نکات مهم در طراحی سایت دی جی

نکات مهم در طراحی سایت دی جی

در دسته بندی : آموزشی , دی‌جی

رسانه های اجتماعی مختلف ممکن است در زمانی مد و ترند شوند و بعد از مدتی علاقه عموم مردم به آن ها کم شود؛ اما سایت ها دائمی هستند و شما می توانید همیشه از آن ها استفاده کنید. همچنین گوگل اولین جایی است که مردم در آن جست و جو می کنند و برای تبدیل شدن به یک برند معتبر، لازم است که سایت داشته باشید. سایت ها همه کاره و سازگار هستند و می توانید هر نوع محتوایی را در آن قرار دهید. در کنار این ها، امروزه حرفه دی جی به یکی از غول های صنعت موسیقی تبدیل شده است و افراد زیادی برای اجرای موسیقی در مراسم خود از دی جی ها دعوت می کنند. اگر می خواهید تبدیل به یک دی جی حرفه ای و شناخته شده شوید، لازم است که سایت داشته باشید. در ابتدا به چند مزیت راه اندازی سایت می پردازیم و در ادامه به چند نکته در طراحی سایت دی جی اشاره کنیم.

مزایای راه اندازی سایت

 • ایجاد اعتبار: فقط کافی است نگاهی بیندازید و ببینید که چند دی جی مشهور که به دستاورد های مهمی رسیده اند، وبسایت دارند.
 • یافتن مشتری: سایت دی جی نشان می دهد شما چقدر در کار خود جدی هستید و به آن تعهد دارید. اگر وبسایت شما در نتایج اول جستجوی گوگل قرار بگیرد، مشتریان بیشتری به شما اعتماد می کنند؛ زیرا معیار های گوگل برای رتبه بندی نسبت به گذشته سخت گیرانه تر شده است. لازم است دائما تولید محتوا کنید و هر ماه چند مطلب جدید در سایت منتشر کنید.
 • دائمی بودن: ممکن است حساب های شما در شبکه های اجتماعی هک شوند یا به دلایلی از بین بروند. اما سایت شما در اغلب موارد دائمی است و در شرایط ویژه ای ممکن است صفحه شما حذف شود.

نکاتی که در هنگام طراحی سایت باید به آن توجه کنید

سایت دی جی
 1. انتخاب نام دامنه

در هنگام انتخاب نام دامنه سایت دی جی، لازم است نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • نامی را انتخاب کنید که به حرفه دی جی ارتباط مستقیم دارد و ترجیحا کلمه دی جی در آن آمده باشد.
 • نام دامنه باید مشخص و روشن باشد، به راحتی به خاطر سپرده شود و ترجیحا در هر زبانی به راحتی تلفظ شود. (البته اگر می خواهید کسب و کار دی جی خود را بین المللی کنید.)
 • از تعداد زیادی کاراکتر تشکیل نشده باشد. برای مثال starmakersdjs بهتر از star-makers-djs است.
 • اگر دامنه سایت را از جایی خریده اید، توصیه می شود که هاست وبسایت خود را از یک سایت دیگر خریداری کنید. با این که به نظر می رسد خرید هاست و دامنه از یک شرکت خیلی آسان تر است؛ اما اگر زمانی بخواهید دامنه را به یک هاست جدید ببرید، دچار مشکل می شوید.
 1. مدیریت محتوا

در زمانی که در جستجوی مشتریان بالقوه هستید، اولین بازدید مخاطب از سایت دی جی شما اهمیت زیادی پیدا می کند. مطمئنا شما قصد دارید که مخاطبان زیادی به سایت شما مراجعه کنند. در کنار طراحی سایت حرفه ای و زیبا، لازم است که وبسایت خود را با محتوای مناسب مانند محتوای متنی، عکس ها، ویدیو ها و ... به روز نگه دارید.

وردپرس بهترین گزینه برای مدیریت محتوای وبلاگ و عکس هاست. تم های وردپرس تنوع زیادی دارند و از لحاظ بصری بسیار چشم نواز هستند. وبسایت های وردپرس افزونه های مفیدی نیز دارند و کار با آن ها بسیار راحت است. توجه کنید که مدیریت محتوا آسان تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. وقتی یک تم حرفه ای متناسب با حرفه دی جی انتخاب کردید، به راحتی وارد سایت می شوید و محتوای مورد نظر خود را بارگذاری کنید. اگر برای طراحی سایت و مدیریت محتوا وقت ندارید، بهتر است این کار را به تیم های حرفه ای بسپارید.

صفحه درباره من
 1. صفحه درباره من

احتمالا شما در حرفه دی جی تجربه زیادی دارید و چندین سال در این زمینه کار کرده اید. بهتر است در صفحه «درباره من» یک بیوگرافی مختصر و دقیق از زندگی حرفه ای خود بنویسید. در این بیوگرافی به نام خود در حرفه دی جی، تجربه ها و کار های خود اشاره کنید. همچنین یک عکس از خودتان در صفحه درباره من بگذارید تا مخاطب بیشتر به شما اعتماد کند. بهتر است این عکس در هنگام اجرا در مراسم و پشت دستگاه دی جی باشد. مردم به چیزی که می بینند بیشتر اطمینان می کنند؛ پس یک عکس باکیفیت انتخاب کنید. مخاطب شما را با این عکس در حال اجرا در مراسم تصور می کند و همین موضوع او را یک قدم به سفارش از سایت دی جی نزدیک می کند.

 1. ارائه شواهد

مشتری نیاز دارد که شما را با خیال راحت استخدام کند و هیچ چیز بهتر از ارائه شواهد خیال او را راحت نمی کند. اطمینان حاصل کنید که بخشی از سایت دی جی شما به بخش «رضایت مشتری» اختصاص داده شده است. هر پیام تشکرآمیزی از مشتری می تواند در این بخش قرار بگیرد. پیشنهاد می کنیم که بعد از هر مراسمی، از مشتری بخواهید که به شما بازخورد دهد. لازم است هر از چند گاهی بخش رضایت مشتری را به روز کنید و بهترین تشکر ها را نگه دارید. این کار باعث می شود که مشتری با شما ارتباط بیشتری برقرار کند و اعتمادش به شما افزایش یابد. البته باید توجه کنید که پر کردن این بخش با پیام های تشکرآمیز ممکن است نتیجه عکس داشته باشد. پس زیاده روی نکنید.

قرار دادن تصاویر و ویدیو
 1. قرار دادن تصاویر و ویدیو

اگر مشتری تمایل داشت، می توانید از مراسمی که در آن اجرا کرده اید فیلم و عکس بگیرید و آن ها را در سایت دی جی قرار دهید. مردم بیشتر از متن به تصاویر علاقه نشان می دهند و به همین دلیل است که شبکه های اجتماعی پر از عکس و فیلم هستند. اگر حساب اجتماعی دارید، ویدیو ها را در آنجا هم قرار دهید. چندین صفحه از وبسایت خود را به محتوای مراسم های مختلف و نشان دادن لوازم دی جی اختصاص دهید. حتی می توانید یک ویدیوی تبلیغاتی از مراسم ها درست کنید و موسیقی و متن را با آن همراه کنید و آن را در صفحه اصلی سایت قرار دهید.

جمع بندی

شما با راه اندازی سایت دی جی از دیگر رقیبان خود متمایز می شوید، مشتریان بیشتری پیدا می کنید، اعتبار بیشتری کسب می کنید و توانایی های خود را در سطح وب نشان می دهید. علاوه بر مواردی که اشاره کردیم، لازم است که ابتدایی ترین صفحه ها مانند صفحه تماس با ما، سوالات متداول و ... را در سایت دی جی قرار دهید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *