محصولات استودیویی مناسب برای استودیو های کوچک

محصولات استودیویی مناسب برای استودیو های کوچک

در دسته بندی : راهنمای خرید

فرقی نمی کند که بخواهید چه نوع استودیویی را راه اندازی کنید؛ مهم این است که تمامی تجهیزات ضروری استودیو را داشته باشید تا بتوانید موسیقی مورد نظر خود را با بهترین کیفیت تولید کنید. احتمالا وقتی عکس استودیو های حرفه ای را می بینید، دوست دارید که شما هم یک استودیو حرفه ای داشته باشید. اما با این حال همه چیز بستگی به بودجه شما دارد. این را هم به یاد داشته باشید که هر کسب و کاری کوچک شروع می شود و سپس با گذر زمان و پیشرفت گسترش می یابد. برای آشنایی بیشتر در این مقاله درمورد محصولات استودیویی توضیح داده شده است.

انواع استودیو

استودیو ها بسته به اندازه مکان و تجهیزات به کار رفته در آن به چهار دسته استودیو های اتاق خواب، استودیو خانگی، استودیو نیمه حرفه ای و استودیو حرفه ای تقسیم می شوند.

  • استودیو های اتاق خواب

استودیو های اتاق خواب همانطور که از اسمشان پیداست مدل های بسیار ابتدایی استودیویی هستند که در یک اتاق کوچک راه اندازی می شوند. در این استودیو ها به دلیل بودجه و فضای کم تنها محصولات استودیویی ضروری برای ضبط آواز، ساخت موسیقی و از این دست وسایل استفاده می شود.

برای اینکه بتوانید یک استودیو اتاق خواب داشته باشید، تنها به یک لپ تاپ، یک رابط صوتی و یک میکروفون مناسب برای ضبط و تولید صدا نیاز خواهید داشت. قطعا با این میزان از تجهیزات نباید انتظار کیفیت صدای عالی را داشته باشید.

اما با این حال استودیو های اتاق خواب در بین خوانندگان و تولید کنندگان مستقل بسیار محبوب است. به همین دلیل اگر به تازگی کار خود را شروع کرده اید، ناامید نشوید و به کار خود ادامه دهید.

محصولات استودیویی
  • استودیو خانگی

اگر کمی فضا استودیو را گسترش دهیم و از محصولات استودیویی متنوع تر و بیشتری استفاده کنیم، می توانیم اسم استودیو خود را استودیو خانگی بگذاریم. استودیو های خانگی برای ضبط و تولید موسیقی به یک اتاق اضافه نیاز دارند.

برای راه اندازی یک استودیو خانگی یک گاراژ یا اتاق 10 در 12 نیز می تواند کافی باشد. تجهیزات یک استودیو خانگی شامل یک سری رابط صوتی های اضافه، میکروفون و کامپیوتر می شود. استودیو های خانگی در حال حاضر محبوب ترین نوع استودیو در بین عموم افراد است؛ زیرا هر کسی می تواند یک اتاق 10 در 12 آماده و محصولات استودیویی خود را در آن قرار دهد. استودیو های خانگی در مقایسه با استودیو های اتاق خواب عملکرد بسیار بهتری خواهند داشت.

  • استودیو نیمه حرفه ای

استودیو های خانگی معمولا توانایی ضبط چندین ساز را به طور همزمان ندارند. در این زمان استودیو های نیمه حرفه ای وارد کار می شوند. برای راه اندازی استودیو های نیمه حرفه ای به مکانی بزرگ تر از یک اتاق 10 در 12 نیاز خواهید داشت. این استودیو ها را می توان در یک مکان تجاری راه اندازی کرد. محصولات استودیویی نیمه حرفه ای شامل تجهیزات لازم برای ضبط همزمان چندین نوازنده و خواننده و ایجاد تغییرات حرفه ای در آن ها می شود.

انواع استودیو
  • استودیو حرفه ای

استودیو هایی حرفه ای در یک مکان تجاری واقع می شوند و تمامی تجهیزاتی را که برای تولید موسیقی حرفه ای نیاز است، در خود دارند. این نوع استودیو ها برای تاسیس حتی به میلیون ها دلار سرمایه نیاز دارند؛ زیرا تجهیزات استودیو های حرفه ای باید فراتر از نیاز های یک خواننده یا نوازنده باشد. همچنین تجهیزاتی که انتخاب می شوند نیز باید از بهترین نوع خود باشند.

 برای راه اندازی یک استودیو اتاق خواب به چه چیز هایی نیاز دارم؟

در گذشته مفهومی به نام استودیو اتاق خواب نبود؛ زیرا تجهیزات بسیار بزرگ بودند و امکان قرار دادن تجهیزات ضروری در اتاق های کوچک نبود. اما امروزه با توجه به کوچک شدن محصولات استودیویی امکان راه اندازی استودیو حتی در یک اتاق خواب نیز هست. برخی از مهم ترین تجهیزاتی برای راه اندازی استودیو اتاق خواب نیاز خواهید داشت، شامل تجهیزات زیر می شود:

1.رایانه

اولین وسیله ای که در یک استودیو دیجیتال به آن نیاز خواهید داشت، رایانه است. اگر رایانه ای قدیمی نیز در خانه خود دارید می توانید از آن برای کار های ضبط استودیو استفاده کنید. اما این را هم در نظر داشته باشید که رایانه شما باید حداقل منابع سخت افزاری برای اجرای DAW های امروزی را داشته باشد.

معمولا پیشنهاد می شود که برای خرید محصولات استودیویی از آخرین قطعات بازار استفاده کنید تا علاوه بر کسب نتایج بهتر تا مدت ها نیز به تعویض قطعات رایانه نیاز نداشته باشید. اما انتخاب بهترین قطعات بازار نیز قطعا هزینه زیادی را برای شما در بر خواهد داشت. شما می توانید سیستم خود را بر اساس سیستم مورد نیاز DAW خریداری کنید.

راه اندازی استودیو

2. DAW

DAW یک محیط کاری صوتی دیجیتال نرم افزاری است که به شما امکان ضبط را با محصولات استودیویی فراهم می کند. DAW یک سری افکت های صوتی از پیش بارگذاری شده دارد و یک رابط بین تجهیزات سخت افزاری و رایانه شماست.

3. رابط صوتی

وسیله بعدی برای راه اندازی یک استودیو اتاق خواب رابط صوتی است. رابط های صوتی تمامی اتصالات ورودی و خروجی متصل به کامپیوتر را فراهم می کند تا شما بتوانید با DAW تعامل داشته باشید.

4. میکروفون

میکروفون عضو ضروری تمامی استودیو هاست. شما بدون میکروفون نمی توانید آواز و سایر آلات آکوستیک را ضبط کنید. به همین دلیل به آن ها برای ضبط صدا نیاز خواهید داشت.

نتیجه گیری

استودیو ها به چهار دسته استودیو های اتاق خواب، خانگی، نیمه حرفه ای و حرفه ای دسته بندی می شوند. هر کدام از این استودیو ها به یک سری محصولات استودیویی مخصوص نیاز دارند. برای مثال برخی از وسایل ابتدایی که برای ضبط موسیقی نیاز دارید مانند رایانه، DAW ، رابط صوتی، میکروفون، هدفون، مانیتور های استودیویی، کابل ها، پاپ فیلتر ها و پایه های میکروفون همگی باید در یک استودیو اتاق خواب باشند. برای اینکه بهتر با محصولات استودیویی آشنا شوید، در این مقاله 4 مدل استودیو را نام بردیم و درمورد تجهیزات موردنیاز برای راه اندازی یک استودیو اتاق خواب توضیح دادیم.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *