چگونه یک دی جی شویم ؟

چگونه یک دی جی شویم ؟

در دسته بندی : دی‌جی

هر راهی سختی های خود را دارد. تبدیل شدن به یک دی جی حرفه ای نیز زمان بر است و نیاز به تمرین دارد. همچنین بسته به نوع دی جی ای که می خواهید بشوید، ممکن است محیط کار، موسیقی ای که تولید می کنید و تجهیزاتی که نیاز دارید بسیار متفاوت باشد. اگر به تازگی در این راه قدم گذاشته اید بهتر است که ابتدا به خوبی با این شغل و نیاز های آن آشنا شوید. اگر تصمیم شما برای تبدیل شدن به یک دی جی جدی است، ادامه مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله در مورد اینکه چگونه یک دی جی شویم توضیح داده شده است.

هنر دی جی چگونه اینقدر محبوب شد؟

چگونه یک دی جی شویم

دی جی ای که امروزه می شناسیم، برای اولین بار در رادیو در دهه 1920 به وجود آمد و به محبوبیت رسید. اما تا آن زمان اسم خاصی برای این حرفه گذاشته نشده بود تا آن که در سال 1940 اصطلاح Disc Jockey  یا همان دی جی خودمان به وجود آمد و محبوب شد. بعد از آن در دهه 1950 این مفهوم به کسی که مهمانی ها را گرم می کرد نزدیک تر شد و با محبوبیت بیشتر کلوپ های شبانه و دیسکو ها در اروپا و ایالات متحده دی جی ها بیش از پیش شناخته شدند.

برای اینکه بدانید چگونه یک دی جی شویم خوب است بگوییم که دی جی ها برای دی جی شدن راه طولانی ای را پشت سر گذاشته اند. اولین آهنگ های دنس در سال 1969 تولید شدند و بعد از آن در دهه 1980 موسیقی هاوس که یکی از سبک های اصلی دی جی ها است، در شیکاگو به وجود آمد.

در مورد اینکه چگونه یک دی جی شویم باید گفت که تبدیل شدن به یک دی جی حرفه ای امروزه بسیار آسان تر شده است؛ چراکه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های دیجیتال بیشتری به بازار آمده اند و موسیقی دنس الکترونیک نیز هر روزه به رشد و افزایش محبوبیت خود ادامه می دهد.

چه تفاوتی بین دی جی و تولید کننده موسیقی وجود دارد؟

چگونه دی جی شویم

اغلب اوقات دی جی با تولید کننده موسیقی اشتباه گرفته می شود. در حالی که یک دی جی هم می تواند موسیقی تولید کند و هم موسیقی های مختلف را به صورت زنده میکس و در مهمانی ها به اجرا در بیاورد. یک تولید کننده موسیقی تنها مشغول به ضبط و ایجاد موسیقی است. برای اینکه بدانید چگونه یک دی جی شویم باید بگوییم هنر اصلی یک دی جی تولید موسیقی نیست؛ بلکه هنر اصلی یک دی جی ترکیب موسیقی های از پیش ضبط شده با یکدیگر به صورت زنده به بهترین شکل ممکن است. البته هر چند برخی از دی جی ها نیز ممکن است در کنار فعالیت اصلی خود به تولید موسیقی نیز بپردازند، اما هنر اصلی یک دی جی این است که بهترین میکس های ممکن را با موسیقی های از پیش ضبط شده انجام دهد.

چه چیز هایی از شما یک دی جی خوب می سازد؟

برای اینکه بدانیم چگونه یک دی جی خوب شویم باید با نکاتی که به ما کمک می کند تا تبدیل به یک دی جی حرفه ای شویم آشنایی پیدا کنیم. این موارد عبارتند از :

  • اشتیاق و علاقه

یکی از مهم ترین نیاز های هر کاری نه تنها دی جی شدن، اشتیاق و علاقه نسبت به آن کار است. در صورتی که به کار خود علاقه نداشته باشید به سرعت از آن خسته خواهید شد. به همین دلیل است که فرد باید به دی جی شدن علاقه داشته باشد تا بتواند در این مسیر باقی بماند. عشق و علاقه به موسیقی موجب می شود تا دی جی از جستجوی آهنگ های جدید و به اشتراک گذاشتن آن ها با افراد لذت ببرد.

  • سازماندهی

در پاسخ به پرسش چگونه یک دی جی شویم باید گفت که دومین نیاز یک دی جی داشتن مهارت سازماندهی است. به طور کلی یک دی جی می تواند به دو صورت کار کند. یا می تواند برای خودش به صورت آزاد کار کند یا باید به یک مجموعه ملحق شود که ممکن است هر بار با مکان های مختلف ارتباط برقرار کند، کنسرت های جدید را ترتیب دهید و درباره هزینه ها مذاکره کنید. در هر صورت باید سازماندهی خوبی داشته باشید تا بتوانید در کار خود موفق شوید.

چگونه دی جی شویم
  • مهارت های ارتباط اجتماعی خوب

در پاسخ به چگونه یک دی جی شویم باید اشاره کرد که یک دی جی تنها نباید خوب میکس کردن را بلد باشد، بلکه یکی از نیاز های مهم دی جی برای تبدیل شدن به دی جی حرفه ای داشتن مهارت های ارتباط اجتماعی بالا است. داشتن مهارت های ارتباط اجتماعی خوب به دی جی کمک می کند تا کنسرت های بهتری داشته باشد و در بازاری که دی جی های زیادی حضور دارند، بین مدیران باشگاه ها و کلوب ها بهتر شناخته شود.

  • توانایی های فنی

از همان ابتدای کار همه لوازم دی جی را بلد باشید. یک فردی که تازه تصمیم گرفته است تبدیل به یک دی جی شود لازم نیست در کار با وسایل متخصص باشد. اما برای شروع درک نحوه عملکرد تجهیزات مختلف و نحوه عملکرد سیستم های صوتی دی جی کمک می کند تا شما با سرعت بیشتری پیشرفت کنید و تبدیل به یک دی جی حرفه ای شوید. توانایی های فنی در این زمینه نیز به شما کمک می کند تا مشکلات خود را در صورت بروز به راحتی عیب یابی کنید و وسایل خود را نیز مطابق با سبک مورد نظر خود تنظیم کنید تا بهترین خود را نشان دهید.

نتیجه گیری

گذاشتن قدم اول در هر راهی سخت است. اما اگر تصمیم جدی داشته باشید، می توانید با تلاش و کوشش پیشرفت کنید و به یک فرد حرفه ای در حوزه مورد نظر خود تبدیل شوید. دی جی شدن نیز همین طور است. خیلی از ما ها نمی دانیم که چگونه یک دی جی شویم؛ زیرا نکات بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد. به همین دلیل در این مقاله در مورد دنیای دی جی و اینکه چگونه می توانید به آن وارد شوید و پیشرفت کنید، توضیح دادیم.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *