قیمت میکروفون یو اس بی | بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن ها

قیمت میکروفون یو اس بی | بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن ها

در دسته بندی : دی‌جی , راهنمای خرید

همان طور که می دانیم، میکروفون یو اس بی یکی از کاربردی ترین و راحت ترین میکروفون های ساخته شده در دنیا است؛ چرا که استفاده از آن بسیار راحت است و فقط با استفاده از یک سیم به سوکت یو اس بی دستگاه شما متصل می شود و دیگر نیازی به کابل های عجیب و غریب میکروفون های دیگر ندارید. همچنین علاوه بر راحتی، میکروفون یو اس بی از کیفیت خوبی نیز دارد که همین باعث می شود تا برای پادکست، بازی و حتی ضبط موسیقی مناسب باشد. اگر برای بازی کردن نیاز به یک میکروفون دارید، باید به شما بگوییم که میکروفون یو اس بی در برابر میکروفون انواع هدست ها بسیار بهتر عمل می کند. ما در این مقاله به بررسی این میکروفون می پردازیم و به شما می گوییم که چه عواملی می توانند بر قیمت میکروفون یو اس بی تاثیر گذار باشند، در ادامه با ما همراه باشید.

شماره یک؛ جهت ها و الگو های قطبی میکروفون

قیمت میکروفون یو اس بی

جهت ها یا همان الگو های قطبی تعیین کننده این هستند که میکروفون شما از چند جهت به صدا حساس است و می تواند صدا را ضبط کند. اگر میکروفونی که به دنبال خرید آن هستید، از چند جهت مختلف پشتیبانی می کند، این دلیلی است برای افزایش قیمت آن و اگر میکروفون انتخابی تان فقط صدا را از یک جهت خاص دریافت می کند، باید بدانید که طبیعتا هزینه کمتری را نسبت به یک میکروفون چند جهتهخواهید پرداخت.

با این که الگوی قطبی چند جهته یک ویژگی مهم در انواع میکروفون ها است؛ اما این بدین معنی نیست که هر کاربری به آن نیاز خواهد داشت. میکروفون های تک جهتی به شرط آن سایر ویژگی ها را داشته باشند، می توانند برای کاربرانی با نیاز های ساده تر کاملا مناسب باشند.

شماره دو؛ طراحی

میکروفون یو اس بی

اگر شما یک پادکستر هستید و برای ضبط پادکست به میکروفون یو اس بی نیاز دارید، طراحی آن باید برای شما بسیار مهم باشد؛ زیرا میکروفونی که مورد نیاز شما است، باید قابلیت نصب شدن در نقاط مختلف و زاویه های مختلف را داشته باشد تا بتوانید ستاپ پادکست خود را به راحتی چینش کنید. داشتن طراحی مناسب و راحت بودن از جهت نصب، یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت میکروفون یو اس بی است. البته این مورد را هم باید در نظر گرفت که همه چیز به شما بستگی دارد، اگر می خواهید پادکست خود را در شرایطی مانند روی میز یا روی پایه های میکروفون ضبط کنید، میکروفون های یو اس بی برای شما مناسب خواهند بود؛ اما اگر شرایط دیگری دارید، ممکن است که یک میکروفون قابل حمل برای شما کارآمد تر باشد. نمونه های مختلفی از میکروفون های یو اس بی در بازار موجود هستند و شما می توانید با توجه به نیازهایتان، پس از بررسی کامل، نمونه مناسب خودتان را تهیه کنید.

شماره سه؛ کیفیت صدا و وضوح آن

میکروفون یو اس بی3

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت میکروفون یو اس بی، داشتن کیفیت بالا در ضبط صدا است. بعضی از میکروفون های یو ای بی می توانند صدای شما را به صدای اصلی که در گوش هایتان می شنوید بسیار نزدیک کنند و همچنین صدا را بدون نویز به شما برسانند. می دانید که میکروفون های یو اس بی نیز مانند سایر میکروفون های موجود در بازار کار می کنند. نحوه کار آن ها به این صورت است که ابتدا یک مبدل در داخل میکروفون، امواجی را که تولید می شوند به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند و بعد از آن، آن امواج توسط کامپیوتر و یا گوشی موبایل شما پردازش می شوند. کیفیت این سیگنال های پردازش شده با عمق بیت و نرخ نمونه تعیین می شود. امروزه نیز به دلیل اهمیت بالای کیفیت صدای مناسب و نزدیک بودن آن با صدای اصلی شما، میکروفون های یو اس بی با عمقی ۲۴ بیتی و نرخ نمونه حداقل ۴۸ کیلوهرتزی در بازار به فروش می رسند.

علاوه بر این ها کیفیت قطعات، میزان حساسیت میکروفون و دیگر عوامل نیز بر روی کیفیت صدای ضبط شده تاثیر زیادی می گذارند. در نظر داشته باشد که همه این ها بر قیمت میکروفون یو اس بی مورد نظر شما تاثیر می گذارند و شما نمی توانید همه آن ها را با دقت بررسی کنید، پس پیش از انجام خرید خود، حتما یک بررسی کلی و مفید را در مورد میکروفون یو اس بی مورد نظر خود در سایت های معتبر بخوانید و آن را با رقبای خودش مقایسه کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

در آخر می دانیم که خرید یک میکروفون خوب می تواند سطح کار شما را بسیار بالا ببرد؛ اما با وجود گزینه های بسیار زیاد، انتخاب اندکی سخت است. به ویژه با توجه به این موضوع که یک میکروفون خوب معمولا قیمت بالا تری دارد. البته اگر برای ضبط موسیقی نیاز به میکروفون دارید شاید منطقی باشد که هزینه بالایی را بپردازید تا بتوانید بهترین صدا را ضبط کنید؛ ولی اگر یک گیمر هستید و از میکروفون فقط انتظار دارید که صدای شما را به دوستان و هم تیمی هایتان برساند، خرید یک میکروفون معمولی و مناسب با سطح قیمت پایین تر قطعا برای شما بهتر و منطقی تر است.

جمع بندی

با توجه به کیفیت حال حاضر میکروفون های یو اس بی، اگر کار پیشرفته ای انجام نمی دهید، حتما به سراغ خرید آن ها بروید و کار خود را راحت کنید تا دیگر با کابل های مختلف و دردسر های اتصال میکروفون های معمولی رو به رو نشوید. حتی اگر صدای بسیار با کیفیتی را می خواهید، می توانید یک میکروفون یو اس بی با امکانات پیشرفته را برای خود تهیه کنید؛ اما در نظر داشته باشید که امکانات بیشتر بر روی قیمت میکروفون یو اس بی بسیار تاثیر گذار است. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد تا با ویژگی های مهم یک میکروفون یو اس بی خوب آشنا شوید و بدانید در هنگام خرید باید به دنبال چه ویژگی هایی در میکروفون مد نظرتان باشید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *