنید. درست است که شما تماشا کردن فیلم های دی جی لاین آپ را در یوتیوب را متوقف نخواهید کرد، اما هر چیزی که حتی چند مورد از حواس پرتی های شما را از بین می برد، شروع خوبی است.

2- هر روز یک موسیقی جدید بنویسید

این چیزی است که نوازندگان حرفه ای گاهی اوقات انجام می‌دهند و هر چند به چالش کشیدن، واقعا می تواند به خلاقیت شما را در بلند مدت کمک کند. با هل دادن خودتان به سمت چیزی که هر روز بنویسید و ضبط کنید، حتی اگر آن را فقط یک سکوئنس آکورد و یا چند ضرب و درام ساده باشد، شما ذهن خود را  خلاق نگه داشته اید، و با تمام عناصر ایجاد شده شانس بیشتری برای رسیدن به یک چیز عالی برایتان وجود دارد که شما در حال توسعه‌ی آن هستید. شما مجبور نیستید این چیزها را حتما هماهنگ و میکس کنید - فقط این ایده ها را بیابید و پیاده کنید. ایده‌های بیشتر به معنی نتایج بیشتر است، حتی اگر 95٪ از آنها هرگز استفاده نشوند.

3- استفاده از اینترنت خود را مدیریت کنید

اینترنت به صورت جدی شما را از رشته‌ی اصلی کار دور می کند، اما هنگامی که شما در حال تلاش برای ایجاد موسیقی هستید، می‌توانید گوشی خود را خاموش کنید. ما به تدریج به گوشی‌های هوشمند معتاد شده‌ایم حتی افرادی که اعتقاد ندارند که معتاد هستند، هنوز هم آن برنامه‌های رسانه های اجتماعی خود را به شدت بررسی می کنند و آنها قاتلان واقعی بهره وری هستند. اگر در این مورد تردید می‌کنید، فقط سعی کنید گوشی خود را به مدت 3 ساعت در روز روشن کنید و ببینید که چگونه به سرعت وسوسه می‌شوید که فیس بوک را مرتبا بررسی کنید. بسیاری از مردم با این کار مبارزه می‌کنند. باور کنید یا نه، قبل از اینکه اینترنت در همه جا در دسترس باشد، ما مجبور بودیم که روی کارمان تمرکز کنیم!

4- یک محیط کار پیدا کنید یا یک برنامه تنظیم کنید

این کار می تواند پیچیده تر باشد، زیرا ممکن است شامل پرداخت پول برای اجاره یک فضا یا یک اتاق باشد (به طور واضح، نوازندگان معمولا نمی‌توانند در فضاهای مشترک به دلایل واضح کار کنند) اما حتی تنظیم یک برنامه می‌تواند مفید باشد، حتی اگر شما نمی‌توانید به طور فیزیکی به محل کار جداگانه بروید مهم نیست با زمان بندی می‌توانید در یک مکان چند کار را انجام بدهید . این چیزی است که رمان نویسان اغلب انجام می دهند و برای خودشان "ساعت اداری" تنظیم می کنند. البته ممکن است شما یک جغد شبانه باشید و در این صورت ممکن است ساعت کار شما متفاوت باشد در این صورت هدفون را فراموش نکنید!

5- هدف خود را مشخص کنید

این به نظر واضح می باشد، اما ایجاد موسیقی "فقط برای موسیقی" همیشه برای تکمیل پروژه ها یا ایجاد چیزی که به هم چسبیده است مفید نیست. بله، این خوب است که چیزی ایجاد شود، اما باید برای هر شروعی یک نقطه پایانی در ذهن داشته باشیم. آیا شما یک E.P ساختید؟ یک آلبوم ساختید؟ کار شخص دیگری را ریمیکس کردید؟ برای تولید یک ست ترک مناسب برای فروش به کتابخانه‌های موسیقی تلاش کرده اید؟ بدون یک هدف (هر هدفی که می خواهد باشد) شما در خطر ریسک این هستید که هرگز آن کار را به پایان نرسانید.

6- ریز بین شدن در ترتیب دهی و میکس کردن را متوقف کنید

DAWهای مدرن ابزارهای نامحدودی را برای  افزودن و حذف مواردی از آهنگ های ما فراهم می کنند. اگر شما برای زمان استودیو چیزی پرداخت نمی کنید، شما هیچ فشاری را برای زودتر به پایان رساندن یا مانعی برای اضافه کردن پلاگین‌ها به یک پروژه نمی بینید. باید توجه کنید که در میکس نیازی به کارهای اضافی نیست و در بعضی موارد شما باید قبول کنید که آهنگ تمام شده است. دست کاری‌های بی پایان به شما کمک نمی کند و شما را بسیار از مسیر دور می کند و آن دشمن بهره وری می‌باشد.

7- ابزار های خود را تا حد ممکن کوچک کنید

10 Important Everyday Tips That Make You a More Musical Musician

ممکن است شما باور نکنید که برخی از بهترین رکورد‌های تاریخ با مجموعه‌ای از ساز‌ها و ابزار‌های منتخب خیلی کوچک ساخته شده اند. بله این عکس‌های استودیو‌های حرفه‌ای پر طرفدار پر از ابزار آلات موسیقی بسیار جذاب هستند، و برای بسیاری از مردم عالی به نظر می آیند. اما شما فقط خستگی کار با این ابزار را با منو‌های هدایت‌گر بی پایان و هزاران صدای پیش فرض نصیب خود می کنید به جای آنکه نتی بنویسید. در حالی که انتخاب صدا مهم است اما نباید تمام وقت شما را بگیرد. بسیاری از افراد اگر با خود رو راست باشند محدوده کوچکی از ساز‌ها، پلاگین ها و صدا‌های آماده را برای خود در یک مدت طولانی انتخاب می‌کنند. در صورتی که این کار مربوط به شما می‌باشد و شما می‌توانید تمام ساز‌ها و شاخه‌ها را فعال کنید ولی غیر فعال کردن آنها بهتر بوده و می‌توانید بعدا از آنها استفاده کنید تا درگیر انواع و اقسام مختلف ابزار‌ها و ساز‌ها نشوید.

8- جریان کار خود را ساده نگه دارید

10 Important Everyday Tips That Make You a More Musical Musician

آیا شما 3 صفحه کلید MIDI دارید‌؟ 5 نرم افزار آهنگ سازی دارید‌؟ 3 صفحه نمایش و دو ست بلندگو دارید؟ آیا شما صادقانه به همه آنها نیاز دارید‌؟ شاید هم نیاز دارید، اما اگر نیاز ندارید، چرا برخی از آنها را کنار نمی‌گذارید و یا حتی بفروشید و یا  به مزایده بگذارید؟ شلوغی کمتر چیزی است که تقریبا همیشه خوب بوده است.

9- همیشه هوای محل کار را مطبوع نگه دارید

10 Important Everyday Tips That Make You a More Musical Musician

شاید این یک پیشنهاد عجیب و غریب باشد اما یک موضوع واقعی در بسیاری از استودیوها باشد (البته شاید در استودیو‌های خانگی کمتر باشد) در محیطی که اغلب بدون پنجره و همیشه پر از تجهیزات الکترونیکی است احتمالا با انفجار هوای خشک بدون تهویه مطبوع رو به رو می شوید، کمبود آب می تواند یک مشکل واقعی باشد. یک بطری آب را همیشه به همراه داشته باشید، و مراقب باشید که آن را بر روی میز میکس نریزید ...

10- به خود استراحت بدهید

10 Important Everyday Tips That Make You a More Musical Musician

برای تولید آهنگ‌های بهتر این کار می‌تواند بسیار مفید باشد زیرا باعث تمرکز بیشتر شما می‌شود. اما این مهم است که در ساعت‌های پایانی شب و در خستگی کار نکنیم، چون تماشا کردن به یک صفحه نمایش چشم‌ها را خسته می کند و می‌سوزاند و چشم‌انداز فکری شما را از بین می‌برد. همیشه استراحت‌های مرتب داشته باشید بایستید و ورزش‌های کششی به خود بدهید بعد از نشستن‌های طولانی مدت در پشت میز کار خود  به بیرون بروید هوایی تازه کنید. غذای خود را در هر جایی غیر از اتاق کار خود بخورید. تمام این نوع راهنمایی‌ها شیوه زندگی می‌باشند که به شما کمک خواهد کرد تا یک موسیقیدان موثر و کارآمد باشید.

منبع دی جی سنتر : هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *