آموزش دی جی با لپ تاپ

آموزش دی جی با لپ تاپ

در دسته بندی : دی جی

برای این که تبدیل به یک دی جی حرفه ای شوید، حتما به تمامی تجهیزات گران قیمت دی جی های حرفه ای نیاز ندارید. شما می توانید کار خود تنها با یک لپ تاپ ساده نیز شروع کنید. کافی است که هدفون خود را به لپ تاپ متصل کنید و در هر جا که خواستید کار میکس و ساخت آهنگ های خود را شروع کنید. اما برای تبدیل شدن به یک دی جی حرفه باید به یک سری نکات توجه کنید. در این مقاله قصد داریم آموزش دی جی با لپ تاپ را شرح دهیم و برخی از مهم ترین نکات برای تبدیل شدن به یک دی جی حرفه ای را نام ببریم.

نصب نرم افزار سراتو

نصب نرم افزار سراتو

برای این که بتوانید کار میکس و تنظیم آهنگ های خود را با لپ تاپ شروع کنید، ابتدا لازم است که نرم افزار های لازم را نصب کنید. پیشنهاد ما به شما نرم افزار سراتو است. نرم افزار سراتو یک نسخه رایگان و یک نسخه دی جی پرو دارد که برای تهیه آن باید حق اشتراک پرداخت کنید. اگر می خواهید که کار آموزش دی جی با لپ تاپ را از همان ابتدا به صورت حرفه ای شروع کنید، پیشنهاد می کنیم نسخه حرفه ای را خریداری کنید. برای دریافت نرم افزار سراتو طبق این مراحل پیش بروید:

  • مرحله اول

در اولین قدم به سایت سراتو مراجعه کنید و یک حساب رایگان کاربری برای خود بسازید. سپس به صفحه Serato DJ Pro در بخش محصولات بروید و نسخه آزمایشی نرم افزار را دانلود و نصب کنید.

  • مرحله دوم

در مرحله دوم نرم افزار را باز کنید و بر My Serato در قسمت بالا سمت راست کلیک کنید و نام کاربری و رمز عبور خود را در آن وارد کنید.

  • مرحله سوم

در مرحله بعدی آموزش دی جی با لپ تاپ باید بگوییم که شما می توانید تا مدت زمان محدودی از نرم افزار سراتو استفاده کنید. بعد از آن باید حتما حق اشتراک خریداری کنید تا بتوانید به کار خود ادامه دهید. اگر تا اینجای راه را درست آمده باشید، هم اکنون نرم افزار سراتو را به صورت آماده روی لپ تاپ خود دارید.

لپ تاپ مناسب برای میکس و دیجینگ

آموزش دی جی با لپ تاپ

اگر لپ تاپ ندارید و به فکر تهیه آن برای دنبال کردن آموزش دی جی با لپ تاپ هستید، باید بدانید که چه نوع سیستمی برای شما مناسب است. به طور کلی لپ تاپی که انتخاب می کنید، باید بتواند نرم افزار های دی جی مانند سراتو را بدون مشکل برای شما اجرا کند. خوشبختانه نرم افزار های دی جی به منابع سخت افزاری زیاد و پیچیده ای نیاز ندارند؛ بنابراین می توانید با یک لپ تاپ معمولی نیز کار خود را آغاز کنید.

آیا می توان با لپ تاپ های ارزان کار های دی جی را انجام داد؟

اکثر نرم افزار های دی جی روی لپ تاپ های نسبتا قدیمی و ارزان قیمت نیز اجرا می شوند. اما از  آنجایی که می توان لپ تاپ های میان رده را با قیمت نسبتا معقول تهیه کرد، پیشنهاد می کنیم که برای دنبال کردن آموزش دی جی با لپ تاپ از همان ابتدا یک مدل حداقل میان رده تهیه کنید تا بعدا با مشکل رو به رو نشوید.

آیا می توان روی رایانه های رومیزی کار دی جی را انجام داد؟

بله. نصب و اجرای نرم افزار های دی جی روی رایانه های رومیزی نیز امکان پذیر است. آن ها از نظر ساختاری هیچ تفاوتی با لپ تاپ ها ندارند. تنها مشکل این است که رایانه رومیزی قابلیت حمل و نقل ندارد و شما نمی توانید ایده هایی را که در سفر و در طول راه به ذهنتان می رسد، فورا روی نرم افزار پیاده کنید.

لپ تاپ دی جی مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

لپ تاپ دی جی مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

از آن جایی که برای آموزش دی جی با لپ تاپ نرم افزار سراتو را معرفی کردیم، به سراغ سیستم مورد نیاز این نرم افزار می رویم:

  • حداقل سیستم مورد نیاز

نسل ششم پردازنده اینتل core i5 یا پردازنده M1 برای مک ها، هشت گیگابایت رم و 15 گیگابایت فضای خالی روی حافظه SSD

  • سیستم پیشنهادی

نسل هشتم اینتل core i9 یا پردازنده M1 یا M2 برای مک ها، 16 گیگابایت و رم و 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی روی حافظه SSD

برای بهره مندی آموزش دی جی با لپ تاپ ، همان طور که می توانید مشاهده کنید، شما بیشتر از هر چیز به پردازنده و حافظه تصادفی یا همان رم نیاز دارید. در نتیجه در حین انتخاب لپ تاپ حتما به این دو قطعه سخت افزاری توجه داشته باشید. البته علاوه بر این موارد، تعداد پورت های شما بسیار حائز اهمیت اند. هر چه تعداد پورت های USB لپ تاپ شما بیشتر باشد، بهتر است. فضای ذخیره سازی لپ تاپ نیز بهتر است SSD باشد تا با مشکل و کندی مواجه نشوید.

چه سیستم عاملی برای دی جی بهتر است؟

برای دنبال کردن آموزش دی جی با لپ تاپ ممکن است که از خود بپرسید چه سیستم عاملی بهتر است. به طور کلی تنها سیستم عامل های ویندوز و مک او اس را پیشنهاد می کنیم. لازم به ذکر است که مک او اس پایدار تر از ویندوز است. این موضوع تا زمانی نه چندان دور درست به نظر می رسید؛ اما در چند وقت اخیر به لطف پیشرفت های سخت افزاری و نرم افزاری، هر دو سیستم عامل برای اجرای نرم افزار های دی جی کاملا پایدار و مناسب هستند. این بستگی به سلیقه شما دارد که کدام یک را انتخاب می کنید. کسانی هم که با سیستم عامل لینوکس کار می کنند، باید بدانند که با محدودیت های زیادی رو به رو هستند. زیرا برای سیستم عامل لینوکس تنها یک نرم افزار میکس به نام mixxx طراحی شده است.

جمع بندی

برای این که بتوانید تبدیل به یک دی جی ماهر شوید و ایده های خود را به صورت آهنگ پیاده کنید، حتما لازم نیست که تمامی سخت افزار های گران قیمت یک دی جی را داشته باشید. بسیاری از دی جی های حرفه ای کار خود را تنها با یک لپ تاپ آغاز کرده اند. شما نیز برای تبدیل شدن به یک دی جی، تنها به یک لپ تاپ نیاز دارید. در این مقاله سعی کردیم نحوه آموزش دی جی با لپ تاپ را بررسی کنیم.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *